Přejít na obsah

Recommended Posts

Doporucite modem pro 240Mbit od UPC ? Nejlip neco s cim mate zkusenosti. Krome eurodocsis 3.0 aby tam 240Mbit slapal + wifi zadny extra pozadavky nemam. Hodilo by se alespon 4x 1Gbit lan ale neni podminkou, mam tu aktualne nepouzity 8-port 1Gbit tp-link switch takze bych to mohl resit s nim. Koupil sem od upc technicolor tc-7200 a to je o nervy. Nejvic mi u nej vadi prednastavena hodnota TTL kvuli ktere me pri praci porad odpojuje od ftp a ssh a komplikuje mi zivot protoze musim zbytecne delat pres vpn tunel na vlastnim serveru. Samozrejme tech.podpora upc vubec netusi o co de a po prehazovani mezi x pracovnikama mi sdelili akorat ze je to prednastaveny v jejich fw a mam smulu. Stejne tak na notebooku ma problem s wifi, prvni pripojeni je vzdy az na treti pokus a casto vypadava - testoval sem na dvou ntb, u obou problem, oba nemaji problem v jinych sitich. A co se tyka administrace ktera je jen pres web rozhrani kde neni pomalu nic.....skoda mluvit. Takze hledam nejakou overenou alternativu a pripadne kdyby ten technicolor chtel nekdo koupit tak bude k prodeji.

Sdílet toto téma

Na tu rychlost byly modemy jenom 2, buď Ubee (už se tuším nedává) nebo ten Technicolor. Nic jinýho nelze a už vůbec ne svýho, koupenýho mimo UPC. Ovšem lze toho Technicolora hodit do režimu only-modem a za něho dát svůj router.

Sdílet toto téma

Myslim ze kdybych dal vlastni router za nej tak to nejvetsi problem a to TTL nevyresi a technicolor bude stejne par vterin neaktivni spojeni ukoncovat. Nechapu proc by jim mel vadit vlastni modem, to uz by mohli rovnou pozadovat i nakup pc jen od nich :-(

Sdílet toto téma

Hodně často i wifi provideři požadují vlastní modemy.

1)vydělají na tom

2)síť je upravená, rozhodně nemá nějaký default nastavení, takže by některé modemy mohli mít i problém

3)nevím, kde by jsis ten modem chtěl koupit. V ČR se neprodávají a ze zahraničí to taky může být risk (koupíš modem, co nepodporuje eurodocsis a jseš v řiťce).

Ohledně wifi - mě to nedělá, možná závada na modemu ;) můžeš dát modem do režimu bridge a připojit za něj router, sice krabička navíc...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Myslim ze kdybych dal vlastni router za nej tak to nejvetsi problem a to TTL nevyresi a technicolor bude stejne par vterin neaktivni spojeni ukoncovat. Nechapu proc by jim mel vadit vlastni modem, to uz by mohli rovnou pozadovat i nakup pc jen od nich :-(

Možná proto, že ten modem vysílá signál na zpětným kanálu a kdyby si tam každej dával něco svýho, tak by taky nemusela ta síť za chvíli fungovat vůbec. Ale třeba je to jinak, nevím...

Sdílet toto téma

YABAKA: ono to taky přijímá data přes tftp o tom, jakou maxímálku má atd,... Kdyby jsis tam mohl dát vlastní modem, tak by jsis to mohl jednodušše hacknout na maximalní rychlost, mohl bys svévolně měnit MAC adresy, tech. podpora by měla ztížený přístup k modemu, proč ten internet jede blbě (sběr informací o rušení,...). je toho spousta :)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Ale ted uz davaji jen technicolor. Pokud bych koupil cisco normalne v obchode a nebyl tam jejich firmware tak to asi vyjde nastejno jako kterejkoliv jinej modem/router co zvladne 240Mbit a co mit nemuzu. Skoda ze udelali takovej krok zpatky a kvalitni cisca uz nedavaji...

Sdílet toto téma

Spis by me ted zajimalo jestli tu ma nekdo za technicolorem vlastni router a mohl by udelat test s TTL. Myslim si ze to nic nevyresi ale treba by to router udrzel "na zivu". Jestli teda nekdo ma technicolor v rezimu only modem a za nim vlastni router tak bych ocenil pokus - pripojit se kamkoliv na ssh, nechat okno 1-2min neaktivni jestli se neukonci spojeni.

Sdílet toto téma

EPC 3208 sice podle data sheetu rychlost 240mb da, ale upc to zrejme nedovoli. Ptal jsem se na to tenkrat na lince a rekli mi, ze do nej pusti max. 150 mbit. Proc mi nebyla operatorka schopna odpovedetet, v "papirech" ma pry u cisca 3208 jen do 150 mbitu. Proti technicoloru je ale svatej, jednou jsem ho resetoval cudlikem a od te doby je klid, pres ssh muzu byt nalogovany klidne cely den a spojeni nezdechne, o technicoloru se clovek nedoslechne nic dobreho. Doporucuju epc3208 koupit, i kdyz za nej clovek dneska da vic, nez stal tenkrat novy :roll:

Sdílet toto téma

EPC 3208 sice podle data sheetu rychlost 240mb da, ale upc to zrejme nedovoli. Ptal jsem se na to tenkrat na lince a rekli mi, ze do nej pusti max. 150 mbit. Proc mi nebyla operatorka schopna odpovedetet, v "papirech" ma pry u cisca 3208 jen do 150 mbitu. Proti technicoloru je ale svatej, jednou jsem ho resetoval cudlikem a od te doby je klid, pres ssh muzu byt nalogovany klidne cely den a spojeni nezdechne, o technicoloru se clovek nedoslechne nic dobreho. Doporucuju epc3208 koupit, i kdyz za nej clovek dneska da vic, nez stal tenkrat novy :roll:

To je kravina :) operátorka si to spletla s ECP 3925 :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku