Jump to content
Sign in to follow this  
c12345

UPC si vybralo novou agenturu pro marketingovou komunikaci

Recommended Posts

Šéf telekomunikačního úřadu Jaromír Novák potvrdil pokutu pro kabelového operátora UPC ve výši jednoho milionu korun. Flastr se týká balíčku Komfort, u kterého firma měla deklarovat “cenu napořád”. Cena pak byla zvýšena s poukazem na inflaci.

Zdroj: borovan.cz

 • lokalitaPraha
 • internetNemám
 • televizeNemám
 • telefonNemám

Share this post


Link to post
Guest

o jakych slibech je rec..napr. Oficialni poradna upc.S provozovatem hd programu hbo jsme dohodnuti..v radu dnu je dle dostupnych informaci zaradime..odpoved pracovnika upc z minuleho tydne.

Share this post


Link to post
Guest

Odpověď29. 05. 2014 - 11:24

Dobrý den,

ohledně programů HBO HD už jsme na cílové rovince :-) budeme Vás včas informovat. Cenu balíčku změnit neplánujeme.

Katka, UPC Facebook tým

Share this post


Link to post
Guest

Odpověď30. 05. 2014 - 16:39

Ohledně zařazení zcela nových programů ze skupiny HBO probíhala jednání s majitelem vysílacích práv úspěšněji. Po doladění technických detailů oficiálně oznámíme datum jejich zařazení do naší programové nabídky. Snad Vás Pavle potěší, že podle dostupných informací zařadíme nové programy v nejbližších dnech.

Honza B., UPC Facebook tým

Share this post


Link to post

Tak hpfunny byl rychlejší :) To jsou přesně ty odpovědi z oficiální poradny UPC.... ale známe UPC tak musíme být obezřetní :)

 • lokalitaPříbram 5
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníHD mediabox

Share this post


Link to post

By mne tak zajimalo, kolik % ma plnou palbu nabidky (nebo alespon predplatitelu ma HBO).


Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

 • lokalitaOVA
 • internet-
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníCA

Share this post


Link to post

Chtělo by to udělat anketu.

Např. já HBO aktuálně nemám, ale tak jednou do roka si je na měsíc nebo dva nechám zapnout. Pak už se to všechno jen opakuje, tak si je dám na zbytek roku zase odpojit :)


Samsung UE32ES6100 CA-modul Kombi Klasik 40M+ Telefon 30

Share this post


Link to post

Ano souhlasím chtělo by to udělat anketu :) , ale na druhou stranu uznávám, že asi nebudou převládat klienti, kteří si HBO pravidelně a dlouhodobě platí. Nicméně jako větší průšvih ze strany UPC mi přijde vyřazení kanálu Nova Sport a dalších HD kanálů Novy. Již v dubnu když k tomu došlo jsem chtěl od tomuse, aby na toto téma tady vyhlásil anketu (bohužel se tak nestalo, i když mi to bylo přislíbeno) .....

 • lokalitaPříbram 5
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníHD mediabox

Share this post


Link to post

Tak jestli Nova svoje HD chtěla zpoplatnit X-krát vyšší částkou než bylo dosud, tak by mi jako větší problém přišlo, kdyby se mi to promítlo do vyúčtování.

Jestli si Borhyová potřebuje předělat poprsí, já jí to dotovat nehodlám :D


Samsung UE32ES6100 CA-modul Kombi Klasik 40M+ Telefon 30

Share this post


Link to post

Článek na IHNED je třeba číst pozorně:

 

1) UPC platila pouze za NOVA SPORT SD+HD

2) NOVA HD, NOVA CINEMA HD a FANDA HD měla zdarma a v případě NOVA CINEMA HD a FANDA HD je dávala do balíčku KLASIK, který rozhodně není základní kde jsou bezplatné stanice.

3) 6-tinásobné zdražení popřela mluvčí NOVY v příslušném článku, tak se na to pořád neodvolávejte (tato poznámka je pro ty co zde dávají odkaz na článek na IHNED - ne pro UPC facebook tým)

4) poplatky chce NOVA i po ostatních kabelových a satelitních poskytovatelích a nikde není takový problém jako u UPC.

5) HD je standart bohužel jen u TV příjmačů (6 let se už jiné než HD neprodávají) ale u TV stanic zatím ne. Např. v Německu se také platí za HD verze komerčních stanic přecpaných reklamou SAT 1 HD, RTL HD,.....platforma HD+.

 

 

Pasáže z příslušného článku na IHNED:

.....

Nově se nelíbilo, že UPC jí platí poplatky pouze za kanál Nova Sport, kdežto za všechny ostatní "novácké" stanice, které vysílají v HD kvalitě, ani korunu.

.....

Nova chtěla od UPC za každého diváka (uživatele kabelové televize) šestkrát víc peněz než dosud.

.....

Mluvčí Novy Anna Suchá akorát uvedla, že po UPC rozhodně NECHCE ŠESTKRÁT víc peněz než dosud. "Požadovali jsme od UPC úpravu ceny reflektující hodnotu našich programů. V žádném případě se NEJEDNALO o NÁSOBNÉ navýšení," sdělila.

....

Právě s ostatními kabelovými a satelitními televizemi teď Nova o zvýšení poplatků také jedná a snaží se hledat kompromisy.

NIKDE ale zatím není situace vyhrocená tak jako u UPC..... zdroj jeden z diskutujících UPC poradna... takže není všechno tak černobílé jak vypadá :)

 • lokalitaPříbram 5
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníHD mediabox

Share this post


Link to post

Tak to je vždycky polemika a pohled více stran a záleží, kdo na na které straně stojí. A těžko bude někdo neutrální, možná jen ten, kdo televizi vůbec nemá.

Já sám se např. přikláním k tomu, že za HD verze programů (a zvlášť u stanic, na které se uplatňuje must carry) by se opravdu extra poplatek platit neměl, protože HD se pomalu ale jistě přece jen stává standardem a vysílání všech stanic by na ně mělo najet a SD vysílání naopak postupně rušit. Stejně jako postupně najíždělo barevné vysílání, vysílání ve formátu 16:9 atd. To by taky mohly televize chtít i extra poplatek třebas za barvu, další za 16:9, další za HD a další za HbbTv atd.

 

Pokud jde o vyjádření mluvčí Novy, že chtějí úpravu ceny reflektující hodnotu jejich programů, tak v případě Novy Sport by vlastně mělo jít o snížení poplatku, protože úroveň a atraktivita tohoto programu šla v posledních letech rapidně dolů. Vysílací práva jim skončila nebo končí, nové nenakupují a to, co je ještě jakž takž atraktivní vysílají duplicitně volně na Fandovi, takže je to k mání i pro ty, co si Novu Sport nepředpláceli. Takže v tomto případě se nedivím, pokud chtěla Nova polatek zvýšit, že se v UPC šprajcli.

 

"Jeden z diskutujících UPC poradny" to není žádný zdroj. Určitě ne seriózní. Poplatky za Novu Sport samozřejmě platí i jiné kabelové a satelitní společnosti, ale neví se nic o jejich smlouvách, jak jsou nastavené, jaká je jejich doba platnosti, kolik činí ten který poplatek, jestli je placen za zásuvku nebo podle počtu předplatitelů rozšířené nabídky či příslušného balíčku, atd. Třebas právě v tomhle je jednání s HBO snažší, protože tam je znám přesný počet abonentů.

U jiných společností to třebas vyhrocené teď zrovna není právě proto, že jim staré smlouvy ještě nějakou dobu platí. Až jim vyprší, jako v případě UPC, tak se to může vyhrotit zrovna tak.

Ano, nic není tak černobílé, jak to zrovna jedna nebo druhá strana podá.

 • lokalitaKralupy nad Vltavou
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Share this post


Link to post

Já jsem chtěl pouze nastínit, že každá mince má dvě strany. A přinesl jsem pohled i jednoho z uživatelů.... Ano přesně nikdo neví jaké mají jednotlivé společnosti smlouvy na vysílání Novy apod., ale je zarážející, že jak jsem psal někde předtím "největší poskytovatel televizních služeb" tyto stanice nemá a kterákoliv lokální kabelová společnost je má. A nikdo mi nevymluví, že v tomto případě je x tisíc zákazníků rukojmími ve sporu UPC versus Nova. A dle vyjádření Novy, mohlo UPC v průběhu vyjednávání, které mimo jiné se údajně ani nevedou (každá ze stran se drží svých pozic) vyslílat i nadále za stejných podmínek ( i když smlouva vypršela na základě písemného dodatku), ale místo toho vyřadila Novu Sport ihned a jako reakce bylo samozřejmostí ze strany Novy vypnutí těch HD programů.... V každém případě se zákazník stává loutkou v tomhle divadle.....

 • lokalitaPříbram 5
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníHD mediabox

Share this post


Link to post
Guest
Článek na IHNED je třeba číst pozorně:

 

Mluvčí Novy Anna Suchá akorát uvedla, že po UPC rozhodně NECHCE ŠESTKRÁT víc peněz než dosud. "Požadovali jsme od UPC úpravu ceny reflektující hodnotu našich programů."

 

Tak tohle je fór dne. Alespoň pro mne. Za vysílání Novy a jejich klonů v HD nejsem ochoten připlatit ani 10,- haléřů. Nevím co myslí těmi hodnotnými programy ? Na to co Nova vysílá stačí pro mne úplně SD, možná Nově věnuji tak 1 hod.měsíčně. I když si myslím, že dnes už by HD mělo být standartem a proto považuji Novu za vyděrače, kterému nelze ustoupit.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...