Jump to content
Dz

Jaký koax zahrabat do země? Zn. bude to divočina.

Recommended Posts

Chystáme se přihodit do cizího překopu cesty jeden koax UPC - UPC spočítalo připojení domu (délka trasy 12m) na cca 80 kKč. Jako zázrakem se bude rozkopávat cesta a O2 dotahovat metaliku ze svého rozvaděče hned vedle rozvaděče UPC.

Jaký kabel koupit? Našel jsem nějaké zemní koaxy, ale jaké má UPC nejraději?

Třeba tady:

http://www.ekpz.cz/vccje-75-725-rg-11-k ... kabel.html

http://www.elektroherink.cz/Televizni-a ... kabel.html

Je potřeba RG6 nebo RG11? Jak jej uložit? Nacpat do HDPE chráničky?

Chystáme se přihodit do cizího překopu cesty jeden koax UPC - UPC spočítalo připojení domu (délka trasy 12m) na cca 80 kKč. Jako zázrakem se bude rozkopávat cesta a O2 dotahovat metaliku ze svého rozvaděče hned vedle rozvaděče UPC.

Třeba tady:

Možná bych se ptal přímo na UPC :)

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Třeba tady:

To si děláš srandu, ne? Snad si nemyslíš, že ti UPC zprovozní přípojku z černý stavby? Nemluvě o tom, že první kdo tě z toho výkopu vykopne bude samotná Telefónica O2.

A UPC má rádo všechny koaxy a obzvlášť ty, kde na jejich koncích sedí useři s plnou nabídkou :D

Taky si myslím, ze mít to ofiko by mohl byt problém. Domluvil bych se s kopáči aby mi tam kabel nechali a UPC nechal zavést do prvního domu. Pak bych si to propojil sám a neprovokoval UPC žádnými dotazy.

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 240
  • televizeTV Start
  • telefonBusiness 100
  • zařízeníCisco 3208

Ja bych to nejprve zkusil oficialne, zvlast kdyz UPC nemusi uz nic kopat, stejne bys takhle nacerno mohl pripojit maximalne tv,

internet asi tezko, navic driv nebo pozdeji se bude delat kontrola rozvadece a tvoji pripojku zase odpoji, kdyz nebude legalne-

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Třeba tady:

Mám pocit, že rozvody venku (např. mezi rodinnými domy) vedou RG11-kou standartně v husím krku.

Ohledně připojení... Pokud UPC spočítalo připojení domu samo, tak by nemělo mít problémy s připojením domu na vlastní rozvod.

přiznám se, že si nedokážu představit, jakým způsobem se chceš připojit koaxem an rozvod UPC, vedený v zemi ... pokud ho chceš jakkoliv narušit, tak hodně štěstí v následných právních sporech s UPC ... Dle mého názoru není niš jednoduššího, obrátit se přímo na UPC a nechat si připojit rozvod ofiko ...

Co jsem tak pochopil, nejedná se o připojení na kabel v zemi, ale na dotáhnutí kabelu k rozvodné skříni UPC. Tzn. žádný neoprávněný zásah do rozvodů UPC se nekoná.

Ja bych to nejprve zkusil oficialne, zvlast kdyz UPC nemusi uz nic kopat, stejne bys takhle nacerno mohl pripojit maximalne tv,

internet asi tezko, navic driv nebo pozdeji se bude delat kontrola rozvadece a tvoji pripojku zase odpoji, kdyz nebude legalne-

Pokud je ten výkop Telefónicy O2, tak by UPC muselo mít od nich povolení na přípolož. Asi by tam byly nějaký obstrukce, ale ČTÚ by to nejspíš srovnal, budiž. A dále souhlasný stanovisko všech tamních subjektů, které s dotčenou stavbou mají cokoliv společnýho, např. energetici, plynaři, vodaři, správa silnic a další. To fakt není tak jednoduchý jak se zdá a do jistý míry to taky vysvětluje tu cenu 80 táců, co si za to UPC účtuje. A minimálně rok v řiti, než se ty papíry podaří vylítat a nedejbože, aby se někdo nevyjádřil kladně a musely to řešit stavební úřady z moci úřední.

