Přejít na obsah
Kodl

TechniSat TechniCorder ISIO STC - nový multituner

Doporučené příspěvky

Já opožděné dekódování používám, občas se mi totiž sejdou k nahrávání více než dva kódované programy současně.

Ta funkce opožděného dekódování je trochu nespolehlivá. Odhaduji, že cca. v jednom případu z deseti je záznam nějak poškozený. Myslím, že to nějak souvisí s tím, že se občas někdo z rodiny na ten běžící záznam přepne. On to ten set-top box sice zvládne, je schopen dekódovat ten kódovaně nahrávaný pořad i živě v timeshift módu, ale zřejmě to nějak zatěžuje systém - odhaduji, že rozhraní s moduly nestíhá.

Většinou ten "poškozený" záznam lze normálně shlédnout, ale nelze ho dávkově celý úspěšně dekódovat. Dávkové dekódování (automatické i ruční) u takto poškozeného záznamu skonči s chybou. To "poškození" se projevuje třeba tak, že v průběhu sledování se obraz zastaví a je potřeba ho o pár vteřin posunout.

Uvažuji, že tu funkci opožděného dekódování vypnu. Přece jen - více než 2 kódované programy nahrávám současně jen zcela výjimečně a lze se tomu vyhnout.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Já teď třeba nahrávám poměrně hodně motosport, když je sezona. Ale vždy se mi podařilo přeskupit nahrávání (nahrávka opakování atd.) tak aby to byly vždy jen max. 2 kódované programy současně. Další 2 tunery používám, jen když jsou to nekódované kanály.

Spíš mě štve, že mi to u některých nahrávek dělá, že je ISIO nepřehraje a je tam ta hláška o skončení práv k záznamu. V počítači jí pak normálně přehraju. Budu muset vyzkoumat co pak s tím, tj. jestli pomůže konvertovat to na jiný formát než TS4 co ISIO přehraje, nebo zkusit odstřihnout začátek kde se dekódovací karty ještě načítaly atd.

TO Kodl:

Já tedy uvažuju o pořízení nějakého velkokapacitního NAS. Jak bys pak prosím doporučil řešit nahrávání - nahrávat to rovnou vše na NAS nebo to na NAS jen vždy z ISIO přesunout? Momentálně jsem nahrávky přesouval přes USB disk všelijak na notebook a na další USB disky (spíš popravdě kam se mi to ještě vešlo, protože toho mam snad 2,5TB). Ale je to dost pomalé a mam podezření že to není čistě jen kapacitou USB2, tj. že to brzdí i jak to ISIO nějak transformuje z interního záznamu na formáty TS a TS4. Jednou jsem zkusil kopírovat z ISIO přes LAN přímo do sdíleného adresáře a šlo to taky dost pomalu. Stejně tak z notebooku přes LAN na ISIO. Tj. ideální by bylo nahrávat rovnou na NAS (už jen proto, že bych nemusel nahrávky, co po přehrání smažu a nebudu je archivovat sestřiháva od náběhového a doběhového času - to dělá poměrně dost a kdybych to nechal jak je tak se 1TB interní disk hned zaplní).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nahrávám na interní disk WD Scorpio AV 2,5" 1 TB vložený v TechniSatu a naformátovaný na FAT32.

Na NAS (Synology DS415play) přesouvám jen pořady, které chci uchovat. Než záznam přesunu, ostřihnu jej v TechniSatu.

Přesun na NAS provádím přímo v TechniSatu - v menu funkce "Správa filmů". Ta funguje jako běžný souborový manažer. Vlevo mám seznam záznamů interního disku, vpravo si vyberu cílovou sdílenou složku z NASu a pak jen zvolím "Přesun". S ohledem na velikost záznamu (klidně až 15 GB na 1 film z HBO HD) může kopírování trvat několik minut. Přesně jsem neměřil.

Rychlost kopírování samozřejmě záleží na rychlosti sítě. TechniSat mám s NASem spojený gigabitovou sítí. Jednou jsem se divil, proč se kopírování výrazně zpomalilo. Pak jsem zjistil, že NAS je připojený jen ve "fast" režimu (100Mbit). Mohla za to UPS, kterou jsem pořídil k NASu a skrz kterou jsem protáhl i ethernet (bonusová funkce UPS - ochrana proti přepětí). Jakmile jsem ethernet znovu připojil přímo do NASu, NAS byl zase na gigabitu.

Nahrávání z TechniSatu přímo na NAS jsem kdysi testoval - viz můj příspěvek zde.

Pro nahrávání na interní disk jsem se rozhodl z následujících důvodů:

• nahrávání na interní disk bude vždy spolehlivější než nahrávání přes síť
  • úvodní zobrazení seznamu nahrávek z interního disku je svižnější
  • interní disk využíváme jako buffer - až když film shlédneme a líbí se nám opravdu MOC, tak jej ostřihnu a přesunu na NAS (moc nekřečkuju, na NAS archivuji jen opravdové poklady, případně pořady pro děcko)
  • využívám střihové funkce TechniSatu, které jsou podporovány jen pro záznamy na lokálně připojeném disku (SATA/USB).

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za vysvětlení. Asi to tak taky udělám. Bude to chtít nový router, aby byl přesun svižnější. No jinak i se současným routerem mi to zvládá přehrávat nahrávku z mého notebooku přes síť. Tj. že jí v ISIO otevřu ze sdíleného adresáře a přehraju.

Jinak co se týče řešení problému, že mi některé nahrávky nejdou přehrát s hláškou že vypršela práva k užívání. Zjistil jsem že, když přesunu nahrávku z adresáře "Moje záznamy TV pořadů" do rootu tak je nahrávka už teoreticky přehratelná. Prakticky ne, protože to strašně kostičkuje, zadrhává atd. Nicméně řešení je takovou nahrávku natáhnout do počítače a tam jí konvertovat např. na wmv formát. Divné je, že když nahrávku pak nahraju opět někam do adresáře "Moje záznamy TV pořadů" tak opět nejde přehrávat s odůvodnění vypršení uživatelských práv. V rootu už jde přehrávat bez problému.

U všech nahrávek teď rovnou ustřihávám prvních pár sekund, jak nejdříve to jde. Problém je, že někdy to nestihnu a nahrávka už je nepřehratelná. Někde u nahrávky dokonce třeba 10 - 15s chybí - při přehrávání prostě skočí čas o tuto hodnotu dál, takže tyto místa rovnou raději umazávám. Nevím, jestli by pomohlo nějakým střihovým programem pokažené nahrávky zkusit upravit ustřižením prvních 15s kdy se načítala dekódovací karta.

Nemáš prosím tip na nějaký vhodný střihový program?

Ještě co se týče konverze na jiný formát. Používám program MediaCoder. Nicméně je zde jedna zvláštnost. Když provedu plnou konverzi nahrávky se vším všudy třeba do wmv, tak jediný přehrávač který soubor přehraje je VLC media player (a pak mi jí samozřejmě přehraje ISIO). Ostatní, jako třeba Windows media player, mi nahrávku nepřehrají s odůvodněním, že přehrávač našel chybu. Když nahrávku konvertuju bez zvuku tak přehrávat normálně jde.

Máš prosím nějaké zkušenosti s konverzí nahrávek?

Díky

PS: Tak už nám sem chce UPC taky nacpat jiný kabelový modem. Řekl jsem tátovi, ať tomu pokud možno zabrání (smlouva s UPC je na něho). Bohužel nevím, jestli si to UPC nějak nemůže vynutit, když je to jejich modem. Teď máme Cisco a tomu věřím rozhodně víc než blbému Technicolor nebo nějakému čínskému šuntu co sem strčí. Bohužel jak jsem někde četl, tak si kabelový modem nemůžu koupit od koho chci a musím ho koupit (nebo pronajmou) jen od UPC. A to prodává jen Technicolor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Z programů doporučuji vyzkoušet TS Doctor. 30 denní verze je plně funkční a má i spec. volby na opravu záznamů z Technisatu.

Navíc obsahuje prográmek rawcutter (v utilitách) kterým můžeš vystřihnout kteroukoliv část záznamu.

http://cypheros.de/tsdoctor_e.html

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
  • Praha 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já nahrávky nekonvertuji. Pouze přímo v TechniSatu ostřihnu a pak případně zaarchivuji (v původním TS formátu) na NAS.

Oba CA moduly, které mám v TechniSatu, jsou ty starší, se kterými ještě nebyl problém s tou nekorektní dlouhou inicializací/autentizací. Proto jsem nepotřeboval nikdy řešit ani problém prvních pár zakódovaných vteřin záznamu. Divím se ale, že by nešlo přímo v TechniSatu těch prvních pár vteřin autentizace modulu ustřihnout i po uplynutí několika dnů. V každém případě být tebou bych zkusil zapnout na TechniSatu mód Rychlý start nebo Rychlé uvedení do provozu - tak nějak se to jmenuje. Už jsem tu někde o tom psal - někomu jsem tuto fintu poradil a myslím, že mu to pomohlo. Zvýší se ti sice odběr v standby, ale problém s autentizací modulů by to mohlo vyřešit, protože v tom teplém standby módu by měly moduly zůstat autentizované.

Občas, když je cílové přehrávací zařízení vybíravé na formát a přece jen potřebuji nějaký záznam zkonvertovat, volím konverzi do MKV. Ona to v podstatě ani není konverze - je to spíše přebalení vybraných video+audio stop do jiného kontejneru. To mi vyhovuje, protože nedojde ke ztrátě kvality. Používám k tomu mkvmerge z balíčku MKVToolNix.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tsdoctor také nekonvertuje, převádí bez ztráty kvality. Pouze vystrihnu reklamy a uložím v TS.

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
  • Praha 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj, já se nevyhraňoval proti TSDoctor. Věřím, že TSDoctor umí i remux. Já jen napsal své zaběhané postupy :)

TSDoctor je navíc schopen i opravit případné nekonzistence v nahrávce, které mohou vzniknout např. kvůli krátkodobým poruchám v přenosové síti - takže nic proti němu nemám ba naopak.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Rychlí start zapnutý mam. Nicméně na načítání karet to nemá vliv.

Sestřihat nahrávky s hláškou "Právo užívání vypršelo" nejde. Jen jsem ještě zjistil jednu zajímavost, že ve správě filmů jde u ní pustit náhled. Akorát s vyjímkou jedné nahrávky, u které mi pod náhledem visí hláška "Z licenčních důvodů je možné záznam přehrávat pouze do 90 minut po vysílání". Jinak mimo náhled je taky hláška "Právo užívání vypršelo". Zkoušel jsem jí přehrávat na počítači a taky to nejde. Konverzi mi to sice udělalo, ale - záznam má mít celkem 18min, když to pustím, skočí to cca do 1/3 je tam tak 1s obrazu a hned to skončí. Tj. je možné, že je obecně nahrávka nějaká poškozená.

Zkusím tedy ještě ty 2 programy. Jednak TS doctor jestli je nějak neopraví, popř. jestli se mi nepodaří ustřihnout vadný začátek. Pak ten MKVToolNix na konverzi. Ono jde totiž o to, že TS a TS4 moc programů přehrávat neumí. Když pak chci nahrávku nezávislou na ISIO (třeba to někomu dát aby si to pustil), tak je pak potřeba to mít v nějakém běžném počítačovém formátu.

Jak jsem psal - teď když o tomto problému vím tak rovnou kousek začátku ustřihnu. Problém ale je, že někdy to nestihnu. Jsem pár dní pryč atd. a když se k nahrávce dostanu tak je tam už hláška "Právo užívání vypršelo".

Tohle je trochu blbé. To u Technisat nezvládli. Dá se jim o tom někam poslat zpráva, aby na to udělali nějaký fix (třeba v upgrade firmware, atd.)? Tenhle problém může mít více uživatelů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je problém CA modulu (jeho firmwaru) a ne TechniSatu. Modul nahlásí, že už je připravený, ale dekódovat reálně začne až po několika sekundách. V tu dobu se ale už nahrává. Vypadá to, že časově se začátek skutečného dekódování shoduje až s tím časem, kdy modul vrátí tu druhou hlášku o úspěšné autentizaci.

Se staršími moduly tento problém není, jak jsem psal. Dokonce ani s těmi novějšími CI+ tento problém do určité verze firmware nebyl. I toto se tu na upczone už řešilo a našli jsme, že rozdíl byl jen ve verzi firmwaru CA modulu. Jakmile CA modul zobrazuje tu druhou zpožděnou hlášku o úspěšné autentizaci, tak se bohužel jedná o tu novější blbou verzi firmware.

Opravdu nemůžeš u takového záznamu přetočit vpřed např. o 10 vteřin opakovaným rychlým pomačkáním přetáčení?

Jak máš nastavené moduly - v TechniSatu v menu Podmíněný přístup je myslím možné nastavit režim modulů na normal nebo fast. Nevím, jestli to pomůže, ale můžeš to zkusit přepnout.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já vím, ale pak by přeci stačilo aby ISIO počkalo až na druhou hlášku, nebo se třeba moduly aktivovaly chvilku před začátkem nahrávání, nebo při práci s takovou nahrávkou se případná hláška o vypršení práv nejprve ignorovala a až teprve když by se ISIO nedostal ani na záznam řekněme 15s dál tak by definitivně konstatoval, že práva vypršela.

Teoreticky mě napadlo, než se začne nahrávat záznam, co chci, tak udělat třeba 1min trvající záznam ze stejného kanálu, který pak smažu, jen aby se aktivovaly moduly. Problém ale je, někdy se tenhle problém stává i za situace, že ze stejného kanálu skončí jedna nahrávka a pak se ihned dělá druhá. Typicky tohle dělá, když ve stejný čas začne nahrávání z jiného kanálu a druhý kanál si již aktivovaný modul sebere pro sebe. Někdy by samozřejmě šlo, nahrávání z druhého kanálu začít o 1min dříve aby si ISIO pro ten účel sebralo ještě neaktivovaný modul, ale pokaždé to prostě nejde - někdy se řetězec souběžných nahrávání ze 2 kanálů sejde tak, že v jeden okamžik začíná nahrávání ze dvou kanálů současně a rozfázovat to nejde. Pak jde samozřejmě o to, že to už se z toho stává šachová partie (vymýšlet ještě jak nastavovat začátky) a hlavně když časovač nahrávání vytvoří časovač sérií tak s tím nic neudělám.

Koukal jsem se a já se všude dostanu jen na náhled. Přetáčet nahrávku můžu, ale nemůžu si jí dát na celou obrazovku a nemůžu použít střihové funkce - úpravu nahrávek mi správa filmů vůbec nenabídne.

Zmiňované nastavení režimů modulů jsem nenašel, asi to nelze.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pravda, díval jsem se do manuálu (nejsem teď u Technicorderu, jsem v práci), že to nastavení režimu modulů tam už není. V předchozích ISIO C přístrojích bylo.

Ten problém s moduly CI+ a s 90 minutovým omezením je diskutován i na http://www.tvfreak.cz. Můžeš se zkusit poptat přímo ve vláknu TechniCorder ISIO STC, jestli s tímto chováním má někdo zkušenosti a případně jestli se tomu dá nějak vyhnout.

Na tvfreak.cz v tématu k ISIO S1 Dagy2 píše: "nahrávka ovšem nebyla ve skutečnosti nijak omezená, bylo ji potřeba spustit buď dvojím stlačením tlačítka přehrávaní nebo po překopírování do jiné složky v rámci ISIO S1 tento příznak zmizel."

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Ahojky,

Tento STB se mi líbí, ale mám nějaké otázky.

1) Když si tu od někoho koupím ještě jeden CA modul (CI bez +), jeden uz mam, půjdou mi tedy dva tunery, tzn budu moci nahravat - sledovat 2 libovolne programy od UPC (mám Horizon Komplet)?

2) půjdou mi dva CA moduly bez +? Nebo musim mit jen c +?

3) Nebude problem s UPC? Vim, že budu potřebovat tedy dvě párovací karty - což by mi měli na požádání poslat a zároveň si přijet pro tu hnusnou cihlu...která posl. dobou fakt s***. Zároveň mi dají nový modem. Nebude, když mám Horizon Komplet 300 nějaký problém, když nebudu mít jejich cihlu, nechají mi tento tarif za ty peníze, co jim dávám?

