Přejít na obsah
Já

Zkušenost s retenčním oddělením UPC :-)

Recommended Posts

Návštěvník

Tak to jo když je s WIFI. Já platil za modem 50,- (bez wifi) a pak ho koupil. Doufám, že se po záruce nepodělá. :salut:

Sdílet toto téma

Tak já nakonec vypověděl všechny služby a jako nový zákazník mám net 40/4 za 279,- s tím, že modem mám svůj. Na 3 měsíce TV za 1,-, kterou pak zruším. Takže spokojenost.

Můžete mi prosím odepsat na koho jste novou smlouvu uzavíral ? ( znovu na sebe nebo někoho jiného ) ? Mně bylo řečeno, že když ji vypovím a následně znovu uzavřu, tak nový zákazník nebudu a ty nové ceny nedostanu.

No, po tom, co jsem vypověděl služby, tak k 31.5. mě odpojili a 1.6. jsem opět na své jméno vypsal tuto: http://www.dostupnyinternet.cz/lokalni- ... tAodD3oAiQ "objednávku", hned ten den mi volali s tím, že si mám vybrat termín, kdy se staví technik, aby si odnesl settopbox a telefon, který jsem jim měl vrátit a zároveň mi "zapojí" net s novou smlouvou. Přišel asi 5.6. a po celou tu dobu mi ještě jel net i bez smlouvy. :-) Ale musím říct, že operátorka mě chtěla ošulit a málem jsem měl net za 390,- s tím jejich modemem. Musel jsem se připomenot, že objednávka byla za jinou cenu, tj za těch 350,- s jejich modemem. Tak se mě pak ještě zeptala, odkud o této nabídce vlastně vím a když o ní teda vím, tak to mám za tuto nižší cenu.

Televizi ruším, protože na společné anténě, co máme v baráku, chytku cca 80 kanálů a stejně koukám max na 3 a z toho jejich telefonu jsem volal tak jednou za rok na jejich linku, kvůli slevě na další období.

• lokalitaOrlová
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníTECHNICOLOR TC7200

Sdílet toto téma

.........., akorát bez pronájmu modemu, páč máš vlastní. Já dávám přednost pronájmu, v případě poruchy se nemusím o nic starat, akorát zavolám na KC nahlásim problém a UPC ať se stará. A že ho přeplatím (respektive jeho prodejní cenu)? To je mě fuk, ......

Já si původně chtěl modem s wifi taky pronajmout. Měl jsem ještě staříka bez wifi, ale za výměnu po mně chtěli skoro 700,- + pak pronájem 70,- měsíčne. Tak jsem si ho raději koupil.

• lokalitaOrlová
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Tak já nakonec vypověděl všechny služby a jako nový zákazník mám net 40/4 za 279,- s tím, že modem mám svůj. Na 3 měsíce TV za 1,-, kterou pak zruším. Takže spokojenost.

Můžete mi prosím odepsat na koho jste novou smlouvu uzavíral ? ( znovu na sebe nebo někoho jiného ) ? Mně bylo řečeno, že když ji vypovím a následně znovu uzavřu, tak nový zákazník nebudu a ty nové ceny nedostanu.

No, po tom, co jsem vypověděl služby, tak k 31.5. mě odpojili a 1.6. jsem opět na své jméno vypsal tuto: http://www.dostupnyinternet.cz/lokalni- ... tAodD3oAiQ "objednávku", hned ten den mi volali s tím, že si mám vybrat termín, kdy se staví technik, aby si odnesl settopbox a telefon, který jsem jim měl vrátit a zároveň mi "zapojí" net s novou smlouvou. Přišel asi 5.6. a po celou tu dobu mi ještě jel net i bez smlouvy. :-) Ale musím říct, že operátorka mě chtěla ošulit a málem jsem měl net za 390,- s tím jejich modemem. Musel jsem se připomenot, že objednávka byla za jinou cenu, tj za těch 350,- s jejich modemem. Tak se mě pak ještě zeptala, odkud o této nabídce vlastně vím a když o ní teda vím, tak to mám za tuto nižší cenu.

Televizi ruším, protože na společné anténě, co máme v baráku, chytku cca 80 kanálů a stejně koukám max na 3 a z toho jejich telefonu jsem volal tak jednou za rok na jejich linku, kvůli slevě na další období.

Kde to pobýváš? Naše firma se zabývá rekonstrukcemi a instalacemi STA a i když použijeme transmodulaci DVB-S/T (hlavně u SK programů, protože ne všude v OV je vyhovující vstupní signál jejich MPXů pro další zpracování), tak se při příjmu, zpracování a následném rozvodu nedostaneme na více jak cca. 70 tv programů (CZ + SK + Pl). U Pl MPXů je problém akorát s jejich muxem 1 na K55, který koliduje s vedlejším (silným - místním) K54 s našim ČT MPXem a pro jeho bezproblémový příjem je nutno používat KM buď ALCAD nebo Televés. A to mnoho BD a SVJ není ochotno akceptovat, protože v tomto MPXu zase nejsou super atraktívní stanice, takže se dostáváme na počet (zhruba) 60 digitálních tv programů.

• lokalitanic
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenínic

Sdílet toto téma

Tak jsem dnes přepojil tv z upc na sta a omlouvám se za mylné informace. Počítal jsem to včetně rádií. Takže nakonec jich bude tak do 60, ale nemůžu si pomoct, ale kvalita obrazu na sta se mi zdá lepší, než jsem měl na upc. Jen jsem byl dnes překvapen, že nemůžu chytit novu HD. Njn, nečtu, nevím. :-D Dle všeho ji nechytám ani na UPC, hlavně že přes UPC chytnu 2 kanály novy a z toho jeden je v tv popsán jako HD. Asi nějaká chyba.

• lokalitaOrlová
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

hpfunny: Děkuji za vysvětlení a omlouvám se za mou neznalost, ale ještě před týdnem jsem měl starou crt tv se settopboxem od upc a o HD kanály jsem se nezajímal. Nebylo proč. Takže jsem ani nesledoval zprávy o těchto změnách a dohledávat zpětně, proč je na Nova HD Nova SD, .... Až včera jsem si tak říkal, že i ta "Nova HD" stojí za starou bačkoru. :-D Ale dost OT.

• lokalitaOrlová
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Koukám, jak si tady všichni mnou ruce, jak dobře podepsali, ale lidi čtete ty smlouvy, co teď obchodáci posílají k podepsání? Ono je trošku rozdíl "cena na dva roky" a "minimální doba užívání 24 měsíců"... aby jste pak nezabrečeli nad ušetřenou dvacetikorunou měsíčně, když se budete muset stěhovat, nebo když po třech měsících příjde do domu optika s desetinásobnou rychlostí, poloviční cenou a diametrálně rozdílým přístupem k zákazníkům.

Sdílet toto téma

Toho posledního bych se bál nejmíň, protože i kdyby se nějakej zázračnej investor s optikou našel, tak hlavním problémem bude jeho vlastní konektivita ven. Tito optikáři jsou lákadlem jenom pro naprostý lamy, který o tom nic neví a nechají si nakukat modrý z nebe.

Sdílet toto téma

s tou konektivitou ven je to dost tragický, ale kupodivu právě přes síť upc :? nejspíš si tu kapacitu syslej pro sebe a jiný isp škrtěj, jak jen to de, v důsledku i centrio bude od července odebírat konektivitu odjinud... problém teda neni v menších isp, ale v tom, co jim cpe upc :puker:

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Co znám pár menších ISPíků, tak co si u UPC objednaj a zaplatí, to dostanou. Potíž je ovšem v tom, že většinou sami ti menší ISP nemají o nějak extra rychlou konektivitu zájem.

A pak teda není výjimkou ani to, že koncovej klioš dostane do baráku optiku a na ní je sotva 6 Mbps rychlost. Ale marketingově je ta optika trhák, to se musí nechat :D

Sdílet toto téma

Ja bych se byt Vami nejakemu zobecnovani vyhybal, mam taky optiku od maleho isp a je to lepsi a levnejsi nez upc, jenze v baraku, ze ktereho vidim na chalupu bohuzel jeste optiku nemaj, chybi preves ze sousedni ulice, takze tam zatim musim mit upc. Ale na jinem miste optiku mam a jedine omezeni je 100mbit switch s gigabit uplinkem, takze to realne jede "jen" 95/95, mam pocit, ze 100mbit switche davaj, aby to nemuseli shapovat, protoze vyssi rychlosti zatim oficialne nenabizeji. Ale zrovna tady mame jen gigabit media converter s vlastnim rouerem a leti to jak pichle prase, v konektivite problem rozhodne neni. Jedine, v cem je upc lepsi, je spolehlivost, optika obcas nejde, ale to nejspis souvisi s rozvojem.

Sdílet toto téma

Není to zobecňování, ale ekonomická realita. ISP s pár stovkama přípojek prostě nemá na to, aby koupil pořádnou konektivitu. Ten je rád, když všechny vydělaný prachy nacpe do budování sítí. A konektivitu stejně musí překoupit od nějakýho velkýho hráče, takže skončí u UPC, Telematiky, O2, ČRa apod.

Sdílet toto téma

Když vynecháme Centrio (tvýho miláčka :D ), tak lokální ispíci potřebujou taky zdejší konektivitu a nejenom tu zahraniční. A to nemají šanci vybudovat sami a musí si to pronajmout jak jsem psal výše.

Sdílet toto téma

Nevím kolik "panstva" jde na věc, ale to že se blíží konec kalendářního roku určitě neznamená, že se bude více volat na retenční oddělení. Protože lidi zakládají smlouvy během celého roku, takže smlouvy ( ať už se slevou nebo bez ní ) nezačínají 1.ledna, ale průběžně po celý rok.

• lokalitaLitoměřice
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníWi-Fi modem Technicolor TC7200

Sdílet toto téma

Návštěvník

40/4 + wifi modem 365kč

Jsem si jistej,že by to šlo víc,ale neměl jsem náladu na další dohadování.

Sdílet toto téma

Návštěvník

40/4 newifi modem za 379Kc, Praha. Sleva pry garantovana na 24 mesicu (snad bez uvazku, to si bohuzel nejsem jistej).

Prvni nabidka od retencniho, asi by slo i niz.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Jako správně vychca*ej čecháček jsem to uhádal za symbolickou 1 .- Kč :D A to úplně všechno.

:) Jak?

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku