Jump to content

Recommended Posts

dobrý den

 

využívám od UPC služby internet a televize... dosud jsem měla jen starší CRT televizory - mám dva, u jednoho set-top box (Klasik+), na druhém mi běží jen analogové vysílání

 

teď si chci ale koupit "placku" a vím, že s některými televizory je problém s připojením, resp. příjmem programů... například dcera má tuším Panasonic - ten má DVB T i C - ale mají ho připojený přes set top box... není to nějaký "praštěný"?? :?

 

uvažuji teď zrovna o Sharp LC32LD145V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize

(anebo Sharp LC-32LD135V --> http://www.electroworld.cz/product/tele ... v-televize ... rozdíl nevím jaký je)

 

"pojede" mi tento televizor způsobem - přinesu domů, vybalím, připojím, dívám se na telku ???

 

předem moc děkuji za odpovědi :diky

Link to post
Share on other sites

aha, děkuji za odpověď

 

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

Link to post
Share on other sites

Já bych to možná ještě upřesnil : přinesete domů, vybalíte, připojíte set-top-box s nabídkou Klasik, kterou ted máte a díváte. Ten CA modul je nutný jen v případě, že byste nechtěl mít set-top-box.

 • Internet 150
 • Jiná služba
 • Start
 • Technicolor modem
 • Most
Link to post
Share on other sites
kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

 

Seznam programů najdete tady:

download/seznam_muxu.htm

 

Ty kódované mají ve sloupci "Kódování" (čtvrtý sloupec zleva) uveden příznak "$". Ty nekódované jej tam uvedený nemají. Např. všechny slovenské programy jsou kódované.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou
Link to post
Share on other sites

K výběru TV bych poznamenal jen tolik. Mám takovou zkušenost, že kvalita obrazovky je ve stejné cenové kategorii více méně stejná u všech výrobců a možnosti nastavení obrazu natolik dobré, že si každou TV můžete nastavit tak, aby vám obraz seděl.

 

Ale pozor na ovládání, EPG a firmware! To nezměníte/nenastavíte a dokáže to znepříjemňovat život každý den. Mě například strašně irituje, když v EPG přejdu na jiný kanál protože si chci přečíst detailní info o programu, a TV měl na ten kanál automaticky přepne. Nebo když v EPG není živý náhled na vysílání. Nebo když je třídění kanálů příliš pomalé, komplikované a po aktualizaci se vrátí do výchozího (nepoužitelného) nastavení.

 

Záseků v EPG je u všech výrobců tolik, že jediné co mě při výběru nové TV zajímá, je právě jednoduchost, rychlost ovládání a nastavení. Některé nelogičnosti v ovládání jsou totiž při dlouhodobém používání přímo frustrující. Takže na to pozor.

Link to post
Share on other sites
aha... no já jsem si právě myslela, že tím že už nebudu mít starý televizor, ale budu mít televizor s tunerem pro kabelové vysílání - tak se set-top boxu "zbavím"

 

tak to jsem to špatně pochopil, pak je to tedy tak, jak píše Katoda, místo set-top-boxu si budete muset pořídit od UPC CA modul (koupit nebo pronajmout ) a ty kodované a nekodované DVB-C Vám již slušně popsal Katoda.

 • Internet 150
 • Jiná služba
 • Start
 • Technicolor modem
 • Most
Link to post
Share on other sites
aha, děkuji za odpověď

 

a zeptám se možná hloupě - NEKÓDOVANÉ programy, to jsou ty mimo erotických a "luxusnějších" typu HBO, AXN a podobné, které asi nechci? nebo kde to zjistím, které jsou/nejsou kódované?

 

Možná poradím. Otevřete si tento odkaz: http://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehle ... evizee.pdf. Tam jsou "dolarem" označené kódované TV na jejichž sledování musíte mít setobox nebo CA modul s kartou. Pokud vám stačí nekódované TV nepotřebujete nic. TV však musím mít kabelový tuner (DVB-C) a samozřejmě musíte mít UPC zásuvku. Pokud budete chtít i kódované TV a bez použití setoboxu musí mít TV CI rozhraní, lépe CI+ rozhraní, do kterého se zasune CA modul s kartou, který dodá UPC. CA modul pak lze od UPC zakoupit nebo pronajmout. CA modul je lepší v tom, že není potřeba žádný další přístroj (setobox) a tím i další ovladač. Nezkoumal jsem vámi uváděné TV ale předpokládám, že dnes se už TV bez tuneru DVB-C a CI+ rozhraní neprodávají.

Informace o CA modulu zde: http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-za ... /ca_modul/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...