Jump to content

Jak ručně naladit kanál na PC

Recommended Posts

Zdravím! Na PC mi běží TT-BUDGET, soft mám DVBViewer. Chtěl bych přidat Fandu HD, který nemám naladěnou (na televizi běží, takže tam je).

V tabulkách jednotlivých kanálů jsou vždy uvedeny Frekvence, Symbolrate, Modulace a Symboly proudu. To se dá lehce nastavit, ale

program po uložení nenaskočí. Ptám se - a co ty ostatní parametry? Video PID atd? Nechce se mi to znova prohledávat programově,

protože se to vždy v tom lepším případě rozhází a musím to pak dlouho "čistit" a přesouvat.

Díky předem za informaci případně link.

5954afe093f4f_Vstiek.JPG.1ccf36830f2ec88b2f7cf44f0b60eed1.JPG

Z přiloženého obrázku není zřejmé, o jakou verzi DVBV se jedná. Rozhodně to ani zdaleka není nejnovější verze DVB Viewer Pro.

Pro informaci, existují:

DVB Viewer Pro, nyní ve verzi 5.3.2 resp. 5.4.1 beta

DVB Viewer GE, odlehčená verze Pro

DVB Viewer TE, OEM verze pro produkty Technisatu

různé jiné OEM, např. TBS Viewer.....

Ve všech případech je pro ladění podstatná pouze frekvence příslušného multiplexu/kanálu, symbolová rychlost a úroveň modulace QAM (pro DVB-C). Tyto tři hodnoty bývají seřazeny v nějakém iniciačním souboru (např. s názvem UPC_CZ_kabel.ini nebo DVB-C_CableQ64_1.ini), které bývají součástí softwarového balíku a tuším ve všech mutacích programu DVBV jsou uloženy ve složce Transponders.... Ostatní parametry (různé xID) jsou součástní vysílaného streamu a nemáš možnost je ovlivnit...

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice