Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
davson

rozvod kabelů a zásuvek UPC

Recommended Posts

Prosím o radu o novém zapojení v panelákovém bytě.

Současný stav :

1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce ve studentském pokoji

2) Studentský pokoj - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, modem, router, repráky, telefon UPC, tiskárna a televize. Mám i notebook.

Děti jsou z domu. Plánujeme ze studentského pokoje udělat ložnici, kde nebude televize a žádná výpočetní technika.

Plánuji zrušit modem a router a koupit nebo pronajmout wifimodem. Ten dát do obýváku. Napojit na něho jen ten UPC telefon. Zrušit stolní PC a používat jen notebook přes wifi router. Jak to mám nově propojit ?

Sdílet toto téma

Pokud v loznici jiz nebude nic pripojeno, tak staci tu koncovou zasuvku dat namisto te prubezne, ktera je v obyvaku.

Tam se pak pripadne nekdy muze pichnout jen rozbocovac a napojit tv, pokud bys ji nekdy v budou jeste v loznici chtel mit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

pokud jsou obě dvě zásuvky přímo vybudované od UPC, rozhodně je nedemontovat ... rozhodně se můžou kdykoliv v budoucnu hodit ...

modem se jen píchen do té hlavní zásuvky v obýváku na výstup int ;o)

Sdílet toto téma

Takže malá změna. Manželka by tam chtěla mít možnost nějaké hudby - rádio. To tam tedy budu muset tu koncovou zásuvku nechat. Nechal bych tam tedy zapojený i ten wifimodem. Místo toho káblu kde mám nyní v zásuvce televizi bych zapojil kábel k rádiu.

Anebo se dá koupit nějaké slušné rádio, které má svoji vnitřní anténu a stačilo by to jen dát do elektrické zásuvky ?

Sdílet toto téma

Pokud bys chtel mit modem zapojeny v obyvaku a na zasuvce treba neni datovy vystup , dalo by se to resit, necim takovym:

http://www.omko.cz/antenni-datova-zasuv ... ed-heureka

pak neni tuntne rusit koncovou zasuvku.

Jinak radio zapoj do zasuvky UPC, na antenu sice take neco hrat urcite bude, ale nebude to takova slava.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

V té ložnici mám tuto koncovou zásuvku:

http://old.inkat.cz/wisi/dm80.html

Nebudu to tedy komplikovat. Nechám ji tam. Zapojím rádio do prostředního FM konektoru, wifimodem do datového konektoru a TV konektor zůstane volný. Třeba si to manželka s tou televizí časem rozmyslí :D

Zbyde mně wifirouter Linksys Cisco WRT54GL. Myslíte, že se to dá ještě prodat ?

Nevíte co si UPC účtuje za výměnu modemu za wifimodem ?

Sdílet toto téma

Když ho koupíš za 2016 kaček, tak kromě týto ceny už nic :-)

A co mi doporučíš koupě nebo pronájem ? Výpočetem ( 2016 : 70 = cca 29 měsíců ) zjistím, že to budu mít za 2,5 roků zaplacený. Ale riskovat kvůli tomu, to že to po záruce přestane z nějakého důvodu fungovat ?

Ještě bych si chtěl ujasnit to propojení. Jak jsem říkal. Chci zrušit stolní počítač a svůj wifirouter Linksys Cisco WRT54GL. Chci koupit nový notebook a vyměnit u UPC modem za wifimodem. Chci mít jen jedno zařízení a odstranit pár kabelů. To budu mít v tom wifimodemu jen zapojený kabel od UPC zásuvky a kabílek s napájecím zdrojem do elektrické zásuvky ? Nemusí bý už žádný kábel od wifimodemu k noteboku, tak abych si ho mohl odnést do jiné místnosti ?

Sdílet toto téma

Když ho koupíš za 2016 kaček, tak kromě týto ceny už nic :-)

A co mi doporučíš koupě nebo pronájem ? Výpočetem ( 2016 : 70 = cca 29 měsíců ) zjistím, že to budu mít za 2,5 roků zaplacený. Ale riskovat kvůli tomu, to že to po záruce přestane z nějakého důvodu fungovat ?

Ještě bych si chtěl ujasnit to propojení. Jak jsem říkal. Chci zrušit stolní počítač a svůj wifirouter Linksys Cisco WRT54GL. Chci koupit nový notebook a vyměnit u UPC modem za wifimodem. Chci mít jen jedno zařízení a odstranit pár kabelů. To budu mít v tom wifimodemu jen zapojený kabel od UPC zásuvky a kabílek s napájecím zdrojem do elektrické zásuvky ? Nemusí bý už žádný kábel od wifimodemu k noteboku, tak abych si ho mohl odnést do jiné místnosti ?

Nevím jak to má UPC vyřešený se záruční opravou u koupenýho modemu. U pronájmu je to jasný, dostanu novej. Ale když klekne rok a půl starej odkoupenej modem, tak asi nic novýho z nich nevyrazím a budu muset čekat, až to v zákonný lhůtě opraví.

Sdílet toto téma

Někde sem tady už diskuzi na toto téma četl, ale nikdy z ní jasně nevyplynulo, že pokud mám modem odkoupenej a v záruce zdechne, tak UPC doveze hned novej. A ani bych to nebral jako samozřejmost, soudě dle reklamaček třeba u mobilních operátorů, kde jsem zakoupil na značkový prodejně telefon a když šel do kytek, tak pěkně na servis a vrátili ho opravenej až za 3 tejdny, samozřejmě žádnej náhradní nedali, takže jsem musel koupit ještě obyčejnej krám na volání, abych aspoň něco měl.

Sdílet toto téma

Někde sem tady už diskuzi na toto téma četl, ale nikdy z ní jasně nevyplynulo, že pokud mám modem odkoupenej a v záruce zdechne, tak UPC doveze hned novej. A ani bych to nebral jako samozřejmost, soudě dle reklamaček třeba u mobilních operátorů, kde jsem zakoupil na značkový prodejně telefon a když šel do kytek, tak pěkně na servis a vrátili ho opravenej až za 3 tejdny, samozřejmě žádnej náhradní nedali, takže jsem musel koupit ještě obyčejnej krám na volání, abych aspoň něco měl.

No dobře. Jinak. Co vám brání si vzít modem do pronájmu na tu dobu? :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Já mám od začátku (cca 10 let) modemy jen v pronájmu a docela se mi to vyplatilo - za tu dobu díky změně rychlosti (naposledy ED3) 3x výměna kvůli zvýšení rychlosti + další 2 výměny pro poruchu. Navíc výměna vždy cca do 2 dnů. Nevíme co přinese budoucnost (jiné parametry sítě, jiné protokoly, jiná podpora WiFi) - mění se to tak rychle, že za dva roky můžu mít doma akorát málo použitelnou blikající krabičku. Já bych tedy radil pronájem - ta cena není tak hrozná a mám zajištěný vždy bezplatný servis + upgrade :D

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníKaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal

Sdílet toto téma

No dobře. Jinak. Co vám brání si vzít modem do pronájmu na tu dobu? :)

Pokud dají na jednu osobu 2 modemy (jeden modem odkup, druhej pronájem), tak asi nic.

Sdílet toto téma

Ano aspon i u me. Modem byl cudny tak technik sebou rovnou vzal novy modem. Kdyz zjistil ze ten muj je fakt ko dal mi ten novy, sepsal papiry a jel. Za Ubee bez wifi jsem dostal Technicolor s wifi a nic nedoplacel.

Odesláno z mého C2105 pomocí Tapatalk 2

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníModem, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku