Přejít na obsah
schneefall

Jak rozchodit dva routery na jedné lince?

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych poradit. Měl jsem představu, že si v baráku pozapojím internet podle schámatu v příloze. Bohužel u spotřebičů za routerem 2 mi nechodí internet. Nevíte co kde nastavit aby mi to chodilo? Bohužel v routeru 1 mám všechny porty obsazené a protahovat kabely přes patro se mi dvakrát nechce. Předpokládám že se asi dva routery v jedné síti hádaj.

Dky za odpovědi

5954afdd08952_s.jpg.52bd20895f823399c8eb605acefa91e2.jpg

Sdílet toto téma

Tazatel pise, ze se mu nechce tahat kabely.

Neni tedy jasne, jak jsou routery propojeny.

Je R2 pripojen k k R1 pres wifi (tj. R2 v rezimu klient)?

Maji byt zarizeni za R2 pripojena k R2 kabelem nebo pres wifi?

Switch + kabely misto R2 jsou samozrejme nejlepsi volba. Pri slabe wifi se misto switche da pouzit i wifi router, ale mel by byt v rezimu Access Point (AP), aby se zbytecne nedelal dalsi NAT/routing.

Sdílet toto téma

Kristovy rány, gigovej switch stojí pětikilo (100 megovej pak 2 stovky) a je to vyřešený! Než se tentovat s nějakým routerem, u kterýho tutově nic vypnout nepůjde nebo laborovat s vnitřníma IP a nedejbože když bude potřeba směrovat porty na nějakej PC za tím druhým routerem. Klasická ukázka jak si přidělávat zbytečně práci :-(

Sdílet toto téma

Návštěvník

Podle mne router půjde přepnout do režimu switche.

Otevřít peněženku a plnit skládky elektroodpadem umí každej jabaka ...

Sdílet toto téma

Moc tě toho v tom softwarovým řešení pro osobní dopravu nenaučili, protože jinak bys věděl, že naprostá většina routerů do režimu switch vůbec přepnout nejde. A dost pochybuju, že by měl dotyčnej nějakej managementovatelnej router, kde to lze udělat. Navíc původní router bys možná do odpadu vyhodil ty, já bych ho spíš prodal nebo schoval jako náhradní.

Sdílet toto téma

Velká část routerů funguje jako switch, pokud se přívodní kabel nestrčí do zdířky WAN, ale LAN (jak už psal sebior).

EDIT: Popis jak to funguje je například zde:http://it.cestuji.info/wifi-router-jako-access-point.php

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon 700, Modem Technicolor

Sdílet toto téma

Router se dá použít jako switch když se nezapojí WAN port a vypne DHCP server. sám to tak používám, protože samostatná wifi APčka se switchem se prakticky neprodávají. Jenže routery mají většinou 4 LAN porty a zde jich je potřeba 5. Pokud ten router nemá 5 LAN portů, tak je potřeba koupit switch a když už se bude kupovat, tak bych koupil gigabitový a aspoň osmiportový ať je rezerva.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Velká část routerů funguje jako switch, pokud se přívodní kabel nestrčí do zdířky WAN, ale LAN (jak už psal sebior).

EDIT: Popis jak to funguje je například zde:http://it.cestuji.info/wifi-router-jako-access-point.php

To víme, ale stačí se podívat na obrázek nahoře a je hned jasný, proč to takhle udělat nepůjde.

Sdílet toto téma

Prosím, vysvětlete mi, proč to na základě pohledu na obrázek, není možné.

EDIT: nehledě na to, že já reagoval na vaše tvrzení, že většinu routerů nelze použít jako switch. K problému uživatele jsem se nevyjadřoval.

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Moje tvrzení bylo, že většinu routerů nelze přepnout do režimu switch, což je taky pravda. A jestli z toho horního obrázku někdo nepozná, proč nejde jenom tak dát kabel z WAN do LAN, tak by se snad ani neměl k daný problematice vyjadřovat.

Sdílet toto téma

Moje tvrzení bylo, že většinu routerů nelze přepnout do režimu switch, což je taky pravda. A jestli z toho horního obrázku někdo nepozná, proč nejde jenom tak dát kabel z WAN do LAN, tak by se snad ani neměl k daný problematice vyjadřovat.

Požádal jsem o vysvětlení, proč to nejde. Ovšem vy jste odpověděl velmi nezdvořile. Děkuji za Vaši "odpověď".

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ano, tomu rozumím, pokud je interní switch v routeru jen 4 portový, tak na uvedené zapojení už není místo. Ale na obrázku není popsáno, o jaké se jedná zařízení a kolikaportové je. Sám mám doma jeden starší router, který interní switch vůbec neosahuje, tj. má jen jeden výstupní LAN port. Rovněž tak je možné mít router s více porty. Ikdyž uznávám, že nejčasteji jsou nyní k dostání routety se 4 LAN portovým interním switchem. Ovšem to, z obrázku nevyplývá.

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ahoj

nechci tady nijak víc rozvášnit vaši diskuzi, ale zapojení dle obrázku už z principu musí být funkční a taky funkční je. Stačí pro Router jedna dát IP 192.168.1.1 masku 255.255.255.0, pro router 2 IP 192.168.2.1 masku 255.255.255.0, v routeru 1 nastavit DHCP pro LAN pro připojená zařízení a routeru 2 u WAN nastavit automatickou IP adresu a DHCP pro LAN. A fungovat to bude! Trošku složitější by to bylo pokud bys chtěl aby zařízení za routerem 1 viděla zařízení za routerem 2, to se dá provést pomocí statického routování ale to nejspíš nepotřebuješ navíc tak už to hodně záleží na typech routerů.

Sdílet toto téma

To, že PC na prvním routeru nevidí na tiskárnu a mám v síti naprosto zbytečný a nesmyslný NAT bych nepovažoval za funkční řešení, to je maximálně tak nouzovka jak dostat internet do Pc na druhém routeru než se koupí ten switch.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Přesně jak píše xtonda, takový řešení jedině jako nouzovka. A při stokorunových částkách za switch není co řešit ( navíc když je v celý sítí 6 PC, takže to asi nebude žádnej sociální případ, kde by někdo neměl těch pár drobných na pořízení switche).

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku