Jump to content
Sign in to follow this  
Já

Nový modem,mám očekávat nějaké problémy,když mám svůj router

Recommended Posts

Ahoj,

dnes mi přijdou vyměnit starou motorlu za nový modem(nejspíše tedy technicolor), protože jsem si nechal zvednout net na 120.

Zajímalo by mě zda v případě, kdy využívám svůj vlastní router s kterým jsem spokojen nastane nějaký problém ? Četl jsem tady neco o problémech s odpojováním od ftp apod. Nejsem žádným znalcem síti, tak mě zajímá jestli se musím na něco extra připrait a zda musím něco ve svém routeru, potažmo modemu od UPC měnit(nastavovat) apod. ? Navíc, kdy mám svoji zabezpečenou wifi síť na routeru a zapojím nový modem od UPC, tak to znamená že dokud nevypnu wifi na modemu anebo ji nezabezpečím, že se mi může zvenku někdo dostat do sítě ? Protože většinou jsou routery nastaveny na nějaké slabé heslo (admin,admin) apod. Prostě a jednoduše :-) půjde vše hladce po připojení nového modemu anebo budu muset někde něco přenastavovat (resetovat třeba svůj router, apod.) ?

Děkuji za vysvětlení

musis se do modemu prihlasit, prepnout na posledni karte do bridge modu pak to resetovat nekdy nutne dvakrat a pak si za to muzes klasicky pripojit router. jo a vypnout wifi. pozor jenom pri nastavovani abys nepresah dobu kdy se to samo ukonci, musis se odhlasit jinak se tam uz nejde znova prihlasit a musis modem resetovat komplet.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 3x CA modul

Děkuji. Já jsem nebyl doma, protože technik samozřejmě přijel dříve než měl a přítelkyně si nepamatuje nic, co říkal, takže super :-( já si vůbec neuvědomil, že ty nové modemy už nejsou jenom modemy, že to bude složitější(čekal jsem jen, že to čistě připojím, max resetuju)..

Postupoval jsem jak si psal, našel jsem si v manuálu IP adresu modemu, přihlásil jsem se,zadal jsem to přemostěné připojení a dal jsem resetovat..jenže dlouho jsem měl pořád na obrazovce hlášku, že modem se resetuje a ještě tam bylo reloaded...jakmile jsem to odkliknul, tak od té doby už se nedá do modemu přihlásit..přesto skoro všechny kontrolky na modemu svítí...Už jsem to i resetoval podržením tlačítka na 5 sekund (špendlík do té dírky). Jenže přihlásit se do modemu prostě nemůžu..Poradíš, prosím ,co mám zkusit ?

Technik prý říkal, že ten internet se rozjede až za dvě hodiny, tak tím pádem si nemám jak ověřit jestli je vše OK..Ale předpokládám, že do modemu bych se měl přihlásit vždy...

no to je prave to co jsem psal...kdyz se neodhlasis tak se do modemu nelze dostat musi se resetovat tlacitkem na cca 10 sec.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Já si nevšiml, že už ten bridge je nastavený..Změnila se tím totiž IP administrace routeru, což jsem pak zjistil až v manuálu..takže bridge mám zaplý,wifi vyplou. Kontrolky svítí všechny zeleně (až na wifi) a ethernet bliká...Ve svém routeru nemusím měnit nic ? Mám nastaveno: Bezdrátový směrovač (Výchozí). To co jsem měl vlastně už předtím..Internet nejde, tak by mě zajímalo jestli je to tím, že to začne fachat až za nějakou dobu anebo mám něco blbě...

kontrolka online taky sviti? v routru v bridge modu by se nic menit nemelo. pokud mas moznost zkus se pripojit ethernet kabelem, pripadne modem vypnout a zapnout

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Tak vyřešeno. Problém byl v tom, že mi jaksi s UPC neposlali do modemu nějakou konfigurační zprávu či co..To samé i u CA modulů..Takže nakonec na lince vyřešeno a to už jsem čekal, jak jsem tam volal, že mi zase řeknou, že je chyba u mě, že je u nich vše v pořádku..Hlavně, že mi ta ženská, co mi kvůli přepisu služby volala říkala, že mi TV nepůjde možná chvilku včera před změnou smlouvy..Předpokládám, že na to zapoměli..

Tak aspoň, že už to jde...I když jde...Má to jet 120/12 a jede to 90/10...

Tak jsem dnes volal na tech. odd. znovu mluvil jsem kupodivu s velmi příjemným operátorem, dělal jsem testy tak jak říkal na speedtest.net(UPC server). Dalo to maximálně 99 Mbit. Tak ho samozřejmě logicky napadlo jestli náhodou nemám někdě 100 mbit síťovku anebo nejedu v 100 mbit módu. Říkal jsem, že určitě ne, že mám komplet gigovou síť, vesměs kabeláž 5e anebo cat 6. Udělali jsme test i bez mého routeru, čistě na jejich technicoloru připojenému přímo k PC. S tím, že jsem dal stahovat data z jejich FTP servru, co mají na testy. Rychlost přímo jen na jejich modemu byla dokonce nižší ! než v případě, kdy jsem tam měl ještě svůj router..Tak mi tady pošle technika, tak jsem zvědav..Doufám, že snad opravdu chyba není u mě, abych pak něco neplatil..Zkusím ještě vyměnit kabely, ale prostě přes 100 se nedostanu...Jinak říkal, že byla normálně poslána 120 Mbit konfigurace na ten modem a síla signálu je OK, že opravdu neví..

Na wifině mám jen 20, ale tam už záleží na něčem jiném, ale celkem mě to škokovalo, že jen 20 Mbit - přijde mi to hrozně málo.

Psal si něco, že by mohl jet ve 100 mbit módu, to se u UPC (tohoto modemu) stává ?

No teď jsem to dal znovu testovat a mám 102 mbit...budu to ještě průběžně testovat, protože při mém štěstí přijde technik a naměří 120...zajímalo by mě, Vy co máte 120, tak v jakém rozpětí nejčastěji máte rychlost ? Já když měl 30, tak vesměs těch 28-30 bylo..Aby, třeba nebyla normální při 120 rychlost 110, protože to bych tam raději zavolal a zrušil ten výjezd...

když já měl v dávnejch dobách 120ku, tak to jelo stabilně 125, ale prej se od tý doby nějak změnily poměry a jede to přesně 120 :) i na uploadu dávali o 1 Mb/s víc, tehdá byl ještě 10 Mb/s, takže to jelo 11 8)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Já stále max. +-100...jsem si jistý, ale, že mám určitě gigovou síť..navíc mám v síti NAS server (zapojený v mém routeru, který je tedy za UPC modemem) a normálně kopíruju z PC do nasu po síti kolem 90 MB/s...Takže doufám, že nebude chyba na mé straně...

3506399633.png

To skutečně na síť jedoucí ve stovkovém režimu nevypadá, jelikož je tam nějaká režie, tak na stovkové síti to jede max tak 90 Mbit, tak sem to měl já, dokud sem měl stovkovou síťovku.

Jestli dobře chápu co si napsal, modem v bridge módu máš, připojit PC přímo k modemu si zkoušel, nenapadá mě co víc bys mohl udělat. IMO to vypadá jako problém někde dál v síti, rozhodně někde na vyšší úrovni, ale u UPC jsou jak opičky, vždycky tupě začnou s rozborkou a sborkou zásuvky a kontrolou kabeláže.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC

Rezie na stovkove siti je, ale minimalni. 90mbits je malo, to bude treba spatna kabelaz. Ja kdysi mel doma 100sit a tahak jsen 12,5MBs, takze ta rezie je miziva. To neni jak s wifi.

Ze to jede 103mbits bude problem nekde jinde. Me se obcas stane, ze mi to jede 150mbits (mam 240), zatim jsem neresil, ale asi nahlasim.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Me to připadá jako problém se špatným kabelem, kvůli kterému síťovka přepíná na 100mb. Co kontrolky na modemu a síťovce, jaký ukazují režim? Jinak já mám tarif 140/20 a jede mi to většinou 150/22.

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televizeTV Start
  • telefonBusiness 100
  • zařízeníCisco 3208

Tak už jsem na to přišel :-) jsem fakt vůl..Měl jsem nastaveno v routeru QOS. Takže už je to v pořádku..Budu tedy rušit výjezd..Ještěm že tak :-) Všem děkuji za rady..

No jo QoS... Taky jsem se kdysi ztrapnil před operátorem Infolinky, když jsem si stěžoval na malou rychlost :-D

To se stane...

• lokalitaPraha
  • televizeTV Start
  • telefonBusiness 100
  • zařízeníCisco 3208

Ještě by mě zajímalo, protože se v sítích nevyznám jestli ten bridge mód bude mít pro mě nějakou změnu v něčem..Zatím jsem si ničeho nevšiml a vše šlape jak má, ale jestli můžu něco očekávat..Znamená to laicky řečeno, že router od UPC teď prostě slouží pouze jako modem ? Jak je to třeba se zabezpečením ? Když mám v síti dva routery, je to pro mě lepší třeba, co se týče zabezpečení ? Anebo stejně, polud by se někdo teoreticky dostal k UPCmodemu, tak už pak může ovládat clou síť anebo stejně narazí u mého asus routeru ?

Omlouvám se za blbé otázky, ale já i když se snažil dostat do sítí, tak jsem vždycky ztroskotal na pro mě plno neznámých výrazech a skyž jsem si začal o tom výrazu něco zjišťovat, tak tam bylo dalších X výrazů na další neznámé výrazy :-)

Děkuji za trpělivost.

S dovolením se k tomuto tématu přifařím...

Dnes mi též přivezli onen Technicolor - přešel jsem na Optimum business (140/20 Mbit), prý pevná IP, 10 emailů, 2 GB na web atd...

Mno - velmi brzo jsem zjistil, že jako router ta škatulka nestojí za nic - ty možnosti nastavení jsou opravdu malé... Mě konkrétně hlavně vadí to, že u DHCP serveru evidentně není možnost přidělovat IP podle MAC... prostě si to DHCP server přiděluje podle sebe. Také nejde změnit rozsah interních adres z jejich 192.168.0.x na jiný... respektive jde, ale nejde to uložit :-( Mám poměrně rozsáhlou interní síť, v ní dost různých pravidel a nemám chuť vše převádět z dosavadního rozsahu 192.168.2.x ... Prostě velmi brzy jsem se nakrknul, přepnul modem do bridge módu - a připojil starý router. A vše jede jako dříve :-)

Tak - to je samozřejmě dočasné řešení - starý router je opravdu starý, ještě jen se 100 Mbity LAN... a datová propustnost z WAN je jen nějakých 40 Mbit... jen to tak zatím je, než koupím nějaký nový router...

Může někdo poradit nějaký router dobře spolupracující s tím Technicolorem?

Má představa je samozřejmě 1 Gbit LAN, stačí 4-5 těch RJ45, samozřejmě s firewallem, propustnost by měla odpovídat těm 140 Mbitům... Wifi mi stačí klidně jen 2,4 GHz - doma mám vše jen na tyto kmitočty, jen telefon umí i 5 GHz. Je tam potřeba DHCP server, který umí přidělovat i pevné IP adresy podle MAC! Potřebuju tam samozřejmě i mapování portů... v síti mám i server.

Další "atrakce" jako USB k připojení disku a případnému provozu FTP atd. být můžou, ale není nutné...

Ještě pár dotazů k tomu bridge nastavení:

- jak je to tam s tím slibovaným pevným IP? Přidělí se zařízení připojenému třeba k LAN1, nebo jak jinak? Jak jsem pozoroval, každému LAN přidělí jinou veřejnou adresu...

- jde používat i ta vestavěná wifi? Že bych ji používal třeba pro hosty - aby byli mimo mou interní síť... na jiném rozsahu...

No - zatím vše - třeba mi někdo dobře poradí :-) Předem díky.

• lokalitaKralupy nad Vltavou,
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníTC7200U, Kanyon