Jump to content
mrzic

UPC od zaří navyšuje rychlosti internetu, ale ne všem

Recommended Posts

Jako stávající zákazník UPC Business je nemožné přejít na 350 Mb/s tarif. Technici říkají, že modemy s tím nemají problém, ale mají prodejci zákaz to komukoli zřídit.

A duvod znas? A co dostane novy zakaznik za modem?

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

nevim, co přesně je cihla, ale modem bude nejspíš hitron nebo compal, parametry mají dost podobný :)

jestli to současný modemy ještě zvládaj, tak se na nový čeká nejspíš proto, aby byl prostor pro další zrychlování a nemuselo se za rok měnit znova

STB Horizon HD DVR Mediabox = cihla(prezdivka)

Konkretni typy modemu znas? Abych si je mohl vygooglovat a podivat se na ne.

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

aha, no zrovna tenhle macek vypadá spíš jako přepravka, cihle se podobá ten menší :lol:

no jinak když se koukneš tady na fórum, píše se o Compal CH7465LG a Hitron CGNV4, tak nejspíš jeden z nich to bude, ale možná upc překvapí nějakym jinym :P

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Znám, mají zákaz aktivovat 350 Mb tarify na současných modemech. Samozřejmě proč ten zákaz je neví ani zaměstnanci.

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Modem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul
  • Ostrava

aha, no zrovna tenhle macek vypadá spíš jako přepravka, cihle se podobá ten menší :lol:

no jinak když se koukneš tady na fórum, píše se o Compal CH7465LG a Hitron CGNV4, tak nejspíš jeden z nich to bude, ale možná upc překvapí nějakym jinym :P

No,asi moc dobře nečteš,jinak bys moc dobře věděl,čemu se tady říká cihla.Není to kvůli vzhledu,ale účelu k použití

• Internet 200
  • -
  • TV Komfort
  • HD mediabox
  • Brno-Líšeň

Znám, mají zákaz aktivovat 350 Mb tarify na současných modemech. Samozřejmě proč ten zákaz je neví ani zaměstnanci.

Prý současné modemy dávají něco přes 300Mbps, ale už ne spolehlivě 350. Proto mají zákaz instalovat, že by to nemuselo běžet jak má.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Takze to plati i pro Technicolor? V tom pripade pri dalsim zrychleni tedy uz budou davat nove modemy. (Myslim domaci tarify).

Mimochodem nedal byste sem nekdo speedtest kdo mate 300/30? A dosahnete tech 300 i mezi cca 17-22 hodinou?

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG, CA Modul, Gigaset A415
  • Praha

Prý současné modemy dávají něco přes 300Mbps, ale už ne spolehlivě 350. Proto mají zákaz instalovat, že by to nemuselo běžet jak má.

To by snad mohli nechat na uživatelích, aspoň u zkušenějších firemních zákazníků.. Klidně bych jim podepsal, že jim zaplatím 350 i pokud to pojede těch 300.. Jde mi o upload, download mě nezajímá.. :roll:

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Ostrava

TSY je li pro tebe klicovy upload UPC ma i symetricke tarify, nebo staci se jen dohodnout a zaplatit si rychlost dle predstav.

4652256812.png

Vetsina lidi ma stejen tarif mezi 30-200 download, tak ze upload max 20Mb

• Internet 500
  • -
  • TV Komplet
  • Cisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB
  • Praha

TSY je li pro tebe klicovy upload UPC ma i symetricke tarify, nebo staci se jen dohodnout a zaplatit si rychlost dle predstav.

V minulosti jsem to zkoušel a dopadlo to dost komicky, je tu o tom i vlákno. Každopádně, když po roce a třech výměnách obchodních zástupců jsem konečně dostal nabídku, tak byla předražená a přes WiFi (od UPC). A kdybych chtěl WiFi tak tu mám 70/70 za 500 Kč

• Fiber Business 240
  • Business EU
  • Business Premium
  • -
  • -
  • -
  • Ostrava

4652256812.png

Aha a to je možné i pro domáctnosti nebo jen pro firmy? Takhle rychlost stojí kolik měsíčně? Asi bych do toho nešel, protože očekávám že to bude o dost dražší, pokud to vůbec jde. Těch 20mbps co mám teď je už na většinu věcí celkem dostačující, já to myslel spíš obecně.

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Praha

4652256812.png

Jak to myslis? Pro me je treba dulezity co nejvyssi download. Bohuzel ma UPC omezeny net na pouhych 350. Zato na Slovensku coz nechapu maji net 500 :(:twisted:

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

A to opravdu tolik stahuješ? S rychlostí 350 Mb/s (tedy 43,75 MB/s) stáhneš za hodinu 157,5 GB to ti nestačí? :D

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • Praha

Nestaci, cim vyssi rychlost tim lepe a neverim ze by jsi mel od UPC v ČR vetsi rychlost nez je 350. Stahuji docela dost naopak minimalne kdy pouziji upload takze ten mi bohate staci.

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

Služba internetového připojení je určena všem Internet Sevice Providerům, provozovatelům kabelových televizí nebo občanským sdružením (freenet).

Nic z toho nemam, business mam jen proto ze tam je rychlejsi net. Pro obyc podnikatele lepsi rychlost nez 350neni.

Farkpoint

• Internet 500
  • -
  • TV Start
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Praha

Guest
Tak UPC zase pobavilo. Nové tarify mají, ale modemy ne a prý budou nejdříve za měsíc :shock:

neverim ze by jsi mel od UPC v ČR vetsi rychlost nez je 350
tady se píše o 10 Gb/s

http://business.upc.cz/velkoobchod/datove-sluzby/

Myslím že 10GB Internet bude dost dráhy ale může se to dovolit jen firmy ale osobní klient to asi ne !

Ahoj, (neřeším teďka optiku), ale věřit můžeš, že toto 350/35 a o chlup více nebude problém naměřít :)

Guest

Ahoj, jak je to teda s přechodem na 200/20 ? Mám teď 120/12 za stejnou cenu jako je teď těch 200/20, když tam zavolám tak mi to předělají na 200/20 nebo je to zase jenom pro nový zákazníky ? :diky

Guest

Záleží, jaké služby od UPC odebíráš. Pokud máš služby z nového portfolia Horizon, tak by ti měli net zrychlit automaticky. Já jsem si koncem srpna měnil služby na novější (a pro mne levnější) a net se mi zrychlil na 200/20.