Jump to content
altarus

Nova HD v dvb-t síťi u UPC

Recommended Posts

Zdravím měl bych jeden dotaz připojil sem na rozbočku v síťi UPC kabel abych moch sledovat kromě normální nabídky kterou mám i na druhém přijímači dvb-t s této sítě ale po naladění je mi divné že nova jako jediná se ukazuje v seznamu s názvem Nova HD ale obsah vysílá v kvalitě SD a u ostatních stanic které tam jsou v hd tak v tom vysokém rozlišení skutečně vysílají může někdo osvětlit proč tomu tak je díky.

V obou standardech název Nova HD, v DVB-T logo NOVA bez HD. V obou standardech vysíláno kodekem h.264/AVC, v obou standardech v rozlišení 1920x1080 px, v DVB-T dokonce s poněkud vyšším datovým tokem....

"]... abych moch ...[/size]

...vysílá v kvalitě SD...

Co je v tomto kontextu SD kvalita?
  • Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Nova v HD od jejího vypnutí v DVB-T se stala placenou stanicí - čili jen na kabelu/satu/iptv. HD verze v DVB-T UPC je vlastní upscale UPC.
Kvalita se tuším neuvádí v rozlišení obrazu a co se rozlišení týká, věřím vlastnímu zařízení, tedy 1920x1080 px resp. 1080i.

Samozřejmě, že přepočtem na vyšší rozlišení, tedy vložením neexistujících dalších pixelů, se srovnatelné kvality nedosáhne...

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

jj to já mám taky nastavené v přijímači na 1080p na 60hz a je mi jasné že tím hd kvality nedosáhnu u novy spíš se divím že si v té vyšší kvalitě upc nějak nepřevádí do té normy dvb-t samo i když nevím jestli to nedělá u ostatních stanic v téhle normě nebo jen přebírá stream.