Jump to content

O2 TV získala práva na Ligu mistrů UEFA


Recommended Posts

Společnost O2 Czech republic získala exkluzivní vysílací práva na fotbalovou Ligu mistrů UEFA pro následující tři sezóny. Přenosy bude vysílat na chystaném sportovním programu. Informovala dnes o tom O2.

 

Operátor O2 získal exkluzivní práva na vysílání příštích tří ročníků Ligy mistrů UEFA včetně semifinálových utkání a finálového zápasu. Od září 2015 tak odvysílá celkem 130 utkání z každé sezóny vždy s výjimkou jednoho úterního zápasu.

 

"Rok 2014 byl pro O2 TV skutečně dobrým rokem. Počet zákazníků vzrostl o 20 procent, spustili jsme službu mobilní televize O2TV Go pro všechny, která má k dnešku přes 240 tisíc stažení, a vstoupili do světa exkluzivního obsahu. Po anglické lize Premier League jsme od letošní sezóny exkluzivně získali práva na zápasy Ligy mistrů," uvedl David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností.

 

 

http://www.parabola.cz/clanky/5485/o2-t ... stru-uefa/

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
Link to post
Share on other sites

Hmm, tak teď teprve bude zajímavé, kolik lidí odejde od UPC. Premier League + Champions League, to je docela důvod... A uvidíte, jaká začne kampaň (případně rovnou žaloby) na odstranění slovenských kanálů z UPC!

 • 300 Mb/s
 • -
 • -
 • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
 • Mladá Boleslav
Link to post
Share on other sites

Sportovních fanoušků je v populaci pouze omezené množství a fotbaloví fanoušci závislí na PL jsou jejich poměrně malou podmnožinou. Odvážím se říct, že většina z nich už k O2 kvůli PL migrovala v posledním roce. A jestli budou pro ostatní fotbalové fanoušky práva na Ligu Mistrů důvodem k přechodu k O2 je otázkou.

 

V prvé řadě, LM není klasická celoroční soutěž. Hraje se od poloviny září do začátku prosince a od poloviny února do května. Tedy cca 6 měsíců v roce jednou za čtrnáct dní (v době reprezentační pauzy pak jednou za tři týdny). A za druhé, největším diváckým tahákem LM v ČR je účast českého celku v hlavní soutěži, což není rozhodně běžná situace (i přes skvělé výsledky Plzně, je to spíše ojedinělý jev). Pokud existují fotbaloví fanoušci, kteří ještě u O2 kvůli fotbalu nejsou a přejdou teď kvůli LM, tak si myslím, že to rozhodně nebude žádný masivní přesun.

Link to post
Share on other sites

Podle mě to je dlouhodobá snaha O2, jak zničit UPC. Technicky ani programově, natož pak internetem, na UPC nemá a tak se snaží UPC odrovnat alespoň sportem a udělat si z něj exkluzivitu. Ta sama o sobě je nic moc. Bohužel ale mediální masáž, do které je O2 narozdíl od UPC ochotno investovat, se snaží přesvědčit o opaku a celou věc nafukuje. Pak začnou lidi skutečně od UPC přecházet k O2, což už se i stalo.

 

První fáze byly Slovak Sporty.

Druhá fáze byly Digi Sporty.

Třetí a poslední fáze bude vlastní sportovní kanál.

 

UPC v podstatě nemá šanci ve sportu konkurovat - co se týče fotbalu, z kterého je udělána modla. Kromě fotbalu UPC všechny sportovní programy má. Ale díky PR O2 to vypadá jinak. Ale UPC není jediný operátor, kterého O2 se Slovak Telekomem dostali. Jen to tak vypadá, protože to O2 posílá převážně jedním směrem.

 

Jedinou šancí UPC je zřídit si svůj vlastní sportovní kanál.

 

Ale to bych jim neradil, protože se to na 99% nevyplatí. Ale to už O2 neřekne - kolik je to stálo a kolik lidí na to kouká. Proč asi...

 

Být UPC tak ten fotbal ignoruju a zaměřím se na zlepšení a propagaci jiných služeb, kterým zase nemůže konkurovat O2.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites
...považuju se za sportovního fanouška a v podstatě s Jackem souhlasím.

Ale právě proto taky nechápu,proč už UPC dávno nezařadila SPORT1+2 v HD ?!?!?

 

Já osobně jsem se sportovním balíčkem (kromě SPORT1+2, že nejsou v HD ) spokojený. Ani ta rošáda s LM mně nedonutí přejít k O2. Z fotbalu nejvíc stejně sleduji Bundesligu (Eurosport 2 HD). A LM mi bude na ČTsport HD stačit.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...