Díky moc za odpovědi, jo a kdyby někdo měl CI, tak ho rád koupím...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1) Když si tu od někoho koupím ještě jeden CA modul (CI bez +), jeden uz mam, půjdou mi tedy dva tunery, tzn budu moci nahravat - sledovat 2 libovolne programy od UPC (mám Horizon Komplet)?

Mám vyzkoušen provoz:

• 2 x modul kabelové UPC TechniSat TechniCrypt CX CSP koupený z dvb-c-shop.cz (Lica)

dále také v konfiguraci:

• 1 x modul kabelové UPC, konkrétně TechniSat TechniCrypt CX CSP koupený z dvb-c-shop.cz (Lica)
  • + 1 x modul pro příjem satelitního Skylink, konkrétně TechniSat TechniCrypt IR CI+
    se zapnutou funkcí „Dodatečné dekódování CI“.

2) půjdou mi dva CA moduly bez +? Nebo musim mit jen c +?

viz výše

3) Nebude problem s UPC? Vim, že budu potřebovat tedy dvě párovací karty - což by mi měli na požádání poslat a zároveň si přijet pro tu hnusnou cihlu...která posl. dobou fakt s***. Zároveň mi dají nový modem. Nebude, když mám Horizon Komplet 300 nějaký problém, když nebudu mít jejich cihlu, nechají mi tento tarif za ty peníze, co jim dávám?

Také mám balíček Horizon Komplet+ a cihlu nemám. Mám jen CA moduly. Z toho soudím, že balíček není na cihlu nijak svázaný.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Jo díky moc, takže pohodka :-) Jen doufám, že nehodlají do roka, do dvou něco měnit na ton, např. že přestanou pdoporovat CA moduly a všichni, co bychom měli tento stroj bychom byli víte kde......

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nezakřikni to!

Já se spíše obávám nástupu omezení technologií CI+.

Ta je vysloveně určená k tomu, aby vlastníci práv k pořadům mohli divákovi diktovat jak dlouho bude moci záznam přehrát, jestli vůbec jej může nahrávat a případně jestli umožní záznam exportovat mimo STB.

UPC zatím (ťuk ťuk ťuk) zřejmě technologii CI+ nepoužívá/omezení nevysílá, ale do budoucna to přijít může.

Pak je otázka, jak budou fungovat settopboxy se starými non-plus moduly - jestli vůbec.

Stejně ale úvahy "jak budeme nahrávat z TV za pár let" nemají smysl.

Zanedlouho tu máme Netflix a jiné další videotéky. Z nich si pustíme prakticky libovolný film bez nutnosti ho křečkovat doma na disku.

A co se týče dalších -nefilmových- pořadů, UPC musí zohlednit konkurenční prostředí a bude muset vylepšit a rozšířit archiv.

Mimochodem, někde jsem nedávno zahlédl potvrzení ze strany UPC, že pracují na nové verzi mobilní aplikace Horizon Go, která bude umět odeslat pořad k přehrání do Chromecastu. To by bylo fajn, protože pak by pro sledování jejich TV archivu a My Prime nebyla nutná cihla.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A ještě něco - když zvažuješ tento TechniCorder a chceš mít jistotu, že ti bude vyhovovat - kup si ho přes eshop, vyzkoušej ho a když bude nejhůř, tak ho do 14 dní můžeš vrátit. Jeden CA modul s kartou přece máš, jak jsi psal.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Ahoj vsem,

tak jsem se konecne rozhoupal a koupil TechniCoder ISIO STC. CA modul mam jeden (zatim staci, stejne mohu naravat jeden kodovany a prip. jeden nekodovany). U UPC vse dobry, zavolal jsem, zeptali se na cislo modulu, za 15 min. mi pani volala, ze je vse OK, oni si overuji, jestli modul neni kradenej, ci co. To bylo v utery, ale rekli mi, ze mi poislaji tu parovanou kartu do modulu, ale zatim nic nedoslo. Nevite, jak to asi dlouho trva? Protoze jestli dlougo, tak tu cihlu fakt vyhodim z okna.....opravdu uz me nebavi triktrat tydne cekat, az se laskave nabehne, coz stejne nenabehne, takze tvrdej reset. Porad jenom Please Wait..nefunkcni teletext, chybejici hbbtv, atd. Archiv a videoteku jsem nidky nevyuzil, na co taky? Krom toho videoteku mam na Horizon Go na pocitaci, to obcas staci (mam 27 monitor a obraz jakz takz, v HD dobry) a archiv ani nevim, zda je, nebo bude na horizon Go. Stejne jsou tam kraviny typu Pristav, Ordinace, atd. Lepsi hbbtv na CT a tam si pustim mnoho veci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

