Přejít na obsah
xtonda

Označení typu konektoru na UPC zásuvce

Recommended Posts

Jaké je přesné typové označení toho šroubovacího konektoru co je na UPC zásuvkách?

A dá se běžně v elektru koupit hotový koaxiální kabel s UPC konektorem na jednom konci a klasickým hladkým konektorem pro zapojení do DVB-T tuneru na druhém konci?

Dík.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Jedná se o "F konektor", šroubují se na kabel (jsou různé konektory dle průměru kabelu)

http://www.pcplus.cz/konektory-antenni- ... _c640.html

Klasický kabel s konektory jsem neviděl, ale jsou volně prodejné koncovky jak na "F" tak na klasický.

Případně jsou k dispozici i redukce mezi oběma.

http://www.pcplus.cz/redukce-antenni-redukce_c577.html

redukce-antenni-f-m-pal-f-_i4695.jpg

redukce-antenni-f-m-pal-m-_i4696.jpg

Sdílet toto téma

Kabelů, které mají na obou koncích stejný typ konektoru (ať je to typ F nebo IEC) je spousta, ale já potřebuju na jednom konci typ F samec do UPC zásuvky a na druhém IEC samec do tuneru a to sem nenašel jinde než u toho Herinka, ani v GME ani v GES, takže jak sem psal, nejsnáz bude k sehnání propojovací TV koax a F/IEC redukce.

Podstatné je, že vím co je to za typ, bál sem se, že tam budou různé podtypy podle průměru apod. a bude v tom větší chaos.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Nahrazeni IEC konektoru F konektorem je otazka minuty (staci k tomu ostry nuz). Redukce muze zlobit :)

Ano, take jsem to takhle resil, jen je potreba dat pozor aby vnitrni vodic koaxu byl drat a ne lanko a take na rozmer F konektoru , aby presne pasoval na prumer koaxu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Tak v OBI měli přímo kabel co sem potřeboval, takže redukce nebyla třeba. Na DVB-T sem sice naladil asi pět multiplexů, ale hraje to špatně, některé se trhají něco nehraje vůbec. Je otázka, zda je to nějaký přeslech a zlepšilo by se to, kdybych si nabídku mini nechal aktivovat nebo je v rozvodu něco špatně.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Pokud je to originální kabel zapojen z originální zásuvky přímo do Set-to-boxu tak vidím problém jedině v kabelu už se mi stalo že nově koupený kabel nešel a koskoval se tak si už kabely dělám sám kupovaným už nevěřím

Sdílet toto téma

nově koupený kabel nešel a koskoval se tak si už kabely dělám sám kupovaným už nevěřím

Mám stejnou zkušenost. Kupuji kabely pro satelit s minimálně dvojitým stinenim a koncovky namontuji podle potřeby. Dobré kabely jsou Belden, Cavel apod. Nabehnul jsem si např. s BEN electronics, přes ten mi to nehrálo skoro vůbec.

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televizeTV Start
  • telefonBusiness 100
  • zařízeníCisco 3208

Sdílet toto téma

nově koupený kabel nešel a koskoval se tak si už kabely dělám sám kupovaným už nevěřím

Mám stejnou zkušenost. Kupuji kabely pro satelit s minimálně dvojitým stinenim a koncovky namontuji podle potřeby. Dobré kabely jsou Belden, Cavel apod. Nabehnul jsem si např. s BEN electronics, přes ten mi to nehrálo skoro vůbec.

Já taky používám Belden a konektory Cabelcon a PPC tj. Stejné požívá UPC ;-)

Sdílet toto téma

Pokud má kabel zapojen do UPC zásuvky a nemá od nich zaplacenou službu doporučil bych nejprve zkusit DVB-T anténu protože UPC odpojí fyzicky tvůj kabel když nemáš od nich žádné služby a až potom když by to nepomohlo zkusit aktivní zesilovač ;)

Sdílet toto téma

Ja se s kostickovanim setkal i v pripade 15m kabelu. Bylo nutno dat k zasuvce aktivni zesilovac...

Spíš bylo nutný dát novej kabel a ne řešit jeho nekvality nákupem zesilovače, protože na 15m má běžně užívanej Belden H 125 útlum na nejvyšším kanálu (co UPC používá) cca 4dB, a to je bez šance se projevit výpadkem ...

Sdílet toto téma

Druhá věc co mě napadla, je že to nemám oficiálně zaplacené a chytám jen nějaký přeslech.

Pokud mas od UPC internet, tak to preslech nebude, protoze kabel je zapojeny, ale muze se tam jednat zapomenuty filtr.

Analogova nabidka ti jede ?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Tak se tu různě spekulovalo, že DVB-T TV může jít i bez placení, tak sem to chtěl zkusit, na druhou stranu jestli si za to účtují k internetu 28 Kč, tak by byli hloupí, kdyby to šlo i těm co to neplatí.

Prozkoušet zda můj koupený přípojný kabel je OK na společné anténě je dobrý nápad, bohužel tam je IEC samec, takže F samici co je na kabelu pro UPC zásuvku tam nepřipojím, musel bych ještě koupit redukci.

Analogovou nabídku sem nezkoušel, testoval sem pomocí USB tuneru do PC, který umí pouze DVB-T.

Motivace je následují. V jednom pokoji používám pro sledování TV starší netbook s USB tunerem a starším monitorem. V bytě sice je STA s DVB-T signálem, ale úplně na opačném konci bytu, takže natažení kabelu v bytě, kde vše včetně příček je beton, je problém, buď desítky metrů sekání nebo neesteticky kabel vedoucí na povrchu. Takže používám pokojovou anténu a signál zejména multiplexu 4 není dobrý, mění se to různě s roční dobou a počasím, pro různé muxy musí měnit polohu antény, signál zejména muxu 4 HDMI kabel od notebooku (jiného) k monitoru.

Takže zvažuji variantu strčit USB tuner do PC s Linuxem, které mi dělá router a server a je hned u UPC zásuvky, a streamovat si TV z něj, těch 4-5 mbit co má jeden kanál v DVB-T v MPEG-2 by měla dát i wifina.

Pokud si tu DVB-T mini přiobjednám (mám internet a tedy i funkční UPC zásuvku), bude potřeba návštěva technika v bytě nebo si to zvládnou zapojit bez mé účasti?

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku