Přejít na obsah
Acebane

Problém s připojením

Recommended Posts

Zdravím mám problém s připojením k internetu mám problém ale že žádná stránka se mi nenačte a když dám diagnostiku píše mi to že server DNS neodpovídá už sem zkoušel i google dns atd a furt nic :( děkuji za odpověď

Sdílet toto téma

Návštěvník

Zdravím všechny,

chci se zeptat, včera mi vyměnili modem - teď mám Ubee evw3226 s wifi - v životě jsem wifi neměla a ještě tomu úplně nerozumím. Mám pár otázek - prosím berte v potaz, že jsem laik:

1) nemůžu se připojit s chytrým mobilem - wifi jede - počítač s wifi problém nemá, ale chytrý telefon se ne a ne připojit - vyhledala jsem svou síť zadala heslo a ono se to připojí a vzápětí hned samo odpojí a potom to hlásí, že už to žádnou síť nemůže nejít. Zkusila jsem tedy i stlačit to tlačítko wps na modemu a tu funkci na chytrém telefonu, ale pořád to nefunguje - co dělám špatně?

2) chci se zeptat - na modemu jsou asi dvě pásma (? nevím jestli pásma nebo je to něco jiného) - jedno 2,4 a druhé 5 Ghz - to se jako může přepínat? nebo k čemu to slouží?

Předem díky moc za odpovědi. :D

Sdílet toto téma

1) to se mi děje taky s mym historickym mobilem, když se připojuju na 5 GHz :D

2) přepínat se můžou nejen jako, ale i doopravdy, na 5 GHz se dá dosáhnout vyšší rychlost, ale zařízení to musej podporovat, jinak smolík :lol:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník

Díky za odpověď - no já tam mám teď to pásmo 2,4 Ghz a mobil se ani tak nepřipojí. Mobil je HTC Wildfire S - není to žádná novinka, ale vykopávka snad také ne. všude kde jsem se připojovala, tak nebyl sebemenší problém, ale paradoxně u mě doma to nejde. Vrtá mi hlavou proč?

Sdílet toto téma

Návštěvník

No tak jsem našla nastavení - šifrování je AES+TKIP a ověření WPA/ WPA 2.

V těch šifrováních se vůbec nevyznám, takže můžete mě nějak navést, co je dobře, co je špatně? Moc díky.

Sdílet toto téma

Návštěvník

No tak z toho teda nejsem moudrá. "Jestli WPA2 - tak pohoda?" - tak proč to nejde v pohodě? a "ostatní se dají snadno překonat" - jak se dají překonat? a proč? - já jsem laik a fakt se v tom nevyznám, tak prosím o vysvětlení.

Sdílet toto téma

wpa2 = relativně zabezpečená wifi

wpa1, wep = otevřená wifi, během pár minut se může na tvůj net připojit kdokoliv, kdo bude chtít

v rozsahu přidělovanejch adres se nejspíš nikdo nešťoural, tak tam by problém bejt neměl

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Návštěvník

No nastavení je tak, jak ho donesl technik z UPC - nic jsem neměnila. Takže WPA2 je tam už přednastavené od dodavatele. No jo - ale kde je tedy chyba, že se mobil nechytá? když všude jinde to jde?

Sdílet toto téma

Návštěvník

Samozřejmě, že ano - vždyť jsem to psala už ve svém prvním příspěvku - že na tu samou wifi síť připojím bez problémů počítač, ale mobil ne - a používám stejná označení - jak síť, tak heslo. Určitě se v tomhle nepletu. Schválně jsem to chtěla otestovat, tak jsem odpojila počítač od kabelů a přihlásila jsem se na tu wifi síť z mého modemu - tam to funguje, na mobilu ne.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak jsem se mrkla - šířka je nastavena na 20MHz a režim je smíšený - tedy b/g/n a výkon je 100%. Nevím - nemám odvahu to měnit na WEP, když tady bylo psáno, že to by se mi tam někdo mohl připojit cizí. Ještě jsem se dívala, že Režim zabezpečení je tam WPA-osobní (ale jsou tam ještě možnosti WPA-podnik a ten WEP a ŽÁDNÝ). Tak nevím - ale mobil se pořád nechytá.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak vyzkoušeno - i tak to nejde. Dokonce jsem v nastavení modemu našla seznam povolených zařízení - původně tam bylo nastaveno Žádné, takže si myslím, že se mohlo připojit jakékoliv zařízení, ale mobil se i tak nepřipojil, tak jsem zadala seznam povolených a vložila MAC adresu mobilu a nastavení Uložila - restartnula jsem i mobil a znovu vyzkoušela a zase nic. Tak už fakt nevím :(

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku