Přejít na obsah

Recommended Posts

Zdravím, není mi jasný jestli samotná existence aktivní kabelové zásuvky v bytě opodstatňuje k placení TV poplatků

- v zásuvce je aktivní jen internetovej tarif ale jak jsem četl zde na fóru je tam i základní balíček TV programů (ověřil jsem že tam je).

Jde o tuto pasáž která mi není moc srozumitelná a celá si nějak protiřečí:

Televizní poplatek platí i účastník televizního kabelového rozvodu, protože televizní poplatek není součástí platby za kabelový rozvod.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníUbee něco něco :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník
To že nemáš přijímač neznamená, že nemusíš platit poplatky. Koncesionářské poplatky se platí i když nemáš TV nebo rádio. Pozor na to

Co to melete za blbost? Když nemám TV přístroj, ani jiný odpovídající HW, nemusím platit.

Sdílet toto téma

Návštěvník

No, ono bohatě stačí, když jste majitelem třeba jen chytrého telefonu - technicky jste schopní přijímat radio i tv vysílání(přes net), ale jesli to využíváte nikoho nezajímá, prostě jen plať ''ovčane''.....

Sdílet toto téma

Sice se nás snaží dojit kde můžou, ale tohle pravda není:

Mobilní telefon, jehož součástí je televizní přijímač, je ze zákona od televizního poplatku osvobozený. (Viz zákon č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích, §2, odst. 4, písm. e) - „Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají …..rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.“).

Podobně: Není-li PC vybaveno televizní kartou a umožňuje pouze příjem televizního vysílání v podobě internetového streamu, není televizním přijímačem, neboť umožňuje reprodukovat jen omezený počet televizních pořadů, nikoli televizní programy ve smyslu definice zákona č. 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání, v platném znění (viz §2, odst. 1, písm. i, citovaného zákona) a neumožňuje tedy "individuálně volitelnou reprodukci televizního vysílání".

Viz https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php?id=04

• lokalitaPlzeň
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCA modul (1× vlastní, 1× pronajatý)

Sdílet toto téma

No, ono bohatě stačí, když jste majitelem třeba jen chytrého telefonu - technicky jste schopní přijímat radio i tv vysílání(přes net), ale jesli to využíváte nikoho nezajímá, prostě jen plať ''ovčane''.....

Další chytrolín. Proboha, lidi, když něčemu nerozumím, tak neradím v diskusi. Za mobil, byť sebechytřejší, poplatky platit nemusíte.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

Návštěvník

Máte pravdu..... mobil je opravdu dle platného zákona od platby poplatku osvobozen

Moje chyba, nejsem chytrolín ani jsem nechtěl nikomu radit, jen vím že před léty se to dost řešilo (rádio a mobil) ......tak jsem žil v domnění, že to nakonec přece jen prošlo. Nic víc

Sdílet toto téma

To je právě to, co mi na těchto poradnách vadí. Já osobně, pokud si něčím opravdu nejsem jist, nebo si to neověřím, tak se nevyjadřuju. Musím si být vědom toho, že se mou "radou" může někdo řídit a já mu tak způsobím nějaké problémy či nesnáze. Bohužel se s podobnými radami setkávám velice často :-(

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jen pro doplnění ohledně rad... pozor na ust. § 5 NOZ

"§ 5

(1) Kdo se veřejně nebo ve styku s jinou osobou přihlásí k odbornému výkonu jako příslušník určitého povolání nebo stavu, dává tím najevo, že je schopen jednat se znalostí a pečlivostí, která je s jeho povoláním nebo stavem spojena. Jedná-li bez této odborné péče, jde to k jeho tíži."

Ale to jen okrajově, neboť tady se nikdo za odborníka neoznačil ;-)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku