Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Mám plazmovou TV LG. Doteď jsem přijímal digitální signál přes společnou anténu a obraz byl i u SD kanálů velmi koukatelný - žádné viditelné pixely, jen logicky méně ostrý, než HD.

Přestěhoval jsem se a zařídil si UPC. U HD kanálů nevidím rozdíl, obraz je OK, ale SD kanály (třeba Prima ZOOM) vypadají jako video z mobilního telefonu v roce 2000. Podle TV je rozlišení 576i (nevím, jestli pozemní vysílání není 576p). Jasně vidím jednotlivé pixely - celkově to vypadá, jako by byl obraz upsamplován na 1080i, ale velmi neuměle. TV je připojena přímo ke splitteru, nemám set-top box.

Kde by mohl být zakopaný pes?

Díky.

Sdílet toto téma

Kvalita příjmu SD programů v DVB-C i DVB-T z kabelu UPC musí být minimálně srovnatelná (ne-li lepší) s kvalitou příjmu SD programů při terestrickém příjmu DVB-T pomocí dobře nastavené společné antény. Pokud tomu tak není, hledej chybu u sebe v kabeláži... Dej si do souvislosti výskyt pixelizace (ne viditelnosti pixelů, to je blbost) v jednotlivých multiplexech, určitě to není rozložené stejnoměrně v celém spektru..

Neslyšel jsem, že by některá tv stanice (natož česká) vysílala neprokládaně....

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Jasně vidím jednotlivé pixely
To je trochu odvážné tvrzení! Buď sleduješ program z přiměřené vzdálenosti, odpovídající úhlopříčce přijímače, nebo sedíš těsně u panelu a, nejlépe pomocí lupy, sleduješ jednotlivé pixely. Pak ovšem nevnímáš celková obraz...

O pojmu pixelizace si přečti na serveru DigiZove, v podstatě se jedná o rozpad obrazu, způsobený různými příčinami.

A pokud očekáváš alespoň trochu fundované odpovědi, upřesni svůj dotaz: přijímáš DVB-C (nebo DVB-T z kabelu UPC), u kterých programů - ve kterých multiplexech - se poruchy objevují. Opakuju, SD z kabelu (oba standardy, C i T) musí být minimálně stejně kvalitní jako z STA

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku