Jump to content

rozvod kabelů a zásuvek UPC

Recommended Posts

Prosím o radu o novém zapojení v panelákovém bytě.

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce ve studentském pokoji

2) Studentský pokoj - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, modem, router, repráky, telefon UPC, tiskárna a televize. Mám i notebook.

Děti jsou z domu. Plánujeme ze studentského pokoje udělat ložnici, kde nebude televize a žádná výpočetní technika.

Plánuji zrušit modem a router a koupit nebo pronajmout wifimodem. Ten dát do obýváku. Napojit na něho jen ten UPC telefon. Zrušit stolní PC a používat jen notebook přes wifi router. Jak to mám nově propojit ?

Pokud v loznici jiz nebude nic pripojeno, tak staci tu koncovou zasuvku dat namisto te prubezne, ktera je v obyvaku.

Tam se pak pripadne nekdy muze pichnout jen rozbocovac a napojit tv, pokud bys ji nekdy v budou jeste v loznici chtel mit.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Takže malá změna. Manželka by tam chtěla mít možnost nějaké hudby - rádio. To tam tedy budu muset tu koncovou zásuvku nechat. Nechal bych tam tedy zapojený i ten wifimodem. Místo toho káblu kde mám nyní v zásuvce televizi bych zapojil kábel k rádiu.

Anebo se dá koupit nějaké slušné rádio, které má svoji vnitřní anténu a stačilo by to jen dát do elektrické zásuvky ?

Pokud bys chtel mit modem zapojeny v obyvaku a na zasuvce treba neni datovy vystup , dalo by se to resit, necim takovym:

http://www.omko.cz/antenni-datova-zasuv ... ed-heureka

pak neni tuntne rusit koncovou zasuvku.

Jinak radio zapoj do zasuvky UPC, na antenu sice take neco hrat urcite bude, ale nebude to takova slava.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

V té ložnici mám tuto koncovou zásuvku:

http://old.inkat.cz/wisi/dm80.html

Nebudu to tedy komplikovat. Nechám ji tam. Zapojím rádio do prostředního FM konektoru, wifimodem do datového konektoru a TV konektor zůstane volný. Třeba si to manželka s tou televizí časem rozmyslí :D

Zbyde mně wifirouter Linksys Cisco WRT54GL. Myslíte, že se to dá ještě prodat ?

Nevíte co si UPC účtuje za výměnu modemu za wifimodem ?