Jump to content

Karneval nabídne digitální televizi a volání


Recommended Posts

Karneval udrží svůj růst rapidním rozvojem internetu a spuštěním nových služeb jakými jsou digitální televize a plnohodnotná telefonie. Společnost začne brzo nabízet plně funkční triple-play – tedy možnost využívat najednou televizních, internetových a telefonických služeb prostřednictvím kabelové zásuvky za nižší ceny, než kdyby byly zakoupeny zvlášť.

 

• Nové služby digitální televize se začnou zkušebně nabízet tento měsíc ve vybraných městech na severu Čech a během roku 2006 budou dále rozšířeny po celé síti Karnevalu. Firma představí finální nabídku DigiTV v lednu 2006.

 

• Telefonické služby se odstartují na začátku roku 2006. Dovolí zákazníkům stále užívat jejich současné telefony, ale přes zásuvku kabelové TV bude hovorné nižší, než je obvyklé.

 

• Prodej služeb vysokorychlostního internetu trhá koncem roku rekordy.

 

 

PRAHA, 12. prosince 2005 – Konzultační firma Deloitte &Touche vyhodnotila kabelového operátora Karneval Media jako jednu z nejrychleji rostoucích firem v oblasti EMEA (Evropa, střední Východ, Afrika) v rámci prestižního hodnocení Technology Fast 500 EMEA, které bylo představeno před několika dny v Londýně. S růstem 138 procent, zaznamenávaným za posledních pět let, byl Karneval zařazen mezi nejrychleji rostoucí technologické firmy v Evropě. V podobném hodnocení Deloitte Technology Fast 50, které hodnotilo pouze středoevropské společnosti, získal Karneval 36 místo. Hodnocení Deloitte odráží hospodářský růst Karnevalu za posledních pět let, což poukazuje na dlouhodobou vysokou poptávku po video a internetových službách Karnevalu.

 

„Za růstem stojí naše schopnost poskytovat a úspěšně prodávat celou řadu kabelových služeb s vysokou přidanou hodnotou – kabelovou televize a vysokorychlostní internet – které přitahují stále větší spektrum zákazníků. Cílem firmy je udržet tento skvělý růst nabídnutím triple-play během roku 2006. Jsme prvním operátorem v zemi, který nabídne plnohodnotný triple-play velkoplošně,“ řekl Robert Gardner, generální ředitel Karneval Media.

 

S triple-play budou moci zákazníci využívat výhod konvergovaných služeb – video, data a hlas – dostupných z běžné kabelové zásuvky. „Náš triple-play nabídne video, internet a telefonické služby za nejnižší ceny na trhu. Zákazníci dostanou navíc vyúčtování těchto služeb na jediném výpisu a současným odběrem vícero služeb ušetří stovky korun měsíčně. Karneval tak opět prokazuje, že vlastnictví kabelové zásuvky je obrovská výhoda, protože zákazníci tak mají přístup ke kvalitním telekomunikačním službám za dostupné ceny,“ dodal šéf Karnevalu Robert Gardner.

 

Prioritou je nyní úspěšný start a prodej služeb digitální televize, které odstartují ve vybraných částech sítě Karnevalu během prosince. „Připravili jsme speciální programové balíčky digitální televize, které do domácností přinesou nové kanály, skvělou obrazovou kvalitu srovnatelnou s DVD a možnost flexibilního výběru žánrových programů. Každá rodina si tak bude moci vybrat balíček, který bude vyhovovat jejich diváckému vkusu, zaplatí pouze za to, co chtějí sledovat,“ dodal Robert Gardner. Po uvedení DigiTV ve vybraných částech sítě bude služba postupně dále rozšířena do všech oblastí. Karneval je první společností v tuzemsku, která zahajuje komerční vysílání digitální televize.

 

Karneval představí digitální telefonické služby během prvního čtvrtletí 2006. „Nyní testujeme a vyhodnocujeme naše telefonické služby a jsme přesvědčeni, že dosahují stejných kvalit jako telefonické služby momentálně dostupné přes klasickou telefonní linku. My navíc nabídneme mnohem lepší ceny. Telefonické služby budeme zprovozňovat postupně, abychom zaručili vysokou kvalitu,“ dodal Robert Gardner, generální ředitel Karneval Media. Telefonické služby Karnevalu dovolí zákazníkům stále užívat jejich současné telefony a telefonovat tak, jak jsou zvyklí, přes zásuvku kabelové televize. Hovorné však bude mnohem nižší, než je nyní obvyklé. Hovory v rámci sítě Karnevalu budou zdarma.

 

Karneval výrazně investoval do moderní optické a digitální technologie, aby mohl poskytovat špičkové telekomunikační služby včetně atraktivní programové TV nabídky čítající více jak 30 kanálů v češtině, vysokorychlostní internet a za krátko i telefonické služby. Internet od Karnevalu je nezávislými průzkumy dlouhodobě hodnocen jako služba s nejlepším poměrem ceny a rychlosti. Karneval ke konci roku zaznamenává masivní nárůst počtu nových zákazníků internetu – tisíce týdně.

Zdroj: http://www.tvcentrum.com/./?action=show&art=2759

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Možnost telefonování po internetu mají zákazníci Karnevalu už dnes. To co nabídne Karneval je totiž klasické VoIP. Akorát stím rozdílem, že zákazníci dostanou hardwer do pronájmu.

 

Digitální televize v době kdy i v ČR už konečně začíná pozemní digitální vysílání... No nevím, je to jako s křížkem po funuse.

 

Kdyby raděj Karneval zlevnil připojení k internetu.

Link to post
Share on other sites

Lihel: stim tak uplne nesouhlasim, zaprve od Karnevalu dostanete pridelenu specialni IP adresu jen pro telefonni adapter, takze usetrite jednu IP kterou by ste museli pouzit u klasickeho VoIP adapteru, jehoz cena se pohybuje okolo 3 tisic Kc,

zadruhe budu mit jeden ucet dohromady pro TV, internet a telefon

a zatreti zdarma volani v jejich siti se take urcite bude hodit.

Ted uz jen zbyva pockat na ceny.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites
Tohle zajistuje sluzba QoS, zalezi jestli ji ma operator aplikovanou, Karneval ji ma.

 

to znamena, ze kdyz budu na siti Karnevalu provozovat jinej VoIP (skype, fayn, 802 atd) tak pobezi QoS, protoze Karneval ji ma aplikovanou, nebo to zalezi na operatorovi samotneho VoIP....vubec netusim, co to QoS znamena...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...