Jump to content
Retiree

Wi-fi síť UPC Wi-Free

Recommended Posts

Nový šéf UPC: Lidé se spojí v unikátní wi-fi síť

... „Nechceme ale být jen šedesátý třetí operátor na trhu,“ vysvětluje de Kloet.

No, uvidíme... Zkušenosti nám říkají cosi jiného...

exKarneval

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

jo tim ze se ti nejaky b l b ktery pujde kolem pripoji na tvou wifinu a tim ti zpomali internet o polovinu jenom kvuli upc blbosti to je u tebe dobry napad a za to chces jeste jim platit ?

Evidentne jsis to necetl. Toto muzes poskytnout DOBROVOLNE, nikdo te tomu nenuti. Internet ti to na polovinu nezpomali, nevim jak to v praxi funguje, ale predpokladam, ze te to pusti max na 10mbits nebo nejakou takovou hodnotu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Přesně tak větší blbost jsem neslyšel.Já se na mojí wifinu nepřipojím ani před barákem.A hlavně celej nadšenej budu dávat svou kompletní nabídku všem v baráku,kteří si platí mini nabídku,abych pak hledal po ČR místa kde někdo wifi od UPC používá.

Docela rád bych viděl nějakou mapu pokrytí Wi-fi signálem od UPC.

Zdá se mi že UPC se poslední dobou asi zbláznilo a neví co má dělat aby zastavilo odchod zákazníků.

Já se zuby nechty bráním nabídkám na ty jejich nové nabídky(balíčky),kde nabízejí už i zařízení v ceně.

Podle mě to je zase takovej malej podraz na zákazníky,protože ted každymu cpou v ceně HD STB,kterej musí využívat minimálně 1 Rok,a za chvíly příjdou s novým STB pro Horizon,a lidi budou koukat že nemůžou novej STB získat bez pokuty za zněnu služby,kterou se zavázali využívat 1 rok.

• lokalitaDubí
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem,telefon,ca moful 2x

Opravdu si nemyslím že bude tak jednoduché si nechat vyměnit STB,který je vázaný se smlouvou na 1 Rok.Myslím si že je to dobrý marketingový tah ted všechny STB rozdat v rámci balíčku a vážně pochybuji že jen ak budou brát na zpět bez nějakých poplatků.

• lokalitaDubí
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

David3434:ty si neuvědomuješ jednu jednoduchou věc - vrácení STB neznamená změna skužby, v tom ti určitě UPC bránit nebude.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Podobný koncept se objevil už dost dávno:

http://en.wikipedia.org/wiki/FON

2 . odstavec článku z odkazu to vystihuje zcela přesně, zkrátka všichni, kdo si tuto funkci na svém routeru povolí se budou moci vzájemně připojovat na své wifi, takže s notnou dávkou štěstí budeš mít možnost použít internet i na cestách.

Pokud ti to nepřijde jako zajímavá možnost, tak to prostě nezapneš, není důvod se jakkoliv vzrušovat či rozčilovat.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC

Navíc u toho FONu se dá limitovat rychlost té druhé "veřejné" sítě. V zahraničí to funguje parádně. Pokud to chápu správně (a tak funguje i FON) nepřipojí se kdokoliv ale zase jenom ten kdo to sám poskytuje jiným.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 100
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Videt neznamena funkcne pripojit. Moc se mi nezda ze toto muze fungovat , ale mozna se pletu .... ono uvidime nakolik je to realny projekt , nebo jenom placnuti do marketingove vody....

Co myslite, kdyby se do tohoto projektu UPC pustila , jak dlouho to bude trvat nez to bude opravdu fungovat ? mesice, roky, petiletku ? :-)

• lokalitabrno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Novy FW pro modem + musi to byt ve vychozi poloze zapnuto, protoze sam si tuto funkci sotva nekdo bude jen tak aktivovat,

+ musi to byt funkcni jen pro zakazniky UPC, tedy pres nejaky klientsky kod, rozhodne ne pro vsechny,

pak tomu davam sanci, jinak ne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Já tomu nedávám šanci vůbec, ten jejich slavný technicolor jsme měli asi dva dny, než jsem je s tím vypakoval. Vzhledem k tomu, že už přes jedno patro bylo téměř nemožné se připojit, tak vážně nechápu, jak chcou na tom vybudovat nějakou síť.. Nevím, co v UPC hulí, ale zřejmě je to kvalita :D

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

Je to dáno spíše tím, že v jiných zemí se to spouští a bude se to postupně spouštět všude. Náklady asi relativně malé a PR velké.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Novy FW pro modem + musi to byt ve vychozi poloze zapnuto, protoze sam si tuto funkci sotva nekdo bude jen tak aktivovat,

+ musi to byt funkcni jen pro zakazniky UPC, tedy pres nejaky klientsky kod, rozhodne ne pro vsechny,

tenhle vtip jsem si pojistil ustrihl jsem kontakty na wifi v modemu takze zapnout muzou co chcou maji smulu jejich wifi nepouzivam jen kabel

Je to dáno spíše tím, že v jiných zemí se to spouští a bude se to postupně spouštět všude. Náklady asi relativně malé a PR velké.

Přesně tak, nic jinýho v tom nebude a obavy jsou úplně zbytečný.

Já si myslím že je to jen takové plácnutí,které nikdy nedojde k realizaci.

Kdyby s tím třeba přišli před 5 lety,tak bych tomu nějakou šanci dával,ale v dnešní době kdy má každý neomezený tarif s GB dat je to podle mě nesmysl,ale nic proti tomu.Já osobně určitě pokud by to skutečně UPC spustilo se nepřidám a určitě svůj modem nedovolím,a upřímě muj signál z modemu z 5 patra paneláku,ani nedobě do přízemí.

• lokalitaDubí
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Zkus si někdy na tom tvém super tarifu pustit nějaký film z netu a pak něco povídej :)

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

tenhle vtip jsem si pojistil ustrihl jsem kontakty na wifi v modemu takze zapnout muzou co chcou maji smulu jejich wifi nepouzivam jen kabel

No jestli ten modem máte koupený, proč ne. Ale až takováto paranoia? :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal