Jump to content

zapojení televizí a výpočetní techniky


Recommended Posts

Prosím o radu při novém zapojení v panelákovém bytě (rekonstrukce ložnice).

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce v ložnici

2) Ložnice - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, wifimodem, repráky, telefon UPC, tiskárna,televize a notebook

 

Představuji si to takto. Nebudu mít žádnou zásuvku v ložnici. Zůstane tam jenom nový notebook (ještě nevím jaký) a nová televize :

http://www.alza.cz/29-lg-29ln460r-d407742.htm#foto

Tyto budou propojeny bezdrátově s wifimodemem.

 

Stolní počítač a repráky zruším. Cca 10 m káblu s koncovou zásuvkou smotám a dám do obýváku. Využiji místo v obývací stěně kde mám televizi. Za ni bych schoval ten smotaný kábel s koncovou zásuvkou i modem. Propojil bych modem se zásuvkou. Nebudou se ty kábly za televizí nějak navzájem rušit ?

 

Jednoduší by bylo, kdybych udělal z té průběžné zásuvky koncovou a ten kábel co spojuje obě zásuvky propojil rovnou z té zásuvky do modemu. Odpadl by jeden kábel a jedna zásuvka. Ale někdo by mi musel na kábel dát konektory. Sám to neumím, ani na to nemám vybavení. Nevím kolik by si za to mohl naúčtovat technik UPC.

Link to post
Share on other sites

Pokud v te loznici bude televizor, tak tam musi vest nejaky kabel s TV signalem, takze rusit zasuvku asi nebude mit smysl.

V opacnem pripade bych asi zrusil prubeznou zasuvku a nahradil ji tou koncovou.

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno
Link to post
Share on other sites

A kde ten televizní signál chceš vzít? DVB-C se ve Wi-Fi pásmu nešíří... Nebo snad máš nějaký zvláště speciální set-top-box nebo router, do kterého připojíš signál z účastnické zásuvky UPC a ten pak bude televizní signál šířit prostřednictvím Wi-Fi k televizoru?

Prostě jediné možné řešení je přivést k televizoru televizní signál z účastnické zásuvky UPC pomocí kabelu...

 

Tomus byl rychlejší...

 

HbbTV je kombinace klasického televizního vysílání (DVB-T/C/S) a internetu

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Já jsem byl tak naivní, myslel jsem že si to ten signál vezme z wifimodemu, který bude připojen ke koncové zásuvce. No to je škoda. V dnešní době techniky jsem tu možnost bral tak nějak automaticky. Takže ani to "widi" mně nepomůže ?

Link to post
Share on other sites

Tak to budu muset možná přehodnotit i ten typ televizoru. Stejně se mně bílá barva moc nehodila. Vše ostatní je černé. K čemu mně potom to wifi a widi bude. Jen k tomu, že tam budu mít prohlížeč ? Prý ale ani internetové bankovnictví přes televizi dělat nejde.Já jsem se chtěl hlavně zbavit podle mě zbytečných káblů. Kolikrát já už to vedení předělával. Manželka si furt vymýšlí nějaké rekonstrukce pokojů. :scratch:

Link to post
Share on other sites

Widi je prenos obrazu pres wifi.

A k cemu internet v tv? Prohlizeni youtibe, cteni zprav, prehravani videi umistenych na sitovem ulozisti, prohlizeni obrazku,... no automaticky jsi to mohl brat, ale jak bys chtel prenest dvb signal pres wifi? :)

 • Internet 50
 • -
 • -
 • modem technicolor
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Proč mít internet v televizi ? Asi nejsem jediný co by to chtěl. Jinak by takové televize nevyráběli. Budu mít menší televizi s monitorem v jednom. Druhá televize se někdy hodí. Odpadnou hádky s manželkou jestli bude seriál nebo hokej. K tomu si chci koupit nějaký menší notebook nebo stolní minipočítač. Nějakou malou krabičku. Velký stolní počítač zruším tj. vyhodím. Je z roku 2004, už nestíhá a nechci mít v bytě už tak velkou, hlučnou a těžkou "krabici". Také jsem nepřítel všech zbytečných káblů. V dnešní době by to už dávno mělo být bez nich. Jsou nevzhledné, překáží a chytá se na nich prach :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...