Jump to content

Zkušenosti s veřejnou IP


Guest tomus

Recommended Posts

Zdravim, hledal jsem tady na fóru příspěvky ohledně veřejný IP adresy, ale nenašel jsem zcela to, co by mě zajímalo. Chtěl bych znát zkušenosti lidí, kteří mají veřejnou IP adresu, hlavně pak, jestli zaznamenali nějaké útoky zvenčí, větší výskyt spywaru, virů apod.

Link to post
Share on other sites
Chtěl bych znát zkušenosti lidí, kteří mají veřejnou IP adresu, hlavně pak, jestli zaznamenali nějaké útoky zvenčí, větší výskyt spywaru, virů apod.

 

To by mne taky zajímalo. A pokud možno někdo, kdo může udělat srovnání z vlastní praxe.

 • Internet 50
 • -
 • TV Start
 • TC7200 (bridge mode), Mikrotik RB962UiGS
 • Litoměřice
Link to post
Share on other sites

Pokud mate na PC firewall (ne ten windowsi) a antivir (treba od avastu zadarmo), tak by problem nemel byt. Taky bych stahl vsechny mozny zaplaty na windows a IE (ikdyz nepouzivas - je pro rychly start castecne natazeny v pameti). Nekdy jsem zaznamenal utok na port 21 (FTP) kde se mi nekdo zkousel pripojit na vlastni FTP server a na portu 22 (SSH).

 • Fiber Business 240
 • -
 • TV Start
 • Ubee
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Mám na veřejné ip připojený router a za ním jsou Windows i Linux naprosto v pohodě. Firewall u sebe mám, v logu nic zajímavého není. Na routeru se log plní překvapivě rychle, víceméně někdo zkouší porty, ale nic na něm neběží, takže se nic neděje.

 

Samozřejmě bych na veřejnou ip přímo nepřipojil čerstvě nainstalovaný windows a nezačal prolízat warez a porno stránky přes IE (a bez firewallu a antivira).

Link to post
Share on other sites

Já jsem taky nba veřejný adrese a problémy nebyli, ale je pravda, že já jim mam použitou na principu serveru a když jsem nechal puštěnej i smtp server, tak tam bylo útoků hromadi, ale když jsem ho bloknul a nechal jenom www a http, tak to bylo OK. :lol:

Link to post
Share on other sites

Mám veřejnou adresu několik let.

Na windows:

- všechny aktualizace + NOD32 + win firewall (ten win firewall vůbec není tak špatný jak se říká a většině útokům zabrání a pokud bude na počítač útočit cíleně profík, tak je to fuk, ani dobře nastavený Kerio nepomůže, už jsem 2 takové případy viděl).

- trvale puštěný ftp-ko

- povolena přihlášení k vzdálené ploše (což je trochu bezpečnostní díra)

 

a nikdy žádný problém.

Link to post
Share on other sites

Pred viry, cervy a ruznym spywarem te naverejna IP neochrani, jedine snad proti cilenym utokum hackeru, ale to zrovnatak muze nekdo provest zevnitr site karnevalu, takze bych se tim moc nezabyval.

Antivir, antispyware a firewall je nutnost vzdy.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
Pred viry, cervy a ruznym spywarem te naverejna IP neochrani, jedine snad proti cilenym utokum hackeru, ale to zrovnatak muze nekdo provest zevnitr site karnevalu, takze bych se tim moc nezabyval.

Antivir, antispyware a firewall je nutnost vzdy.

 

V určitý případech a ohledech tě od virů a spywaru neveřejná IP ochránit může, pokud máš dobře nastavenej a udělanej router - filtruje to, přičemž já nevim, jak ho má udělanej Karneval, proto jsem se zeptal ostatních lidí na jejich zkušenosti. Útoky zvenčí samozřejmě platí i pro neveřejnou IP, ale útočník se nejdříve musí dostat přes ochranu routeru Karnevalu a pak si ještě musí vybrat zrovna tvůj počítač (takže stejně je tady pravděpodobnost, že si tě nevybere). Jinak veřejná IP je z hlediska útoků určitě rizikovější, i když určitá ochrana je neatraktivnost informací a obsahu disků běžných uživatelů. Pokud sis všiml, tak nepoužívam výraz hacker, protože člověk, kterej ti nabourá počítač a vymaže celej disk, neni hacker, ale idiot, pokud nevěříš, přečti si pravidla hackingu :wink: .

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

Mám veřejnou ip už přes rok, na ní nonstop běžící FTP (zaheslované uživ.účty), mám ofic. koupeny XP Profi a na nich povolenou Vzdálenou plochu (samozřejmě pod heslem). K tomu Win Firewall a Nod32, o Anti-Spy programech nemluvě. Myslel jsem si, že mi to jako běžná ochrana postačí.

 

Ovšem lehce mi spadla čelist, ihned poté, co jsem nainstaloval program PeerGuardian (zdarma). Tento prográmek se chová v podstatě principálně opačně jako firewall. Během několika hodin, jsem potom v logu našel stovky pokusů o proniknutí na mé PC a to z velmi zajímavých ip adres, které mnohdy patří i státním (nejen CZ) organizacím. A není to Sci-fi pánové, protože "Big Brother is watching you" a to zcela vážně. :) Mám dokonce od známého, který ví o čem mluví, potvrzeno, že státní instituce (které se mnohdy šikovně schovávají za soukromé firmy, nebo neznámé názvy) z celého světa, mají prostě zapnuté mašiny a skenují porty náhodných PC a zkouší se do nich dostat, stáhnout si informace o provozu atd. Nedělám si legraci.

 

Pro informaci pár firem (podle whois) které se ke mě pokoušejí dostat:

U.S. Postal Service

U.S. Department of Transportation

Department of Social Security of UK

British Columbia Provincial Government

United States Information Service

Sony Communication Network Corporation

Ministry of Defence, GB

Swedish Embassy

State of Texas General Services Commission

 

A aby toho nebylo málo:

IBM Ceska Republika

Czech Ministry of Environment, Prague

Municipal Office of the City Prague

BSP Praha, Ltd

BONTONFILM a.s.

BMG Ariola CR s.r.o

Stredni policejni skola ministerstva vnitra

Ministerstvo financi

 

Podobné firmy a úřady nejsou zvláštností. Zajímavý článek a vysvětlení co vlastně program umí, najdete ZDE

 

P.S.: Nejsem žádný odborník, ani doufám praranoik, :D ale je to přinejmenším zajímavý ne? :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...