Jump to content

Služba Horizon expandovala do Polska


Recommended Posts

Od středy 21.5.2014 nabízí UPC Polska novou aplikaci Horizon TV. Umožňuje sledování nabídky digitální televize UPC na mobilních zařízeních a více obrazovkách. Díky tomu mohou zákazníci sledovat své oblíbené pořady, kde chtějí a kdy chtějí.

Služba Horizon TV je k dispozici zákazníkům s balíčky Select Extra HD a Max Extra HD, s internetovými službami UPC. Pro zákazníky s balíčkem Max Extra HD je služba poskytována bezplatně. Zatímco abonenti paketu Select Extra HD mohou využívat službu zdarma do 31.7.2014. Po tomto datu bude služba dostupná za 5 zlotých měsíčně.

Uživatel se musí přihlásit na http://www.horizon.tv v aplikaci Horizon TV Online. Mobilní aplikace umožňuje stáhnout z internetových obchodů Google Play a App Store. Aplikace Horizon TV může být nainstalována na libovolném počtu zařízení. Horizon TV je dostupná přes WiFi a mobilní síti 3G.

 

Zdroj: satkurier.pl

 

http://www.parabola.cz/zpravicky/21954/ ... orizon-tv/

 

http://www.digizone.cz/clanky/sluzba-ho ... -nenabizi/

Edited by Guest
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
Link to post
Share on other sites

Ale tak ono je to logické, že to u nás bude trvat dýl. V Polsku je mnohem víc potenciálních zákazníků. Podle mě bude dřív i v Maďarsku, protože Maďaři už mají nějaké On Demand, které se u nás bude muset stavět od začátku. Na druhou strau O2. Takže si myslím, že do konce roku se snad ledy hnou i u nás :)

Link to post
Share on other sites

Tak to jsou dobré zprávy. Na stránce irského Horizonu se psalo, že se uživatelé můžou dívat na své pořady na mobilních zařízeních pouze v rámci domácí sítě (a ještě ne na všechny kanály).

 

Pokud poláci zmiňují podporu 3G tak se dá očekávat, že se budu moci na své předplacené kanály dívat přes internet kdekoliv budu a za to bych 5PLN, tedy cca 33 Kč měsíčně velmi rád dal. Bylo by ovšem dobré kdyby UPC udělalo aplikaci i pro WindowsPhone a pro počítač. Rychlé 3G nebo LTE není zdaleka všude a já bych se rád na své oblíbené pořady podíval třeba i na dovolené v zahraničí.

Link to post
Share on other sites

Důvod proč to je v Polsku dřív je jasný. Kromě toho, že to je větší trh, mají pouze aplikaci pro mobily a tablety. V Česku kromě této aplikace bude také nový STBox a proto to u nás bude až koncem roku. Obojí se musí dostatečně připravit a odladit.

 

Jinak, pokud se nepletu, u O2 přes aplikaci funguje pouze asi 20 stanic. U UPC by jich mělo být více a mj. i proto si myslím, že stojí za to si počkat. UPC by to zkrátka mělo mít promakanější.

 

Co se toho 3G a LTE týče, tam bych se zahraničím nepočítal. Na 99% to bude omezené pro území ČR a upřímně nevidím důvod, aby to bylo jinak. I tak to bude na zdejší poměry příliš velký luxus - podobně jako je portfolio služeb HBO.

 

Aplikace pro Windows Phone by ale časem být mohla, to jo.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites
Haha, ale oni mají jenom aplikaci pro Smartfouny! Žádný nový STB! Jestli to takhle obejde i naše UPC, tak zase jednou typické Česko :D

Protože na to nový STB nepotřebují. Pokud si projdete tuto službu na stránkách polského UPC, tak je tam napsáno, že funguje, např. vzdálené nahrávání, VOD, atd., s jejich Mediaboxem, který nabízejí již delší dobu. Nefunguje to s Kaony.

Protože česká UPC nyní nabízí právě jen Kaony, tak proto bude muset být u nás nový STB.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou
Link to post
Share on other sites

Já už jsem asi naprosto blbej, ale opravdu nechápu proč není možný dát každému uživateli (předplatiteli) uživatelské jméno a heslo na portál UPC, kde se přihlásím (PC, tablet, mobil, smartTV), vyberu si kanál a dívám se, ať jsem kdekoliv na světě (v dosahu dostatečně rychlé linky). Prostě proč se nemůžu na své předplacené kanály dívat když jsem na dovolené, služební cestě atd? Jednoduše.

 

Nápad s wifi není špatný (pro UPC) až na to, že se na své předplacené kanály podívám pouze ve městě (ve kterém je UPC) a především v residenčních čtvrtích (kde má UPC své klienty). Takže těch lokalit bude jen velmi malé procento rozlohy státu a o jiných zemích nemluvě. A hlavně to nebude dostupné nikde na venkově atd. kde by to člověk při vyjížďkách do přírody večer dokázal ocenit. Ještě by to mohl zachránit ten nápad s virtuálním operátorem, ale využívání této služby bude datově velmi náročné o využití v rámci roamingu nemluvě. Takže jsem v současné době, po tom jak je to prezentováno v tom článku, velmi skeptický.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...