Jump to content

Rychlost Poda vs. UPC


Recommended Posts

Dobrý večer,

četl jsem různé témata ohledně rychlosti UPC, ale nechápu rozdíl, který je mně doma. Popíšu : Ještě 3 dny mám doma internet jak od PODA, tak od UPC. U Poda se jedná o rádiové připojení domu, rychlost 20 Mbit/s. A pokud jsem připojený kabelem, tak je rychlost 17-20 Mbit a zároveň té samé rychlosti dosahuju při připojení na wifi. Doma mám TP Link TP-WR340GD. V té samé místnosti mám nově UPC 40Mbit/s, dodávaný Technicolor TC7200. Při připojení kabelem frčí internet 40Mbit/s, ale při připojení přes wifi jsem někde okolo 15,5Mbit/s (měřeno na dsl.cz). Tak nevím. Routery a PC jsou v jedné místnosti, Poda frčí stále stejně, UPC na půlce. Zkoušel jsem i vypnout TP Link, jestli neruší UPC, rozdíl žádný. Poradíte? Nechtěl bych mít TP Link zapojený za Technicolorem a ještě pár dní mám možnost posuzovat. Děkuji za odpověď.

Link to post
Share on other sites

1. Jakou máš kartu v PC? Pokud pokud podporuje pouze starší standard 802.11g, tak rychlost lehce přes 20 Mbit/s je strop, na 20 Mbit/s to stačí, na 40 už ne.

2. Technicolor má interní antény a občas je hlášen horší příjem, to může být negativní vliv.

3. Jak píše Slamb, může to být na různých kanálech, kde mohou být různé podmínky, navíc na těchto frekvencích i centimetrové rozdíly v poloze Wifi bodu mohou znamenat rozdíl v šíření signálu.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Compal CH7465LG-LC
  • Praha - Letňany
Link to post
Share on other sites

Tak v Technicolor mám nastavenou šířku 40Mhz, v notebooku je Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter. Na N-ku nemůžu otestovat, nic s N-kem nemám :( Signál mám plný na obou wifinách. Je tu sice jeden soused, co má taky UPC, tak by šlo ho požádat, ať to na chvíli vypne. Zlatý TP link... ten sem chytl v odrazem od domu v 100m vzdálené garáži. Zvládne ten můj starý šrot vysílat signál Technicoloru (mám na mysli vypnutí wifi, fungoval by jen jako router a internet šířil můj starý TP Link?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...