Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Jirka007

STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

Recommended Posts

Žádná zásuvka se měnit nebude, ten STB se bude zapojovat na výstup pro DATA (místo modemu). Konektor na STB je standartní IEC

Zatím se asi nepočítá s možností mít služby Horizont bez datových služen od UPC.

Bude to způsobeno hlavně tím, že datová komunikace bude probíhat na interních adresách UPC a to by při připojení přes jiného operátora nebylo možné.

TV programy budou normálně fungovat z DVBC, pouze VOD bude jako privátní mpeg stream.

Vnitřní modem nepůjde přepnou do modu bridge, právě proto, že bude využíván pro služby VOD.

Dekódovací modul není podporován, není proč.

WIFI je duální 2,4 / 5 GHz.

V budoucnu se počítá s tím, že půjde připojit slave box, který bude využívat tunery z tohoto mediaboxu.

STB má mít 4 tunery

• lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Ten STB Horizon bude funkční pro zprostředkování TV vysílání do televizoru (jak to funguje u současných STB), aniž bych byl nucen mít inet od UPC. Říkám to správně?

Dle všeho má DVB-C tunery, mělo by to být možné. Ale pak to trošku ztrácí smysl si brát tento box jen na příjem DVB-C.

Osobně si myslím, že tento STB, kombinace kabelového modemu, tv přijímače (STB) je slepá cesta.

Nabízený přístroj k nahrávání pořadů a současně i služby VoD jaksi nedává příliš smysl. Jaká je celková koncepce služby Horizon si podle několika málo technických parametrů můžeme jen domýšlet, nejspíš se pro VoD využije internet, resp. stávající servery pro Horizon GO (?)...

Nemyslím si, že UPC zcela zavrhne zákazníky s vlastními přijímači (televizory), jak by se snad mohlo zdát z nadšeného přijetí přijímače-STB Horizon...

U té menší části zákazníků, kteří se pro Horizon rozhodnou, bude zjevně nutno vyměnit účastnickou zásuvku za jiný typ...

Edit>

Představte si v jedné nadrozměrné bedýnce umíštěný splitter-účastnickou zásuvku, kabelový wifi-modem se dvěma LAN a jedním telefonním portem, klasický televizní přijímač-set-top box a HDD pro ukládání záznamů. Z bedýnky povede jeden (HDMI) kabel do tv, jeden patch kabel do pc, jeden kabel do telefonu... O USB konektoru se tu povedou dlouhé diskuze, jak jej využít případně jak jej odblokovat....

Slepá cesta jako třeba stolní PC s motherboardem, který má na době síťovku, grafiku atd. ? :)

A jak to, že nedává smysl mít přístroj na VOD a nahrávání zároveň? Přes VOD si objednám něco z videotéky (nějaký film, třeba něco na způsob HBO GO, topfun atp.) a díky nahrávání si nahraju film co poběží v TV v době, kdy budu v práci.

Horizon GO je jen live stream, naproti tomu VOD je videopůjčovna.

A proč by se měla měnit zásuvka? Normálně se to připojí na stávající.

]

Je to divný.. :-/

Co je na tom divného? Kdyby chtěli, aby se jim lidé hlásili sami, tak to dají veřejně ne? Naopak UPC oslovilo zákazníky, které chtělo. O důvodech můžeme polemizovat, ale třeba v tom hraje roli lokalita, typ sítě v lokalitě, nastavení všeho možného atd.

instalacia UPC Horizon sa vymenou zasuvky zjavne bude predrazovat, ked budu musiet posielat technika.

Zásuvky se nebudou muset měnit, pokud má člověk už zásuvku na televizi, internet a rádio. Proč taky. V opačném případě (zásuvka jen na TV a rádio) se ty zásuvky při objednání telefonní nebo internetové služby mění i tak.

co všichni máte, nejlepší je dekódovací modul. Ale poslední dobu nějak zlobí dekódovaní na programu Automotorsport ,občas se tam objeví zelení pruh .

Pokud je myšlen CA modul, tak na sledování TV ano, ale nejde pak využívat těch dalších služeb (VOD atd.)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

No právě, pro Horizon je třeba zachovat zpětný kanál a současně průchodnost pro celé horní tv pásmo, takže současné zásuvky nevyhovují...

Pokud se použije výstup pro DATA, tak ten je průchozí od 5 MHz do 860 MHz. Není potřebe nic měnit

• lokalitaUPC
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Jj, nedomyslel jsem, představil jsem si, že na Data konektoru je cosi jako filtr pro vyšší kmitočty (IV a V tv pásmo), což je zjevně nesmysl...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

... STB se bude zapojovat na výstup pro DATA (místo modemu).Vnitřní modem nepůjde přepnou do modu bridge, právě proto, že bude využíván pro služby VOD.

Takže to znamená, že to zcela nahradí stávající modem? A ten co mám teď a na zcela jiném místě než tv, už zapojit nepůjde? Jak bude fungovat spojení modem --> router ?

Sdílet toto téma

Ano, zcela to nahradí stávající modem. UPC nepůjčuje dva modemy na jednu smlouvu, takže ho při výměně vrátíte. Spojení router -> router bude fungovat úplně standardně.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

No,ale jelikož mám teď router hned vedle modemu v předsíni, tak pak, když ten mediabox bude v obýváku u tv, musím nějak dostat signal z toho boxu do routeru, který zůstane v předsíni. Jde to, nebo jak to řešit?

Sdílet toto téma

Tak to mě poser... :-/

Vážený pane,

je nám velice líto, ale kapacita testerů byla již naplněna.

Děkujeme za Váš zájem o testování služeb.

S přáním hezkého dne

Klára Zemanová

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Já tedy opravdu nepochopím, proč se UPC nevydalo cestou stb s ip funkcemi, které by každý mohl dát tam, kde už má koax rozvody udělané a k modemu to připojit třeba přes wifi.

Tady to řešení all-in-one by v mém případě nejenže znamenalo změnu hlavní zásuvky a kabeláže, ale i přes to (vzhledem k tomu, že "UPC nepůjčuje dva modemy na jednu smlouvu") bych měl službu Horizon pouze na jedné TV, což mě přijde poměrně úsměvné. Když se rozhodnu nějakou TV službu využívat, tak ji samozřejmě chci na všech televizích co mám, dostupnou všem členům rodiny. O tom, že mě stávající kabelový modem který jsem si koupil, zůstane jako zbytečné těžítko ani nemluvě.

Já bych velmi rád znal ten proces rozhodování jakým se dospělo k tomuto "all-in-one overkillu", protože mě to zařízení opravdu dává smysl jen pro domácnosti s jednou TV, kterých si myslím je v současné době velmi málo.

Sdílet toto téma

Este taky postreh. Ked spustali Horizon v Holandsku pisali ze to bude IP sluzba, set top box samsung. Na nase trhy idu dat hybridny model, myslite si ze je to umysel? Ip sluzba si myslim ze je viac nachylna na zatazenie infrastruktury ako DVB, moja domnienka... len interaktivne sluzby budu vyzadovat datovy prenos. Som zvedavy ako sa bude spravat ten hybrid v reali, ci to nebude zalagovane a zabugovane jak svina.

• lokalitaKosice
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníziadne

Sdílet toto téma

No to je přece logické, jde o "regionální zvyklosti" východoevropský region nepotřebuje nic kvalitní, podle oficiální propagandy za studené války jsme tady žili na stromech jak zulukafři a byli jsme ubožáci a chudáci, kteří ani neví, jak vypadá kvalitní výrobek...nyní můžeme být rádi, že máme to co máme, tedy šizené komplet vše, jídlem počínaje, kosmetikou, oblečením a elektronikou konče. Ať žije EU :cheers::puker:

Sdílet toto téma

Čili, jestli to chápu správně... Vrátím UPC stávající Shitbox Kaon, vrátím jim modem, oni mi dají do obýváku k TV krabičku Horizon a v ní bude vše - DVBC/VOD/Modem/Telefon. Boxu dodám šťávu a signál ze zásuvky a přes HDMI propojím s TV. Tím mi pojede DVBC - to, co teď. Pro VOD služby nebude taky nic extra třeba, protože ty pojedou taky přes zásuvku a eventuálně potřebný internet už box v sobě má. Pokud budu chtít připojit další zařízení k netu, tak pro mobil/tablet/konzoli/notebook zvolím WiFi jako doteď - akorát, že na konzoli mi net asi pojede rychleji, protože modem bude přímo pod ní a ne za několika zdmi.

Chápu to zatím správně? Pokud ano, nezní to úplně špatně.

Ale... přemýšlím, jak vyřešit připojení stolního PC, které je pochopitelně jinde, než v obýváku. WiFi nepřichází v úvahu. Takže kabelem (ethernet)? Trochu mě to mate, protože mám natahaný dráty z obýváku do pokoje - pro net i tv. Resp. mi tam jde jeden velkej coax, kterej je pak rozbočenej na dva. Jeden jde do modemu, z kterýho jde ethernet do PC, a druhej jde do tv v pokoji.

Moje otázka tedy zní... Budu muset tahat zase do pokoje další kabel - tentokrát ethernet? A bude to mít vůbec smysl? Nepůjde rychlost při takový délce do kopru?

A jak to bude s výpadky? Je to v boxu oddělený? Nebo když se rozbije box všechno klekne?

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Jack_6428 > obavam se ze uvazujes spravne a ja to doma vidim na stejny problem,

ale na rychlost to vliv mit nebude.

Jinak vidim spatne nebo ten box nema zadny displej, pokud ne tak mu za to mu davam velke minus.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Rozvod utp kabelu problem jistě není ale problém je, ho vůbec bude třeba udělat. I já mám rozvody koax a až od routeru v jiné místnosti vede utp kabel či kabely do počítačů. No to asi prdím a tohle řešení mediaboxu prostě pro mně nebude - teda soudě podle toho co zatím víme...

Sdílet toto téma

Jack_6428 > obavam se ze uvazujes spravne a ja to doma vidim na stejny problem,

ale na rychlost to vliv mit nebude.

Jinak vidim spatne nebo ten box nema zadny displej, pokud ne tak mu za to mu davam velke minus.

Hmm. Myslíš, že se to fakt nijak neprojeví? Všude čtu, že čím delší kabel (na cokoliv) tím horší přenos. Nechce se mi věřit tomu, že 30m dlouhej ethernet bude fungovat stejně jako současnej 1m...

Ten displej je snad vepředu, ne? Jestli to displej nemá, tak to nechci tuplem.

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

tady každej ví prd a dělá závěry :roll: až to někomu zapojej, tak sem snad napíše dojmy a zkušenosti...

Všude čtu, že čím delší kabel (na cokoliv) tím horší přenos. Nechce se mi věřit tomu, že 30m dlouhej ethernet bude fungovat stejně jako současnej 1m...
všude = blesk & nova? asi jo, protože takovej blábol snad nikde jinde k nalezení neni :lol: každej kabel má svý specifika a třeba zrovna ten pro ethernet (1000BASE-T) může mít v případě cat5e dýlku až 100 metrů na rychlost 1 Gb/s

když někdo pude za hranice specifikací, tak zhoršenou kvalitu přenosu samozřejmě pocítí

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Mozna se budes divit, ale tyto dva zdroje mijim obloukem. Novu zapnu jen kdyz tam bezi film, jako treba vcera Sedm, ale nema asi cenu s tebou o tom polemizovat. Je hezke, ze automaticky skatulkujes. Mel jsem na mysli samozrejme diskuse na prislusnych forech. Ale to je fuk. Hlavne ze to teda pojede. Jinak je dobre, ze vis o tom vic, ze my. Pockat, my o tom vlastne neco vime... Na netu je manual a technik nam zbytek vysvetlil. Rikals neco?

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Kolego, asi sis to spletl s kabelem pro HDMI. Tam skutečně limit existuje (maximálně 15 metrů). Mám dokonce dojem, že delší hotový HDMI kabel s koncovkami neseženeš delší jak 10 metrů.

Každých 15 metrů (to je maximum) se musí použít tzv. opakovač, pokud chceš mít HDMI delší.

Kabely pro inet asi nějaký limit také mají, ale ten je opravdu hóóódně velký.

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Do 100 metru se lan popere i s občasným rušením. Nad 100 metrů už nic garantované není (ale viděl jsem i 120m bez problémů).

HDMI to tak lehké nemá, ale s aktivním zesílením jsem viděl i 40m kabel. 100m už je s převodníkem na optiku a tam už to jsou pěkné pálky za kabel :-)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

No jestli ma, nebo nema box displej (podle me nema) - tak to je mi fakt úplne ale úplne fuk - stejne ho k nicemu nepotrebuji,a spon nebude rusit :-) Pro me je dulezity spise to, jestli bude vporadku EPG (serie serialů, atd.) a hlavne, zda ma box HBBTV (nikde jsem se nedocetl, ale predpokladam, ze je to samozrejmost).

Sdílet toto téma

jestli bude vporadku EPG (serie serialů, atd.)
Nevím, kdo sem tenhle blud zavedl (tedy vím, ale nechci ukazovat...) Sebelépe zkompilovaný program pro EPG může zobrazovat pouze to, co je ve streamu vysílané, nic víc... (kde nic není,...).

Silně pochybuji, že STB Horizon dokáže prohledávat web a sestavovat svůj vlastní EPG :lol:

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku