Jump to content
davson

jaký vnitřní koaxiální kabel

Recommended Posts

Musím nově propojit koncovou zásuvku s průběžnou zásuvkou. Nyní tam mám kabel silný cca 7 mm na kterém je napsáno "Belden cable NL H126 DOO 074-57 DuoblondPlus BTT PVC 18 EN-50117-2-4 class A 01-06". Je na ohyb takový tvrdý.

Potřebuji nový kabel cca 15 m dlouhý a pokud možno slabší (poddajnější pro vedení v podlahové liště).Jinak se spojením nemám problémy, takže nemusí být asi nějak extrémně kvalitní (drahý). Co by jste mi doporučili ?

Musím nově propojit koncovou zásuvku s průběžnou zásuvkou. Nyní tam mám kabel silný cca 7 mm na kterém je napsáno "Belden cable NL H126 DOO 074-57 DuoblondPlus BTT PVC 18 EN-50117-2-4 class A 01-06". Je na ohyb takový tvrdý.

Potřebuji nový kabel cca 15 m dlouhý a pokud možno slabší (poddajnější pro vedení v podlahové liště).Jinak se spojením nemám problémy, takže nemusí být asi nějak extrémně kvalitní (drahý). Co by jste mi doporučili ?

nějak nerozumím té druhé části, že nemáš problém se spojením.

Pokud dáš slabý kabel bude mít větši utlum a pokud bude méně kvalitní (nejspíše bude mít horší stínění) může dojít k rušení signálu .. Takže osobně bych na kvalitě kabelu vůbec nešetřil.

A mimo jiné každý kabel má v katalogovém listu doporučný poloměr ohybu bez porušní stínění. Takže tam to určitě najdeš.

Standa

• -
  • -
  • -
  • modem
  • Praha

Tak dobře asi jsem to špatně formuloval. Hledám kábel, který je kvalitní, ale pokud možno slabší tj. cca 5 mm a zároveň pokud možno ohebný.

Doufám, že neznamená, že čím je silnější kábel, tím je kvalitnější.

Prakticky ano :) čím lepší stínění, tím bývá silnější kabel.

Minimálně potřebujete 2x stíněný kabel, lépe 3x stíněný.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal
  • Brüx/Praha

5mm koax. kabel s 3x stíněním je např. od Emosu CB500. Používáme na vnitřní rozvody (v bytech) pro STA. Nikdy s ním nebyl problém, útlum naprosto odpovídá údajům výrobce a i kabely od jiných výrobců (renomovanějších značek) jsou shodné. Pokud je u tebe na první ÚZ od UPC dostatečný signál, pak útlum na délce 15 bude na nejvyšším kmitočtu tv pásma (860MHz) cca. 4,5dB, takže naprosto zanedbatelná ztráta. S koaxem 7mm od stejného výrobce (např. CB113 - bílý, rovněž 3x stíněný ) by útlum na této frekvenci byl cca. 3dB. S klidným svědomím (při dodržení úrovní na ÚZ ze strany UPC) použij mnou doporučený CB500!

• -
  • -
  • -
  • nic
  • nic

Nevím co píšou na webech, ale CB500 má stínění tvořené jednou vrstvou stínící fólie, opletením a druhou vrstvou fólie. Nesmíš dát na to co tvrdí na svých webech různí podavači, přeprodejci a kšeftmani, kteří ani nevědí co prodávají. Bohužel i na webu Emosu to mají uvedeno špatně (byť jsem je už na to několikrát upozornil přes mě přiděleného obchoďáka). Proto nevěř těmto "povídačkám" a koax CB500 použij. Na tomto odkazu je na obrázku to trojité stínění jasně vidět, byť v popise je napsano něco jiného :D:D : http://shop.emos.cz/zbozi/2305500000-ko ... b500-100m/

• -
  • -
  • -
  • nic
  • nic

Použít se dá i Belden H 121, Cu nebo Al fólie je dostatečně odolná vůči vnějšímu rušení. Ostatně teď tam má Belden H 126 a fachá to, takže s H 121 bude taky.

Guest

Zdravím, mám podobný dotaz jako autor tohoto příspěvku. V bytě mám natažený koax CB-100F. Bude tento kabel OK pro UPC internet? V předsíni je krabice a tak jsem si myslel, že UPC by se z chodby napojilo přímo na tento kabel. Teď je na něm zapojený rozvod ze společné antény. Bude UPC souhlasit se zapojením na tento kabel a nebo budou chtít tahat svůj vlastní? Díky

Guest

Dík

měl bych dotaz ještě ohledně zapojení. Do předsíně si tedy dotáhnou kousek svého kabelu a udělají tam někde zásuvku. Ta krabice je kousek od vchodových dveří do bytu nahoře. Tam to propojí s tím kabelem co už mám nataženej. Ten kabel vede do obýváku kde je zásuvka http://shop.emos.cz/zbozi/2501000400-uc ... -prubezna/ Nevím jestli je to přesně ona, ale je tam ten "šroubovací" konektor. Nevím zda na něj půjde zapojit modem od UPC? Nebo je možné že mi do obýváku dají nějakou svojí?

Nedoporucuju propojovat stavajici rozvod s UPC, buh vi co je tam za kabely, nakonec by s tim bylo vic problemu nez uzitku,

jak uz zminil hpfunny - UPC Ti dá zásuvku kam si řekneš.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Guest

No je tam natazenej kabel CB100F od Emosu. Yabaka na str 1 psal ze ten kabel je pro UPC NET OK.

Zdravím, mám podobný dotaz jako autor tohoto příspěvku. V bytě mám natažený koax CB-100F. Bude tento kabel OK pro UPC internet? V předsíni je krabice a tak jsem si myslel, že UPC by se z chodby napojilo přímo na tento kabel. Teď je na něm zapojený rozvod ze společné antény. Bude UPC souhlasit se zapojením na tento kabel a nebo budou chtít tahat svůj vlastní? Díky

No ten kabel je pouze jednou stíněný, takže nic moc.

Standa

• -
  • -
  • -
  • modem
  • Praha

Ten kabel má hliníkovou fólii a opletení, takže to dostačuje úplně v pohodě. U nějakýho domovního rozvodu z toho nedělejme kovbojku, to není rozvod v zemi nebo v kolektorech v paneláku, kde vede i spousta jiných kabelů a vyšší stínění má opodstatnění.

No problém je, že to opletení je jen 37%, takže nic moc a naopak největší problém s rušením v downstreamu vzniká na bytovvém rozvodu. Pak jim nepůjde nějaký tv program a bude to. To stínění 3x folie a 2x opletení se proto hlavně používá u domovních rozvodů. Takový LTE, CDMA a DVBT vysílač v okolí není příjemná věc.

Standa

• -
  • -
  • -
  • modem
  • Praha

Je tam Al fólie a ta má stínění zcela vyhovující. A jestli má někde za barákem LTE, tak to se mu může dostat klidně přímo do televizoru nebo set-top-boxu, kde je stínění podstatně horší, než u toho kabelu. Ostatně UPC používá Beldena H125 a tam je taky jenom jedna fólie a pár drátků kvůli vodivému spojení, takže totéž co u Emosu.

Po zkusenostech s rusenim, bych domu nic jineho nez poradne stineny kabel nedal, folie a slabe opleteni nestaci, s 3x stinenym kabelem se to vubec neda srovnavat.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Guest

Zdravím pánové a měl bych dotaz.Mám od zásuvky UPC k Tv 8 metrů koax.kabelu RG-6U/32FD a dělá mi takovou věc že když se kabelu dotknu rukou tak se kvalita signálu zvýší asi tak o 30%.U českých programů to nevadí ty mají kvalitu 80-90%.Ale slovenské programy mají tak 45% a někdy se škube obraz a těch 30% navíc dělá

docela dost.Koax jsem několikrát zkrátil i jsem ho proměřil ale je v pořádku.Má někdo dobrou radu čím to může být?

Zajímalo by mě čím jsi ho doma proměřil ? TV měřák asi nemáš.

Zkrátil = že jsi tam dělal nějaké koncovky sám, také jaké ? a podobně .

8 Metrů bych řešil jednoduše koupení v krámě nového kusu kabelu s nalisovanýma konektory a né doma něco bastlit.

• Internet 500
  • -
  • TV Komplet
  • Cisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB
  • Praha

Guest

dej tam poradne konektory na obe strany a jesti poradne nemas, tak tam dej aspon klasicke sroubovaci fka (konektory typu F) a na ne redukci z F na IEC (iec je klasicky televizni konektor). Nerikam ze ten kabel je nejaky zazrak, jen se mi zda ze to bude mnohem vice konektory nez kabelem.