Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Albert

Upc KOMBI KOMFORT 240+

Recommended Posts

Zdravím,

mám takový dotaz resp. problém s rychlostí internetu, která není taková jaká by měla být. Tak jsem si řekl, že napíšu zde a potom se případně obrátím přímo na UPC.

Ke konci listopadu nám měnili modem, dali modem Cisco EPC 3925. Službu využíváme Upc KOMBI KOMFORT 240+ (internet Fiber power 240+ a Tv komfort+).

Tv je ok, ale rychlost netu se mi nezdá. Pokud je to 240Mbit/sec. Teoreticky bych měl dosahovat downloadu ideálně kolem 30MB/sec. Avšak, ať dělám cokoli jsem zhruba na polovině rychlosti. Když se zadaří tak je to cca 15MB/sec. Ve většině případů se moje rychlost pohybuje okolo 8-10MB/sec.

Postupně jsem vyměnil router a nahradil jej s gigaporty, sítovku mám tp-link TG 3269 rovněž s gigaportem a kabel mám Datacom UTP přímý 10m Cat6 a stále jsem na hodnotě +- 100Mbit/sec. Pc mám momentálně propojené přímo s UPC modemem, zkusil jsem Internet Explorer, Chrrome, vypnout MS essentials, ale výsledek stále +- kolem 10MB/sec.

Zde pár obrázků:

3.jpg.4d7ccee1d9399923a755560b6c2c0101.jpg

dsl.PNG.d463dcc4897c64f345e16ef7e2790797.PNG

modem.PNG.9535e587873f28a5f47d7d7d8580864c.PNG

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Nejspíš to bude tím modemem. Technik, co mi tu před pár dny zapojoval TC sám říkal, že Cisco nezvládá těch 240.

Sdílet toto téma

No oni nejprve přišli a vyměnili modem a potom jsem tam volal ohledně změny služby, tak by to tomu i odpovídalo. Protože v době, kdy ten modem měnili, jsem tu službu ještě neměl a slečna na telefonu mi jenom řekla, že to aktivujou a na víc se neptala. Tak jsem myslel, že ok.

A které modemy jsou na to určeny? Technicolor?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Můžu se zeptat, který modem (v současnosti dostupný) je nejlepší?

Případně druhá otázka: necháváte kabelový modem v bridge módu a dáváte za něj firewall/router?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Z hlediska rychlosti (240mbit tarif), stability (nepadá, nekouše se) a bezpečnosti :D .

Nepotřebuju wifi (resp. okamžitě ji vypnu) - wifi mám pořešeno padančaty.

Sdílet toto téma

nekouše se žádnej, pokud neni vadnej, a když se vypne routerová část, tak s tim si poradí taky každej, dokonce i starý cisco epc3925 :lol: vlastně jedině ed3 arris sbv6120e by to nedával, páč měl jenom 4 stahovací kanály, ale ten už se nejspíš vůbec nezapojuje :lol: to byl úplně první ed3 modem, joo, to byly časy

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Ano zvládá i 30MB/s :o)

max co zvládá je 340Mbps (8x kanálu po 43Mbps) což je cca 42,5 MB/s jestli se teda bavíme o downloadu.

PS: akorát takový tarif není (teda oficiální) :)

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku