Přejít na obsah
aleshak

Přesměrování portů s jednou veřejnou IP

Recommended Posts

Ahoj, nedavno jsem si zařídil internet od UPC (40mbit) a dostal modem Technicolor 7200. Potřebuju se zvenčí dostat na svůj NAS, čili jsem modem přepnul do bridge módu a za něj dal router Netgear WNDR3800. Internet mi normálně funguje, k NASu se připojím v rámci lokální sítě bez problémů. Ale připojit se zvenčí funguje pouze v případě, že je k routeru připojeno jediné zařízení (tj. NAS). Pokud jsem připojen k lokální síti ještě notebookem, pak při pokusu připojit se na NAS z tohoto notebooku dostávám hlášku "ssh: connect to host xx.x.xx.xx port yyyy: Connection refused". Přijde mi, jakoby router přesměroval požadavek nikoliv na NAS, ale právě na notebook. V nastavení přesměrování portů mam přitom cílovou IP nastavenu správně, dříve u starého poskytovatele mi to fungovalo bez problémů a i teď se na NAS dostanu např. z práce. Problém nastane až tehdy, pokud bude někdo doma a připojí se k síti mobilem/notebookem. Netušíte někdo, čím by to mohlo být způsobené? Přijde mi, že ani bridge mód ani 1 veřejná dynamická IP adresa by na toto neměla mít vliv...

Sdílet toto téma

přesměrování portů umí i přímo techniclor 7200. Stačí si jen přečíst manuál. mimochodem zlozvyk čechů, na něco si začít stěžovat a pak zjistí, že to je popsaný v manuálu :-D

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Ahoj, nedavno jsem si zařídil internet od UPC (40mbit) a dostal modem Technicolor 7200. Potřebuju se zvenčí dostat na svůj NAS, čili jsem modem přepnul do bridge módu a za něj dal router Netgear WNDR3800. Internet mi normálně funguje, k NASu se připojím v rámci lokální sítě bez problémů. Ale připojit se zvenčí funguje pouze v případě, že je k routeru připojeno jediné zařízení (tj. NAS). Pokud jsem připojen k lokální síti ještě notebookem, pak při pokusu připojit se na NAS z tohoto notebooku dostávám hlášku "ssh: connect to host xx.x.xx.xx port yyyy: Connection refused". Přijde mi, jakoby router přesměroval požadavek nikoliv na NAS, ale právě na notebook. V nastavení přesměrování portů mam přitom cílovou IP nastavenu správně, dříve u starého poskytovatele mi to fungovalo bez problémů a i teď se na NAS dostanu např. z práce. Problém nastane až tehdy, pokud bude někdo doma a připojí se k síti mobilem/notebookem. Netušíte někdo, čím by to mohlo být způsobené? Přijde mi, že ani bridge mód ani 1 veřejná dynamická IP adresa by na toto neměla mít vliv...

UPC ti přidělí 1 IP a když Technicolora přepneš do bridge, tak tuto IP dostane jedno jediný zařízení a víc jich nepřipojíš. Proto je Technicolor i routerem, abys mohl mít zařízení víc.

Sdílet toto téma

přesměrování portů umí i přímo techniclor 7200. Stačí si jen přečíst manuál. mimochodem zlozvyk čechů, na něco si začít stěžovat a pak zjistí, že to je popsaný v manuálu :-D

Zlozvykem Čechů je hlavně dělat rychlý soudy a závěry, aniž by o konkrétní věci/situaci něco věděli... Za prvý si nestěžuju a za druhý jsem manuál studoval o týhle možnosti vím, ale z určitýho důvodu je mi samotný Technicolor na nic. Pokud nemáš nějakou věcnou odpověď k mé otázce, tak sem prosím nic nepiš (další nehezký zlozvyk) :thumbdown:

Sdílet toto téma

Hmm, pořád mi asi něco uniká :shock: Myslel jsem, že tu veřejnou IP dostane router za modemem, který pak požadavek správně přesměruje na dané zařízení v lokální síti (dle tabulky přesměrování portů). Dříve jsem měl Airwaynet a jednu statickou veřejnou IP adresu. Přípojka (zakončená UTP kabelem) šla přímo do routeru. K routeru bylo připojeno několik zařízení, mimojiné dva počítače, na které jsem lezl přes SSH zvenku. Podle portu šel buď požadavek na první počítač nebo druhý počítač - IP adresu jsem používal stejnou pro oba počítače. Jak je tedy možné, že to samé nejde s UPC?

Sdílet toto téma

S UPC jde totéž, ale nesmíš mít ten Technicolor v režimu bridge, ale musíš ho mít jako router (a Netgear je pak k prdu). A pokud je ten Technicolor v režimu bridge a za ním máš Netgear, tak hledej chybu v tom Netgearu, kterej neroutuje a chová se jako bridge de facto taky.

Sdílet toto téma

Technicolor má 4 eth výstupy a tudíž v režimu bridge dostanou, až 4 připojená zařízení veřejnou ip adresu... no a v režimu routeru stačí v upřesni a předávání nastavit nat rozsah portů od-do tam zadáš to stejné číslo pokud se jedná jen o jeden port např. 443-443

Sdílet toto téma

Dříve byla u nižších tarifů 1 IP, u vyšších 3 IP a u vyšších firemních až 10 IP (krom 1 statické v ceně u těch firemních), bylo to napsáno v podmínkách. Jak je to aktuálně jsem na webu nenašel, ale rozhodně to nezávisí na počtu ethernet portů v modemu integrovaného switche.

Pokud někde UPC na webu uvádí, že teď jsou to 4 IP, tak prosím odkaz.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

http://www.upc.cz/pdf/Prirucka_UPC_vyso ... ternet.pdf Strana 17.

Připojení pomocí UTP kabelu?

1. Zapojte modem a Vaše zařízení (PC) podle schématu zapojení.

2. V případě, že PC po zapnutí není připojen k internetu, ověřte, zda TCP/IP protokol

Vašeho PC je nastaven na dynamickou IP adresu (jak nastavit TCP/IP, viz str. 39—48).

3. Pomocí ethernetového kabelu lze připojit k modemu až 4 PC současně. Počet

přidělených veřejných IP adres je závislý na konkrétním typu internetové služby.

4. Další PC lze připojit k modemu EPC3925 bezdrátově.

Připojení

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku