Přejít na obsah

Recommended Posts

dobrý den

využívám od UPC služby internet a televize... dosud jsem měla jen starší CRT televizory - mám dva, u jednoho set-top box (Klasik+), na druhém mi běží jen analogové vysílání

teď si chci ale koupit "placku" a vím, že s některými televizory je problém s připojením, resp. příjmem programů... například dcera má tuším Panasonic - ten má DVB T i C - ale mají ho připojený přes set top box... není to nějaký "praštěný"?? :?

uvažuji teď zrovna o Sharp LC32LD145V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize

(anebo Sharp LC-32LD135V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize ... rozdíl nevím jaký je)

"pojede" mi tento televizor způsobem - přinesu domů, vybalím, připojím, dívám se na telku ???

předem moc děkuji za odpovědi :diky

Sdílet toto téma

Pojede, ale pouze programy vysílané v DVB-T a nekódované programy DVB-C. Pro sledování všech programů nabídky Klasik bude nutný CA modul s přístupovou kartou nebo set-topbox.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

aha, děkuji za odpověď

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

Sdílet toto téma

Já bych to možná ještě upřesnil : přinesete domů, vybalíte, připojíte set-top-box s nabídkou Klasik, kterou ted máte a díváte. Ten CA modul je nutný jen v případě, že byste nechtěl mít set-top-box.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Sdílet toto téma

kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

Seznam programů najdete tady:

download/seznam_muxu.htm

Ty kódované mají ve sloupci "Kódování" (čtvrtý sloupec zleva) uveden příznak "$". Ty nekódované jej tam uvedený nemají. Např. všechny slovenské programy jsou kódované.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Návštěvník

K výběru TV bych poznamenal jen tolik. Mám takovou zkušenost, že kvalita obrazovky je ve stejné cenové kategorii více méně stejná u všech výrobců a možnosti nastavení obrazu natolik dobré, že si každou TV můžete nastavit tak, aby vám obraz seděl.

Ale pozor na ovládání, EPG a firmware! To nezměníte/nenastavíte a dokáže to znepříjemňovat život každý den. Mě například strašně irituje, když v EPG přejdu na jiný kanál protože si chci přečíst detailní info o programu, a TV měl na ten kanál automaticky přepne. Nebo když v EPG není živý náhled na vysílání. Nebo když je třídění kanálů příliš pomalé, komplikované a po aktualizaci se vrátí do výchozího (nepoužitelného) nastavení.

Záseků v EPG je u všech výrobců tolik, že jediné co mě při výběru nové TV zajímá, je právě jednoduchost, rychlost ovládání a nastavení. Některé nelogičnosti v ovládání jsou totiž při dlouhodobém používání přímo frustrující. Takže na to pozor.

Sdílet toto téma

aha... no já jsem si právě myslela, že tím že už nebudu mít starý televizor, ale budu mít televizor s tunerem pro kabelové vysílání - tak se set-top boxu "zbavím"

tak to jsem to špatně pochopil, pak je to tedy tak, jak píše Katoda, místo set-top-boxu si budete muset pořídit od UPC CA modul (koupit nebo pronajmout ) a ty kodované a nekodované DVB-C Vám již slušně popsal Katoda.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Sdílet toto téma

Návštěvník
aha, děkuji za odpověď

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

Možná poradím. Otevřete si tento odkaz: http://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehle ... evizee.pdf. Tam jsou "dolarem" označené kódované TV na jejichž sledování musíte mít setobox nebo CA modul s kartou. Pokud vám stačí nekódované TV nepotřebujete nic. TV však musím mít kabelový tuner (DVB-C) a samozřejmě musíte mít UPC zásuvku. Pokud budete chtít i kódované TV a bez použití setoboxu musí mít TV CI rozhraní, lépe CI+ rozhraní, do kterého se zasune CA modul s kartou, který dodá UPC. CA modul pak lze od UPC zakoupit nebo pronajmout. CA modul je lepší v tom, že není potřeba žádný další přístroj (setobox) a tím i další ovladač. Nezkoumal jsem vámi uváděné TV ale předpokládám, že dnes se už TV bez tuneru DVB-C a CI+ rozhraní neprodávají.

Informace o CA modulu zde: http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-za ... /ca_modul/

Sdílet toto téma

děkuji všem, myslím že už tomu rozumím... také děkuji za odkazy na seznam programů (kanálů) s uvedením, zda je kódován

námitka cojinera je poměrně závažná

Mě například strašně irituje, když v EPG přejdu na jiný kanál protože si chci přečíst detailní info o programu, a TV měl na ten kanál automaticky přepne.

ale obávám se, že to nezjistím ani na webu a dokonce ani v manuálu - musela bych asi navštívit prodejnu a tam si vyžádat dálkový ovladač :lol:

Sdílet toto téma

A to je právě ta nejlepší možnost, jak vybírat televizi, s ovladačem v ruce, nechat si ji předvést a vyzkoušet ovládání. Většinou v obchodech bývají ochotní. Jen nesmíte říct, že si televizi jdete jen vyzkoušet a pak ji koupíte na internetu :lol:

• lokalitaHodonín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, Kaon DVR

Sdílet toto téma

Návštěvník

To jsem nepsal přímo k tomu vámi vybranému Sharpu. EPG Sharpu neznám, nicméně takovéto chyby některé EPG mají, tak je lepší si to nechat nejdřív ukázat v prodejně, než s tím pak léta žít.

Sdílet toto téma

Návštěvník

S tím EPG je to opravdu dosti závažná vlastnost TV. My máme doma 2 TV. V TV Philips při zapnutí EPG zmizí obraz i zvuk právě sledovaného kanálu, na obrazovce je jen přehled EPG. V TV Samsung při zapnutí EPG je v horním rohu obrazovky náhled sledovaného pořadu i se zvukem a lze v EPG libovolně listovat

bez jakéhokoliv omezení právě sledovaného kanálu. Chybu jsem udělal při koupi Philipsu, kdy jsem to v prodejně právě nevyzkoušel.

Sdílet toto téma

Toho Sharpa bych teda nekoupil, na uhlopricce take nesetri a funkce jako HbbTV, ktere maji Smart televizory take nejsou k zahozeni,

ja kupoval tv rodicum a jak jsou radi ze nekoupili tu nejlevnejsi, ale nechali si poradit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Já tedy nechci radit, ale uvedené TV Sharp nejsou vůbec full HD, pokud se dobře dívám. Podle mne se prodává spousta TV pouze HD redy. To odzkoušení ovládání v prodejně je dobré, ale ovládání novějších funkcí konzultujte s někým, kdo již např. chytrou TV má a může upozornit na některé záludnosti ovládání.

Sdílet toto téma

děkuji za vaše názory, tomus a ludeko, ale já se chci opravdu pouze dívat na televizi, nic jiného... takže chci obyčejnou "hloupou" televizi a HD taky nepotřebuji, není to jen kvůli penězům, opravdu nechci smart, nechci internet (ten mám v počítači) apod.

úhlopříčka - mám to tu opravdu malé, a to i místo kam TV přijde... uvažovala jsem že by stačila i 60cm, ale "dopřeju" si těch 80, víc je ale prostě zbytečné 8)

akorát se hrabu v nějakých parametrech a nevím jestli Sharp, nebo jánevím Philips, Samsung, Grundig, Sony, Panasonic, Toshiba, Hyundai, Sencor... je těch značek tolik - a já se v tom vůbec nevyznám :( ... a nevím, jak "spolupracují" s UPC a případně jejich CA kartou

Sdílet toto téma

no tak Full HD je zaklad, uz od 32'' je rozdíl markatní, "smart funkce" klidne ožel

z mé zkušenosti doporučuji Samsung, nedoporučuji Philips a z cizi zkusenosti doporucuji Sharp ale je vzdy o neco drazsi

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Osobně bych doporučoval se podívat na fórum TV Freaku. Dočteš se tam vše o nových televizorech, jaké mají vlastnosti, co se na nich jejich vlastníkům líbí a co je naopak irituje. Pak vyber. Já koupil samsunga a dobrý.

Smartka je dobrá třeba v tom, že ji můžeš propojit s hifi sestavou a pak na ní streamovat hudbu z telefonu nebo filmy z počítače.

Gogin

Ještě odkaz:

http://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/41-Televize-LCD-plazma

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Návštěvník
děkuji za vaše názory, tomus a ludeko, ale já se chci opravdu pouze dívat na televizi, nic jiného... takže chci obyčejnou "hloupou" televizi a HD taky nepotřebuji, není to jen kvůli penězům, opravdu nechci smart, nechci internet (ten mám v počítači) apod.

úhlopříčka - mám to tu opravdu malé, a to i místo kam TV přijde... uvažovala jsem že by stačila i 60cm, ale "dopřeju" si těch 80, víc je ale prostě zbytečné 8)

akorát se hrabu v nějakých parametrech a nevím jestli Sharp, nebo jánevím Philips, Samsung, Grundig, Sony, Panasonic, Toshiba, Hyundai, Sencor... je těch značek tolik - a já se v tom vůbec nevyznám :( ... a nevím, jak "spolupracují" s UPC a případně jejich CA kartou

Pokud bude mít televizor DVB-C tuner a CI+ rozhraní (stačí i CI) tak se není čeho obávat a s UPC bude plně "spolupracovat"

Sdílet toto téma

Já osobně bych doporučil koupit něco trochu dražšího, je-li to možné. Anebo, když už, jiný model/značku. To, co jste vybrala, ne. Nový televizor by už určitě měl mít rozlišení Full HD (1920x1080). Kupovat v dnešní době TV, která je pouze HD Ready, zvlášť když cenový rozdíl je v podstatě minimální, je v podstatě nesmysl. Dlouhodobě se vám to nevyplatí. To je více méně základ. Pak můžete řešit tunery a sloty -> DVB-C tuner + CI slot. Když tyhle tři parametry bude TV splňovat, postupujete do dalšího kola :mrgreen:

Co se značek týče... Já mohu doporučit Panasonic a Samsung. S oběma mám dlouholeté osobní pozitivní zkušenosti. Ovšem u obou budete asi muset počítat s vyšší cenou. Případně se podívejte na značku Changhong, která by měla být cenově dostupnější - viz. http://www.changhongeurope.com/cz/cs/products, např. starší a levnější model EF22F888SD.

Anebo ještě lépe, tady jsem vám udělal menší výběr.

Všechny TV s Full HD rozlišením, HDMI, DVB-C tunerem, CI slotem, úhlopříčkou do 60" a cenou do 10.000Kč.

http://www.alza.cz/televize/18849604.htm#f&limit=-1/10000&pg=1&po=1&par445=12--66&par40=40-60&par1182=1182-919&par1183=1183-933&par956=956-4774

Můžete vybírat :twisted:

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Nový televizor by už určitě měl mít rozlišení Full HD (1920x1080). Kupovat v dnešní době TV, která je pouze HD Ready, zvlášť když cenový rozdíl je v podstatě minimální, je v podstatě nesmysl. Dlouhodobě se vám to nevyplatí.

nevyplatí jak? v čem?? :?: ... to se opravdu ptám, protože pokud jde o požitek z pokoukání, opravdu Full HD nepotřebuji, tím jsem si jistá 8)

ale udělat takový výběr, něco jako "síto" je asi dobrá věc... jen těch 10 já prostě nemám :lol:

ale rozhodně děkuji :diky

Sdílet toto téma

............

Anebo ještě lépe, tady jsem vám udělal menší výběr.

Všechny TV s Full HD rozlišením, HDMI, DVB-C tunerem, CI slotem, úhlopříčkou do 60" a cenou do 10.000Kč.

http://www.alza.cz/televize/18849604.htm#f&limit=-1/10000&pg=1&po=1&par445=12--66&par40=40-60&par1182=1182-919&par1183=1183-933&par956=956-4774

Můžete vybírat :twisted:

Má pravdu ten chlapec :thumleft: A hlavně, i dobré řešení není drahé a vystačí na delší dobu.

Sdílet toto téma

nevyplatí jak? v čem?? :?: ... to se opravdu ptám, protože pokud jde o požitek z pokoukání, opravdu Full HD nepotřebuji, tím jsem si jistá 8)

Taky jsem si to donedavna myslel, ale kdyz jednou uvidis ten rozdil, tak uz se na tu mazanici v nizkem rozliseni nebudes chtit divat, ten rozdil je opravdu markantni.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku