Jump to content

Výměna modemu - informace pro vás


Guest modem modemovič

Recommended Posts

Guest modem modemovič

Část jsem psal již jinde: Re: Výměna modemu - nejde internet, ale pro informaci, kdyby to někoho zajímalo...

 

Výměna byla před několika týdny, měnil se starej modem ED2.0 (myslím, že nějaká Motorola, ale to si už nepamatuju) za modem ED3.0, a není pravda, jak je řečeno zde: Re: Nastaveni "bridge" u modemu Technicolor 7200, že se dostávají jen ty s Wi-Fi, nebo dokonce jen Ubee či Technicolor. Minimálně ne v Praze.

 

Protože známý dostali na pronájem (aniž by si o něco říkali nebo si to vybrali) CISCO EPC3212, čistej modem - bridge (bez routeru a bez Wi-Fi).

A především: Ve výchozím stavu jim byl nabízen právě jen a pouze modem, protože pak se cena pronájmu nezvedne ani o pětník, kdežto případně u Wi-Fi ano (cca o dvacku).

 

K tomu ještě dodatek: Zakoupit (tedy nikoliv na pronájem, resp. místo pronájmu) jde naopak právě jen a pouze modem i s routerem a Wi-Fi, a tam je možný, nebo spíš jistý (oficiálně i dle stránek), že to je Technicolor.

 

Výměna byla v dohodnutej termín, s vybraným dvouhodinovým oknem (pokud už není obsazený), technik přijede, odpojí starej modem, vezme jen "krabičku" původního modemu a zdroj (nic víc), dá novej modem, a odjede, to vše ovšem zcela zdarma (kdo to předá už předem vymontovaný ve dveřích, ušetří ještě několik minut).

 

Zopakuju, že dle jeho informací modem měl být připraven cca za hodinu, na modemu se po chvíli po zapojení rozsvítily všechny příslušný diody (POWER, DS, US, ONLINE), ale ping a Internet začal jít cca po 2 hodinách (jenom konstatování).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...