Jump to content

sledování všech kanálů UPC na PC


Recommended Posts

Guest chrvi

Ahoj,

 

jsem v oblasti digitální kabelové televize a jejího sledování na PC úplná lama, tak mi prosím odpusťe mou neznalost.

 

Rodiče mají kabelovou televizi přes UPC (na televizoru ji sledují díky jakémusi tomu CA modulu s kartou) a chtěli by sledovat (ideálně všechny placené) programy i na PC.

Mají od UPC i nějaký starší set-top box, který používali předtím, než si pořídili novou TV, do které si následně nechali dát ten CA modul.

 

Dotaz tedy zní - pokud kabel od UPC připojím do set top boxu od UPC (DVB-C), mohu tento set top box následně propojit anténním kabelem s DBV-T usb tv kartou (v mém případě Evolveo Venus) a chytat pak na PC všechny placené kanály stejně jako je tomu na televizi?

 

Byl bych čekal, že DVB-C settop box a DVB-T usb tv karta se nebudou kamarádit, ale na druhou stranu - když se dříve ze set top boxu dal anténní kabel zapojit přímo do obyčejné televize a hrálo tam všechno, čekal bych, že i ta DVB-T tv karta dostane ze set top boxu signál v nějaké rozumné podobě a dokáže s ním pracovat.

Nemám totiž vlastně vůbec tušení, co přesně z toho DVB-C settop boxu leze ven (krom toho, že dovnitř leze ten DVB-C signál od UPC) a co tudíž dostane na vstup ta DVB-T karta.

 

Navíc se nám podařilo (kupodivu se set top boxem i bez něj (to už mi vůbec hlava nebere)) na počítači přes tu usb DVB-T tv kartu naladit nějaké české stanice (dokonce i nějaké v HD), takže to vypadá, že snad výstup z DVB-C settop boxu lze dát bez problému na vstup DVB-T usb tuneru.

Je tedy důvodem, proč na počítači nevidím všechny placené kanály od UPC, ale pouze skupinu některých českých kanálů, fakt, že ten set-top box, který používám, nemá nějakou tu dekódovací kartu? Nebo je má úvaha úplně špatně a celá věc se má ve skutečnosti ještě nějak úplně jinak?

 

Pozn. hádám, že s analogovými kanály předchozí text vůbec nijak nesouvisí, neb DVB-T je pro digitální vysílání, tj. DVB-T usb tv karta nedokáže přijímat analogový signál, že?

 

Prosím, dejte mi vědět, v čem všem výše zmíněném se pletu, ať si o celé věci můžu udělat lepší obrázek...

 

Díky moc.

Link to post
Share on other sites

Tvá úvaha je bohužel úplně špatná. DVB-T tuner (PC karta) neumí zpracovat DVB-C (tedy kabelový) signál. Z anténního výstupu STB leze ven přesně to, co do něj vchází ze zásuvky. Dekódované programy jsou k dipozici pouze na AV výstupech - SCART, HDMI, případně jsou u některých ještě CINCH. Takže i v PC musíš mít vložen nějaký kabelový tuner (kartu) s možností vložení toho CA modulu, jako mají vaši v TV - pak na PC budou hrát všechny vámi předplacené programy. Když se tady na fóru trochu porozhlédneš, najdeš témata, která se těmito kartami zabývají. To, co jsi naladil na své DVB-T kartě je právě to DVB-T vysílání. UPC totiž v kabelu zároveň šíří i toto jinak pozemní vysílání, doplněné tuším o HD verze českých programů. A na ně nepotřebuješ žádný dekodér.

 • Internet 300
 • -
 • TV Komfort
 • Modem Technicolor, CA modul
 • Ústí nad Labem
Link to post
Share on other sites

Asi nejjednodušší (nikoliv nejlevnější) řešení je asi toto :

 

https://www.dvb-c-shop.cz/produkty/technotrend/tt-connect-ct-ct2-4650-ci.htm

TT-Connect CT-CT2-4650 CI (3.884,- Kč)

TechnoTrend TT-connect CT2-4650 CI je DVB-C a DVB-T/-T2 přijímač a CI slot v jediném zařízení pro PC a notebook. Slouží jako počítačový televizní tuner s integrovaným kabelovým (DVB-C) tunerem a tunerem pro pozemní vysílání (DVB-T/-T2).

 

Produkt TT-connect CT2-4650 CI od společnosti Technotrend Vám nabízí sledování Vaší digitální nabídky, ať už se jedná o nekódované či kódované programy, dále umožňuje nahrávání nekódovaných i kódovaných programů. Samozřejmostí je podpora HD programů, EPG a nahrávání podle časovače. Pro sledování kódované nabídky je nutné mít dekódovací CA modul, který si pořídíte na našem e-shopu v kategorii CA moduly.

https://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-kabelovy/smit-conax-chipset-pairing-cam-ci.htm

SMiT Conax Chipset Pairing CAM CI+ (1.050,- Kč)

Tento produkt je určen pro zákazníky kabelové televize UPC, KTCZ, RIO Media a Kabel servis Praha.

 

Modul CI+ je určen pro použití v sítích kabelových operátorů provozujících systém CONAX CAS7 a vyšší s párováním. Je možné ho použít v zobrazovacích panelech jako jsou LED, LCD a plazmové televizory, Set Top Boxy dalších výrobců apod.

 

Obsah balení: Ca modul, návod a Smart karta kabelového operátora (plně aktivovaná na služby klienta).

 

Celkem tedy : 3.884,- + 1.050,- = 4934,- + dopravné

 

EDIT: O tomhle řešení jsem kdysi uvažoval, ale při představě, kolik žere PC jsem to řešil tak, že jsem si na sledování koupil 24" TV Samsung s DVB-C tunerem a CI-slotem a používám ho jak jako monitor tak jako TV. Akorát jsem dokoupil CA modul s kartou. Otázkou je, jestli to řeší tvé potřeby.

Link to post
Share on other sites

Aha, díky moc za osvětlení problematiky - všechno to teď dává smysl. :-)

 

Jen je teda ale kruci dost smutné, že neexistuje nějaké laciné řešení tohoto problému - vždyť kabelovku má dnes kde kdo a když už za ni jednou platí, čekal bych, že kouknout se na ni třeba na počítači musí být taky docela běžný požadavek a že to bude úplně běžná záležitost...

 

Inu co naplat...

 

Ještě jednou díky moc za vysvětlení.

Link to post
Share on other sites

O něco levnější řešení je:

 

http://olmi.tv/d/tbs-6618-dvb-c-single- ... e-1000021/

 

+ CA modul buď koupit za 1050,- nebo pronájem je za 50,-/měsíčně.

Pokud bys kartu kupoval, jde vyzkoušet se stávajícím modulem z vaší TV, když bude vše fungovat bez problémů,

pak teprve si objednat modul další :D

 

Asi jediné další nejlevnější (spíš nouzové) řešení je nějaký převodník signálu do PC a ovládat příjem programů přes stávající settobox (v něm by karta už být měla, pokud na něj chytíš vše), např. něco takového:

http://www.mironet.cz/avermedia-dvd-ezm ... +dp203641/

Na STB je určitě scart (možná i Cinch), tam by se jedině musela dokoupit redukce Scart-Cinch) a kabely cinch

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
 • Praha 4
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...