Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
c12345

Rada ohledně internetu 240

Recommended Posts

Dobrý den, měl jsem internet tarif 120 a před pár dny jsem měnil rychlost připojení k internetu na tarif 240. Mám problém s rychlostí připojení. Ještě doplním základní informace modem Cisco 3208 a router TP link. Když měřím rychlost na speedtest net tak když je zapojen ten mezičlánek router tak naměřím maximálně kolem 70 Mb/s, když dám kabel napřímo do PC od modemu tak rychost se zvedne ale... minimálně.... naměřím rychlost max. 103-104 Mb více ne, což je o dost méně než mám ten tarif. V sítových nastaveních se moc nevyznám takže co jsem jenom zjistil laicky na svém compu OS Win 7, sí´tový adaptér NVIDIA nForce networking Controler, ve vlastnostech připojení k místí síti... podrobnosti... stav rychlost 100,0 Mb/. Nevíte někdo zkušenější čím by to mohlo být a zda by nemohl být problém v síťové kartě (nevím zda tuto rychlost zvládá) na PC (ale nevím, protože při tarifu 120 mi to ukazovalo něco kolem 115)... Samozřejmostí bylo po provedení přechodu na vyšší tarif několikráte vypnout a zapnout modem a roter (odpojení od přívodu) ale to bohužel nepomohlo. Uvažoval jsem bud o reklamaci a nebo, že bych ten router vyřadil a pořídil si od UPC wifi modem, ale nevím zda by to pomohlo. Budu rád za každý názor. Děkuji.

Sdílet toto téma

stav rychlost 100,0 Mb

to vypadá, jako bys měl síťovku přepnutou do režimu 100 Mb/s :o ale jak bys s ní moh naměřit 100 Mb/s, to mi nejde do hlavy :? koukni všude u síťovek na diody, jestli pracujou v režimu 1 Gb/s

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No to jsem si myslel :((( l asi je blbost na tuhle základní desku měnit s´tovou kartu jestli tedy vůbec to jde co se týká hardwaru tak jsem dost lama :) njn takže u těhle sítovek asi budu rád když mi to pojede vůbec okolo těch 100 co ? jinak nějak moc to neřeším, protože předtím jsem platil 1380,-Kč ted po změně na ten +240 s všemi kompletními programy budu platit 1080,-Kč, upload se mi zvednul na 20, takže třeba časem až bude peníz koupím něco lepšího :)

Sdílet toto téma

Jasně díky já bych to určo nedělal nejsem moc počítačově zdatnej co se týká komponentů... :) ... jenom jsem se chtěl zeptat nebývá potom problém s UPC respektivě jestli stačí vyměnit, píchnu kabel a pojede to, nebo zase kolotoč volání na UPC, že jsem měníl sí´tovou kartu.....

Sdílet toto téma

Jo, to jsem mu opomněl napsat. Nějak už člověk automaticky bere, že si 100Mbps routery nikdo nekupuje :D V jeho případě, pokud má fakt nějakej takovej, asi bude lepší ta výměna od UPC za modemo-router s WiFi.

Sdílet toto téma

Takže sí´tová karta vyřešena.... ted bych ještě potřeboval poradit ohledně toho wifi routeru. Potřeboval bych poradit respektivě odkázat na nějaký wifrouter z nabídky czechcomputer (mám za rohem a kupoval bych tam) s cenou kolem 1000,-Kč na tu rychlost internetu 240 s poměrem cena... výkon.... nastavení. Děkuji.

Sdílet toto téma

Díky Slamb ten vypadá dobře... zkusil by jsi se nebo ještě někdo podívat na czech computer na nějakou variantu s cenou opravdu kolem těch 1000,-Kč, který by také mohl vyhovovat na ten tarif internetu +240.... já přes lan budu využívat pouze PC, bluray, playstation.... jinak na wifi tady nikdo v domácnosti nemá n karty takže bude g.... Díky. Jde mi jenom ještě o nějakou alternativu.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku