Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Jirka007

STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

Recommended Posts

Mam za to, ze neexistuje technicky podlozitelny duvod, proc by to melo fungovat jinak na ruznych zarizenich.
Princip streamovani je stale stejny, AFAIK tam neni zadny device-specific rozdil v technickych parametrech streamu.

Porovnavani zkusenosti lidi z naprosto rozdilnych lokalit je zcela mimo misu... to je jako by se hadali lidi z opacnych koncu republiky, jestli nejaky mobilni operator stoji nebo nestoji za prd, protoze ma nebo nema u dotycnych signal...

Ale rad se necham poucit...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Technicky podložitelným důvodem by mohly být rozdílně FW a HW těchto zařízení?

Úplně mimo mísu není porovnávání zkušeností lidí z jiných lokalit. Zdrojový signál je stejný, ale co když je problém na jedné distribuční trase?

Stačí to takhle?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

No já se chtěl jen zeptat jinde, než na FB, kde prakticky denně čtu o problémech uživatelů se zpětným přehráváním.

A tak nějak jsem si říkal (jakožto člověk, který tomuto vůbec nerozumí), jestli třeba nemůže ta "cihla" umět něco, díky čemu by se to nedělo. 

Je to pro mě opravdu klíčová funkce, která mě bohužel často přivádí k šílenství. A jelikož už jsem z toho opravdu zoufalej, tak se snažím chytat každého stébla naděje.

S internetem problém nemám, ten šlape, ale ta TV, to je tragédie :-(

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníNevím

Sdílet toto téma

6 minutes ago, Marek-26 napsal:

Technicky podložitelným důvodem by mohly být rozdílně FW a HW těchto zařízení?

Konkretne by to melo byt co? Co presne je v tech zarizenich rozdilne a jak presne by to melo ovlivnit prehravani streamu s nejakymi konkretnimi parametrry?
Zajimaji me konkretni a prakticke duvody, ne teoretizovani "co by kdyby".

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

No dobre, ale co presne by na to melo mit vliv?
To je jako kdyby nekdo tvrdil, ze jen to, jestli se treba na YouTube koukam na RISCove nebo Intelove masine, by samo o sobe nejak zasadne ovlivnovalo zadrhavani videa.

To ma jeden z nich nejakou zprdele sitovku? Nebo neumi HW akceleraci? Nebo se mu bije preruseni sitovky s USB (coz jsem zazil u jednoho motherboardu)? Nebo tak neco?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Hardware ovlivňuje software a naopak. Je to jako u PC. Jsou motherboardy (tedy hardware), které umí RAM64, některé jenom RAM32. Do všech, byť ve stejný rok a dokonce měsíc, vyrobených různých modelových řad motherboardů jednoho výrobce, nelze použít jeden stejný bios.

A co se týče Kaonu (malá "cihla") a Pace (velká "cihla"), jsou to dokonce dva různí výrobci, dvě různé technologie, dva velmi odlišné hardware. A tudíž vždy dva rozdílné software.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Vzhledem k tomu, ze se v IT pohybuju od poloviny 80.let, tohle vsechno vim.
Doufal jsem, ze nekdo da do placu neco konkretniho... no nic...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Nechci to zakřiknout, ale včera jsem se večer podíval na dva pořady přes zpětné zhlédnutí a ani při přetáčení reklam se žádný zásek nekonal. Vše fungovalo tak, jak mělo. Snad to vydrží :-).

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Včera mi přivezl technik HD DVR Mediabox (cihlu), kterou jsem vyměnil za dosavadní KAON. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet, co vše STB nabízí, ale zdá se, že splňuje co jsem od něj očekával. Vyzkoušel jsem i zpětné přehrání ve dvou případech a v obou bylo bezchybné. Přesto ale považuji za nejlepší STB, které dosud UPC nabízelo starý Handan PVR, jehož jedinou vadou byla nemožnost příjmu kanálů HD. 

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor, HD Mediabox, CA modul

Sdílet toto téma

Handan PVR byl opravdu dobrý stroj, i když rozhodně ne dokonalý, ale jeho doba už je pryč, mám ho stále doma, asi 2 roky jsem ho nepoužíval, Nedávno jsem se k němu vrátil a vzbudil ve mně už trochu úsměv, oproti  malému  HD Mediaboxu  je to velká těžká krabice, když jsem ho připojil k full HD televizoru obraz vypadal hrozně, prostě dnes už jsou boxy někde jinde.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Ahoj, mám otázku. Chtěl jsem si pořídit cihlicku, tak jsem kontaktoval upc podporu. Přijel technik zapojil mi cihlicku k TV ale z cihlicky nešel signál přes HDMI. Tak mi musel zapojit zpět staré zařízení, když odcházel řekl mi ze to může být kompatibilitou. Máme úplně novou TV Lg smart s tou nejnovější technologii. Na LG podpoře mi řekli že je to blbost ta kompatibilita a že takový problém nemají hlášeny. Neví někdo kde se vyskytla chyba? 

• lokalitaRabasova, Ústí nad L
  • internetInternet 30
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníHD média box

Sdílet toto téma

No pěkný teď mi nechtějí říct náhradní termín protože si myslí že je to televizi. Nechci už ten HD media box je s ním pořád problém a za TV mám sto kabelu. Zkusím je otravovat. Díky za názor mipo

• lokalitaRabasova, Ústí nad L
  • internetInternet 30
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníHD média box

Sdílet toto téma

Ahoj, mate nekdo problem s rozlisenim obrazu? Bud je uzky obraz (pruhy nad a pod obrazem) nebo velke menu, guide..n

• lokalitaPraha, Letná
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníCA modul, modem

Sdílet toto téma

@Morkon Zdravím. Ty pruhy nad obrazem a pod obrazem jsou "schválně", protože záměř byl v tom, že v předcházející verzi se obraz zoomoval na maximum podle dostupné šířky / výšky. A protože displeje mobilních zařízení nemají aspect ratio 16:9, tak se dost často stávalo, že byl obraz useknutý mimo displej (nad a pod) a to většinou znamenalo ořezané titulky. Oprava by měla přijít na konci února, kdy upravíme formátování obrazu. 

Jak myslíte velké menu nebo EPG? Tam by se nic měnit nemělo. 

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCompal, CA Modul, HD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

@David - UPC Take zdravim. Prijde mi, ze schvalne. Tedy, polozky menu me prijdou v klasickem HD rozliseni. Obraz ma vsak nahore a dole pruh. Obraz je deformovany. Pomer stran neodpovida normalnimu zobrazeni. Postavy jsou male a siroke. A jelikoz na televizi mam automaticky pomer stran, tak se snazi tuto defromitu vyrovnat. Pokud se mu ji podari, tak po prepnuti do menu mediabox, je menu zase roztahle, ze se nevejde na obraovku. Pote televize (panasonic) pomer stran vyrovna a zase po vyskoceni menu je obraz tv deformovan. A tak stale dokola. Proble je, ze ne vzdy se to tv povede korektne.

Chapu dobre Vas prispevek, ze dne vsichni prijimaji obraz "zmenseny" z pruhy nahore a dole?

@David - UPC A jeste doplnim, ze se jedna o cihlu. Ne mobilni aplikaci....

Upraveno uživatelem Morkon
  • lokalitaPraha, Letná
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • zařízeníCA modul, modem

Sdílet toto téma

Mám dotaz na @David-UPC ohledně DVB-C titulků u "cihly", které stále, už několik měsíců, nefungují korektně. Např. stále se nezobrazují, na rozdíl od STB Kaon nebo Handan, české titulky, když je zvolena česká zvuková stopa. Ze začátku se zdálo, že se UPC snaží tento problém řešit, ale teď se mi zdá, že se spíš zahrabalo do písku a dělá mrtvého brouka. Existuje totiž řada situací, kdy i u české zvukové stopy jsou tyto titulky potřeba. Ten nejzásadnější asi je, když je film vícejazyčný, např. angličtina/němčina/francouzština, ale do češtiny je nadabován jen jeden jazyk (angličtina) a zbývající jsou řešeny právě titulky. Podobných situací je ale více.

Řeší se to nebo jste to už odpískali?

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku