Přejít na obsah
altarus

Nova HD v dvb-t síťi u UPC

Recommended Posts

Zdravím měl bych jeden dotaz připojil sem na rozbočku v síťi UPC kabel abych moch sledovat kromě normální nabídky kterou mám i na druhém přijímači dvb-t s této sítě ale po naladění je mi divné že nova jako jediná se ukazuje v seznamu s názvem Nova HD ale obsah vysílá v kvalitě SD a u ostatních stanic které tam jsou v hd tak v tom vysokém rozlišení skutečně vysílají může někdo osvětlit proč tomu tak je díky.

Sdílet toto téma

V obou standardech název Nova HD, v DVB-T logo NOVA bez HD. V obou standardech vysíláno kodekem h.264/AVC, v obou standardech v rozlišení 1920x1080 px, v DVB-T dokonce s poněkud vyšším datovým tokem....

"]... abych moch ...[/size]

...vysílá v kvalitě SD...

Co je v tomto kontextu SD kvalita?
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

Nova v HD od jejího vypnutí v DVB-T se stala placenou stanicí - čili jen na kabelu/satu/iptv. HD verze v DVB-T UPC je vlastní upscale UPC.
Kvalita se tuším neuvádí v rozlišení obrazu a co se rozlišení týká, věřím vlastnímu zařízení, tedy 1920x1080 px resp. 1080i.

Samozřejmě, že přepočtem na vyšší rozlišení, tedy vložením neexistujících dalších pixelů, se srovnatelné kvality nedosáhne...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

jj to já mám taky nastavené v přijímači na 1080p na 60hz a je mi jasné že tím hd kvality nedosáhnu u novy spíš se divím že si v té vyšší kvalitě upc nějak nepřevádí do té normy dvb-t samo i když nevím jestli to nedělá u ostatních stanic v téhle normě nebo jen přebírá stream.

Sdílet toto téma

jj to já mám taky nastavené v přijímači na 1080p na 60hz a je mi jasné že tím hd kvality nedosáhnu u novy spíš se divím že si v té vyšší kvalitě upc nějak nepřevádí do té normy dvb-t samo i když nevím jestli to nedělá u ostatních stanic v téhle normě nebo jen přebírá stream.

Proboha proč 60Hz, když všechny se vysílají v 50fps. Plynulejší to nebude a naopak se vznikají mikrolagy.

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 500
  • televizeTV Komplet
  • zařízeníCompal + 3x Ca Moduly

Sdílet toto téma

Rozhodně bych tu Novu HD z DVB-T dávno vyřadil, když již aj delší dobu dle UPC v nabídce Mini nemá co dělat a má být jev v SD. Naopak v nabídce DVB-T Mini chybí programy co tam mají dle UPC být a jedná se o tyto programy: Retro, Očko Expres v SD verzi, regionální program dle lokality(Slovácko, Polar atd.) a dlouho již slibovaný Barrandov Plus. Dále bych vyřadil z Mini DVB-T Regionální televizi.cz která by měla být nahrazena místní regionální televizí dle lokality. Ještě tam chybí TV Noe a kdyby se vyřadila ta regionální televize.cz s Novou HD, tak by tam bez problému mohli zařadit tyto čtyři stanice Retro, regionální program dle lokality (Slovácko, Polar atd.), Barrandov Plus a TV Noe. Pokud by se vyřadil aj program HD+ nebo se zapojil pro DVB-T aj další kanál 27 jako je tomu v Praze, tak tam může úplně vše co je v pozemním DVB-T.

• lokalitaZemě Moravskoslezská
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • zařízeníCisco 3208, CA modul

Sdílet toto téma

Rozhodně bych tu Novu HD z DVB-T dávno vyřadil, když již aj delší dobu dle UPC v nabídce Mini nemá co dělat a má být jev v SD. Naopak v nabídce DVB-T Mini chybí programy co tam mají dle UPC být a jedná se o tyto programy: Retro, Očko Expres v SD verzi, regionální program dle lokality(Slovácko, Polar atd.) a dlouho již slibovaný Barrandov Plus. Dále bych vyřadil z Mini DVB-T Regionální televizi.cz která by měla být nahrazena místní regionální televizí dle lokality. Ještě tam chybí TV Noe a kdyby se vyřadila ta regionální televize.cz s Novou HD, tak by tam bez problému mohli zařadit tyto čtyři stanice Retro, regionální program dle lokality (Slovácko, Polar atd.), Barrandov Plus a TV Noe. Pokud by se vyřadil aj program HD+ nebo se zapojil pro DVB-T aj další kanál 27 jako je tomu v Praze, tak tam může úplně vše co je v pozemním DVB-T.

Proč by neměla v nabídce MINI co dělat? Je spousta stanic, jak v kabelu, tak na satelitu, který nemají s nativním HD prakticky nic společnýho nebo jen velmi málo, třeba taková Prima Cool, kde zrovna dneska není v nativ HD lautr nic a jiný dny to není o moc lepší. Akorát ten upscaling dělá samotná Prima a ne koncovej operátor, to je jedinej rozdíl.

A programy v nabídce MINI jsou takový, jaký tam UPC dá. Nikde není psaný, že ty programy musí nutně kopírovat pozemní vysílání. Ostatně kdo chce větší nabídku, může si připlatit a má to v DVB-C.

Sdílet toto téma

Naopak v nabídce DVB-T Mini chybí programy co tam mají dle UPC být a jedná se o tyto programy: Retro, Očko Expres v SD verzi, regionální program dle lokality(Slovácko, Polar atd.) a dlouho již slibovaný Barrandov Plus.

Nějak z programové nabídky (i v PDF) DIGI MINI vymizelo, takže teď je těžké domáhat se něčeho co tam má být a není. :(

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCOMPAL

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku