Jump to content

Televize Panasonic nejde naladit mux 19


Recommended Posts

Guest vaclav

Dobrý den,

 

nejde mi naladit mux 19 650MHZ rychlost 6900. Mám UPC Plzeń, Televize Panasonic Viera TX-L42ET5E, CA modul. Problém je asi v nějakém nastavení televize, když jsem zkoušel ladit na televizi z ložnice tak programy naladila.

Jinak všechny ostatní programy od UPC jdou. Když dám ruční ladění 650MHz 6900 píše televize sílu signálu i kvalitu 90 resp 100% ale žádné programy nenaladí.

Dříve mi mux 19 normálně šel. Přestal mi na té televizi jít tak kolem 10.4. Byl tu technik UPC, signál a rozvody a kabel OK. Řekl že mam zkusit ladit jiné země-stejně nic, nepomohla ani aktualizace soft. televize. Říkal že se s tím setkal u televizí Samsung kde pomohlo ladit třeba Německo.Taky říkal že v dubnu proběhly nějaké změny....řekl ať volám technickou podporu panasonic. Tam mi řekli že UPC pořád mění nějaké vysílací parametry a jsou s tím problémy a po telefonu mi nepomůžou.Jinak TV je v záruce má smysl zkusit reklamaci? Nevíte kudy s toho ven? Setkal se s tím někdo? Děkuji za radu a čas.

 

Vašek

Link to post
Share on other sites

Přesně ten samý model TV mám. Takže bude možná problém v lokalitě Plzeň. Ještě dnes zkusím znovu přeladit , zkoušel jsem to naposledy minulý týden ( skoro každý den)

 • Internet 150
 • Jiná služba
 • TV Klasik
 • COMPAL CH7465LG,HD Med,2xCA modul
 • Plzeň - Skvrňany
Link to post
Share on other sites
Potvrzuji , lokalita Skvrňany , TV SAMSUNG MUX 19 funguje , na TV PANASONIC přestal fungovat a při aktualizaci kanálů byl smazán a nejde naladit

 

Aha, takže vám taky v Plzni nejde mux 19 na Panasonicu? Já jsem lokalita Bolevec. Začínám věřit tomu co mi říkali na technické pomoci Panasonic, říkali že s UPC je problém, kvůli nějakým změnám parametrů vysílání... Můžou mi udělat výměnu DVB-C tuneru v TV, ale prý to nepomůže....Jinak pro ty co se to snaží vyřešit tak jsem rozjel ještě diskuzi zde:

 

http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... dit-mux-19

Link to post
Share on other sites

Nechci se UPC zastávat, taky mívají máslo na hlavě, ale na helpdesku Panasonicu plácají nesmysly, problém bude skutečně jinde... A i kdyby UPC nějak změnilo parametry vysílání (což je v podstatě nesmysl, k tomu jsou dodržované standardy), které by se projevovaly jen na televizorech Panasonic a frekvenci 650 MHz, tak kde je asi pravda?

OT

Už dvakrát jsem doporučil fórum TVFreak, už dvakrát jsem byl zklamán. Přitom vím, že tam je několik zkušených anténářů i několik dalších odborníků na tv příjem, žádný se zatím neozval...

 • Internet 300
 • -
 • Komfort
 • Compal LG - router mode, 3x CAM
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Hurááá vyřešeno.

 

Takže po 14dnech bádání mi mux 19 o5 jede. Byl jsem se zeptat v jednom malém krámku kde opravují TV a pán mi říkal že to bude patrně kabelem. Že mam zkusit dlouhý kabel, protože signál by chtělo trošku utlumit. Že to mam aspoň zkusit. Měl jsem ve sklepě starej koax 10m a připojil jsem a šlape to.

Jinak ty kabely co jsem zkoušel byly všechny od UPC techniků.Celkem jsem zkoušel 3 - a to různých délek, ale max. 5m.

Tak nevím...

Hlavně že to jde, ale ten technik z UPC, bylo první že si nacvakl novej kabel a nepomohlo to tak asi problém s kabelem vyloučil.

Děkuji a mějte se.

Link to post
Share on other sites

Ano, funkce utlumení signálu je v menu TV. Dal jsem zapnout, ale stejně to nepomohlo. Když tam vrátím ten nový kabel od UPC tak to zas nejde. Ale dělá to jen na té frekvenci 650MHz.Možná jsou na toto televize Panasonic citlivé...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...