Jump to content
JJ

Pomalé VPN + jak nastavit TC7200 pro VPN server?

Recommended Posts

V domácnosti 1 mám:

Tarif 40/4, novou UPC krabičku Technicolor přepnutou do režimu bridge, za ní vlastní krabičku Linksys, která mi dělá NAT a DDNS. Za NATem mi běží PC s VPN serverem (Win Vista).

 

V domácnosti 2 mám:

Tarif 30/1 a UPC krabička Scientific Atlanta, za ní vlastní krabička Linksys, která dělá NAT.

 

Z domácnosti 2 se připojuji na VPN server v domácnosti 1. Měl bych tedy dosahovat rychlosti 4/1 Mbps. A tuhle rychlost opravdu +/- dosahuji ve všech testech rychlosti.

Reálná rychlost downloadu je ale pod 512 Kbps, upload je ještě nižší. Zkoušel jsem všechny možné rychlé servery, zkoušel jsem přímo stahovat z PC v domácnosti 1.

 

Je to normální? Vypadá to, jako by UPC ořezávala VPN provoz na 512 Kbps, ale na všech možných serverech testujících rychlost měla výjimka a nechala to tam projít naplno. Je to možné?

 

Mám to řešit s UPC?

Nebo je problém v nastavení nějaké krabičky?

 

Díky za reakce.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zkuste nejdříve napojit PC přímo do modemu a otestovat stahování. Jestli půjde normální rychlostí, bude problém kdesi v nastavení LinkSysu.

  • Internet 300
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) V nastavení linksysu (v domácnosti 1) jsem již dříve zkoušel nastavovat QoS na vypnutou, nebo ji zapnout a nastavit velikost uploadu na 4096 kbps. Žádná změna. To je tak jediné nastavení, které by to IMHO mohlo nějak ovlivňovat.

Ale jinak - pokud to není zřejmé, tak tím linksysem ten 4 Mbit upload opravdu proteče - pokud zkouším některý z testů rychlosti připojení (což je HTTP provoz). Reálný http provoz (stahování skutečných souborů ze internetových serverů, nebo souborů z vlastního VPN serveru v domácnosti 1 se ale přes 512 Kbps nedostane (a z toho internetu je to taktéž HTTP provoz) - pokud by někdo čekal zradu, že mi linksys ořezává rychlost na různých protokolech/portech.

 

2)Přesto jsem zkusil v obou domácnostech vyhodit linksys a připojit oba počítače napřímo za UPC krabičky v režimu bridge. Tady ale selhávají mé administrátorské schopnosti.

Na VPN server v domácnosti 1 jsem se potom připojil - ale nebyl jsem schopen nic - přistoupit k internetu, ani sdíleným složkám. Nevím jak ve Win Vista funguje routování a NAT - s tím nastavením, co jsem tam měl, tak to nefungovalo.

Já to s linksysem dělám tak, že v nastavení VPN nastavím pro klienty IP adresy z rozsahu, který přiděluje ten linksys a pak vše funguje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem dneska zkoušel v domácnosti 1 odstavit Linksys, nastavit TC7200 jako router, nastavit na něm přesměrování portů na příslušné PC, vypnout firewall, ověřit, že je políčko PPTP zaškrtlé - a připojit se k VPN. A nic - přes ten technicolor jsem se nedostal.

 

Má někdo zkušenost, jak nastavit TC7200, aby za ním fungoval VPN server?

TC7200_VPN_1.jpg.df6338c9084931bad884c04f509444ef.jpg

TC7200_VPN_2.jpg.59b57efa0965056e7620674bc0e72f92.jpg

TC7200_VPN_3.jpg.c91264ecfdb57833a89a6f6b8f4efc4f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...