Jump to content
Rado

Kvalita obrazu přes STB

Recommended Posts

Nemá někdo podobnou zkušenost s přepojením digitální televize přes set top box UPC (tuším Kaon...)?

Při připojení TV přes STB, narozdíl od předchozího připojení přes koax přímo do TV, se dost rapidně zhoršila kvalita pořadu. Seká se, digitální zrno, obraz zažloutlý, neostrý...Dá se s tím něco dělat, nebo prostě KAON svými proporcemi prostě takto zhorší obraz? Obraz v HD je horší, než bez HD v terestriálním vysílání...Nevím co s tím dělat, ale na tento obraz se opravdu nedá dívat.

Podle mého dojmu ano. Zřejmě to bude tím, že je vynechán další mezičlánek a tím se eliminují ztráty.

• -
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, HD Mediabox, CA modul
  • Teplice

reklamace - zatím jednám s UPC, ale protože má u nás Netbox čerstvě optickou síť, přemýšlím, že vyzkouším Netbox.

Problém v reklamaci je ten, že musím znovu připojit STB (ten jsem odpojil a mám to zpátky jen přes coax). Naladění přes STB mi trvá cca 2,5 hodiny a po třetí to podstupovat se mi nechce. S STB jsem zkoušel ještě nějaký restarty, znovu naladit, restartovat komplet vše, vypínat WI-FI apod. Nic se nezměnilo. Mimochodem, nemám to přes scart, mám to přes HDMI kabel. I přes scart napojený na DVD mám obraz lepší! Můj odhad je, že se obraz ničí v rámci STB.

Řešením je CA modul, ten by snad pomohl. Nebo pak výměna STB.

Jen pro informaci, televize je Panasonic 47WT50. Když jde do ní dobrý signál, tak je obraz výborný.