do 14 dnu to mají nekde napsano, ta první byla odeslana 14 den a nez prisla, tak to byly skoro 3 tydny, Druha je kapitola sam pro sebe..

obj. v cervenci a fyzicky v ruce v rijmu, hlavni problém byl, ze na info lince mi rekli, ze overi a zavolají a nikdy mi zpet nikdo nevolal, az po setem volani mi zavolal zpet, no silenost !!!

• Internet 150
  • Jiná služba
  • TV Start
  • -
  • -
  • EPC3925
  • brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahojky všem. Tak mám konečně tento skvost. Ale chtěl bych k tomu STB připojit lepší repro, než je TV, poradíte něco pro náročnějšího posluchače? Nechci nic předraženého, stačí 2.0 nebo 2.1 menší rozměry, ale hlavně slušný zvukový projev. Musí chodit s tímto STB. Díky moc.

Tarif: Horizon Komplet 300+. Zařízení: Cihla (čekám na párovací kartu, poté TechniSat DigiCoder ISIO STC + 1x CA modul.

• Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, Kaon KCF900
  • Praha-Nusle

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, nejsem audiofil, ale radím ti - pokud je to jen trochu možné, neřeš audio provizorně!!!

Repráčky 2.0 / 2.1 s integrovaným zesilovačem, které máš zřejmě na mysli, jsou fajn k počítači, ale ne do obýváku!

Zjistil bys pak, že jsi utratil pár jednotek tisíc za něco s čím nejsi spokojený a budeš se bít do hlavy, že jsi ty stejné peníze nevyužil na zakoupení něčeho rozumnějšího s trvalejší hodnotou a nesrovnatelně vyšší kvalitou.

Pokud jsi byl schopen zainvestovat nemalý peníz do TechniCorderu, tak si můžeš dovolit vyřešit slušně i audio.

Stačí přitom i některý z nejlevnějších receiverů Yamaha nebo Onkyo a k tomu pro začátek dvě slušné přední sloupové bedny.

(později si možná dokoupíš další na 5.1, ale to nespěchá :-).

Nezapomeň, že receiver neplní jen funkci analogového zesilovače, ale je užitečný i jako HDMI switch, audio dekodér, atd.

Zajdi si do specializovaného kšeftu, řekni jim horní hranici peněz, které můžeš investovat a oni ti něco doporučí.

Receiver by sis teoreticky mohl koupit sám na netu, ale repro si nech doporučit a poslechni si je a porovnej! Každému vyhovuje něco jiného a věř, že rozdíly uslyšíš! Jen se nenech vmanipulovat do zbytečně drahých (pravidlo 80/20 platí i ve výběru repro).

Ne každý receiver hraje dobře s každými repro. Co se týče této kompatibility - receivery Yamaha jsou docela fajn, protože zahrají slušně skoro s každými repro.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,

zkoušel jsem nějaké další věci ohledně těch mých problémů. Také jsem si stáhnul program TSDoctor a je v celku užitečný, asi si zaplatím plnou verzi. Celkově jsem zjistil následující:

- Přidávat před vlastní nahrávku nějakou jinou tzv. "ztracenou" nahrávku za účel aktivace CA modulu nemá smysl. Zjistil jsem totiž, že těch cca 11s na začátku chybí bez ohledu na to, jestli se modul aktivuje nebo. Když třeba nahrávám postupně za sebou bez přestávky několik záznamů ze stejného kanálu, tak mi tam těch 11s vždy chybí. Přičemž se to děje v době kdy se nahrává jen z jednoho kanálu současně, tj. nemůže to být, že by si tunery navzájem CA moduly nějak přehazovaly.

- Problémy s nahrávkami co jsem reportoval někdy v červnu (že třeba nejde nahrávka překopírovat mimo ISIO) neměly nejspíše nic společného ani s opožděným dekódováním, ani že nebyl interní disk naformátován na FAT32. Ono se to totiž děje pořád, akorát že jsem o tom nevěděl, protože jsem kopíroval celé adresáře. Když kopíruju celý adresář tak sice donutím ISIO nahrávku nakopírovat ven, ale jak jsem nyní zjistil tak taková nahrávka je k ničemu. Na PC přehrávat nejde, když jí nakopíruju zpět na ISIO tak taky přehrávat nejde, když jí začnu otevírat TSDOctor tak buďto hodí hlášku "Not a valid transport stream format or stream is encrypted" a tím vše skončí, nebo se načítání zasekne na PCR check (zamrzne to na 1% a dlouhé hodiny se nic neděje, případně program hodí hlášku v němčině, co mi zní jak dělení nulou). Originál v ISIO samozřejmě přehrávat jde.

Toto navíc nikterak nesouvisím s problémem, kdy ISIO nechce některé nahrávky přehrávat kvůli propadnutí práv k užívání, protože takovou nahrávku TSDoctor načte, aniž by hlásil jakoukoliv chybu.

Navíc to dělají jen v podstatě některé kanály. U Eurosport, Sport 1 a 2, nebo Nova Sport to dělá třeba 30% nebo více % nahrávek. U Slovak Sport mi to udělaly jen 3 nahrávky z několika desítek (to už může být skutečně jen nahodilá chyba, že se něco pokazí), stejně tak třeba AXN. Nemá smysl zmiňovat Prima nebo ČT Sport, protože ty nejsou kódované.

Mam tedy podezření, že problém nastává během kopírování nahrávek z některých kanálů mimo ISIO a hlavně mam podezření, že v tom mají nějak prsty ty CA moduly od UPC s CI+, tj. že to někdo záměrně ku*ví aby nahrávky nešly dostat ven. Tj. ISIO za to podle mého nemůže.

Otázka vzniká co s tím, protože 1TB interní disk mi přes léto (kdy jsem pryč a dělám si zásobu nahrávek na zimu, kdy mam čas si to pustit) nevystačí. Dokonce ani nepomůže, že bych z ISIO vymazal je nahrávky, o kterých už 100% vím, že jsou překopírované OK, protože už teď to dělá nějakých cca 350GB a to jsem ještě nekontroloval řekněme dalších 500GB, kde to bohužel bude podobný marast. Tj. v souhrnu se to týká nějakých 500GB, které kdybych na interním disku ISIO nechal tak už se nevejdu s dalšími nahrávkami. Jediné co mě momentálně napadá je koupit NAS a risknout to nastavit ho jako hlavní záznamové zařízení a nechat na něj vše nahrávat. Samozřejmě to neřeší, že některé nahrávky bych chtěl vůbec celkově dostat ven z ISIO a nepůjde to.

Nebo pak ještě zkusit koupit bazarově CA moduly UPC co jsou ještě CI, jak to bude fungovat. Koupit vlastní CA moduly bych chtěl stejně, protože aktuálně máme pronajaté 3 (jeden je v TV a 2 v ISIO) a stojí nás to 210,-/měsíčně, takže by se ušetřilo.

Minimálně bych mohl zkusit CA moduly ve slotech přeházet, jestli to z nějakých důvodů nepomůže (nebo minimálně moduly vysunout a zase zasunout).

- ISIO obecně nahrávky nějak při použití střihové funkce mrví. Při pouštění v ISIO je vše OK, ale třeba TSDoctor tam pak najde nějaké chyby (časové nekonzistence apod., pozná i že to ISIO střihalo). Když jsem pak chtěl třeba pomocí MKVmerge nahrávku s vystřiženými reklamami konvertovat do MKV formátu tak od prvního střihu byl výsledek úplně rozhozený a nekoukatelný. Je ale pravda, že TSDoctor mi nahrávku dokázal konvertovat správně aniž bych nechal nějaké chyby odstranit.

Budu se muset mrknout na TVfreak a zkusit to tam s někým probrat. Tohle už začíná být nějak zamotané.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...