Co jsem tak pochopil, nejedná se o připojení na kabel v zemi, ale na dotáhnutí kabelu k rozvodné skříni UPC. Tzn. žádný neoprávněný zásah do rozvodů UPC se nekoná.

UPC má koncový body až u jednotlivých účastníků v jejich objektech, takže není možný to nahrát tak, že koncovej bod je kdesi na chodníku ve skříni a do baráku v zemi pak vede kabel, se kterým už UPC nemá nic společnýho. To prostě nejde, i když myšlenka je to zajímavá.

pokud si navedeš sám, nikdo ti následně nezaručí funkčnost služeb + případný servis ... dále zde reálně hrozí soudní popotahovačky za černý odběr atd ... proto je jednodušší, pokud tak moc chceš služby od UPC, nechat si zavést legálně, nebo se na to jednoduše vyprdnout ;o) ...

UPC má koncový body až u jednotlivých účastníků v jejich objektech, takže není možný to nahrát tak, že koncovej bod je kdesi na chodníku ve skříni a do baráku v zemi pak vede kabel, se kterým už UPC nemá nic společnýho. To prostě nejde, i když myšlenka je to zajímavá.

Rozvodná skříň = plechová krabice, odkud vedou kabely k jednotlivým účastníkům = umístění záleží podle objektu. V ulicích s rodinnými domy je rozvodna "na ulici"

Pokud je ten výkop Telefónicy O2, tak by UPC muselo mít od nich povolení na přípolož. Asi by tam byly nějaký obstrukce, ale ČTÚ by to nejspíš srovnal, budiž. A dále souhlasný stanovisko všech tamních subjektů, které s dotčenou stavbou mají cokoliv společnýho, např. energetici, plynaři, vodaři, správa silnic a další. To fakt není tak jednoduchý jak se zdá a do jistý míry to taky vysvětluje tu cenu 80 táců, co si za to UPC účtuje. A minimálně rok v řiti, než se ty papíry podaří vylítat a nedejbože, aby se někdo nevyjádřil kladně a musely to řešit stavební úřady z moci úřední.

Na tohle jsem trochu zapomněl... Papírování a povolení všude, kde to jen jde :scratch::puker:

Mám pocit, že rozvody venku (např. mezi rodinnými domy) vedou RG11-kou standartně v husím krku.

Blbost, kabel vede volne v zemi (pisku), aspon u nas v brne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Davat kably normalne do pisku je dobre a levne reseni, pak kabel prezije i mrazy. Kdyz to prezenu, tak jsem holinkou udelal drazku, nasypal pisek, polozil kabel, zasypal piskem a prikryl drny. Pokladal jsem teda jen cerny utp, takze pomerne choulostiva vec, ale uz to nejakej patek na zahrade je a usetril jsem za double jacket :-)

Levný to je. Ale jenom do doby, než tam začne kopat někdo jinej nebo dělat chodníky. Pak ten kabel zůstane klidně pár tejdnů na Slunku a když ho následně zahodí, tak je rozpraskanej jak Sahara (kabel zelenýho provedení). Nebo ho někdo překopne, na chodník se někomu vyleje jak na potvoru kýbl ředidla apod. a kabel jde do háje. Na zahradě doma snad přímo do země, ale na veřejný komunikaci jedině do chráničky.

tomus má pravdu: u nás v Žatci jdou kabely UPC také v zemi (písku) pouze optiku mají v HDPE trubkách. Ale být tebou natáhnu jim tam HDPE trubku nebo husí krk do země min. velikost husího krku určeného do země je 30 mm a co se týče povolení u nás v Žatci se píše snad na obecní úřad a asi za1000 Kč si může fyzická osoba položit metalické vedení do země

A UPC si tam natáhne samo koax. případně ty sám a máš to ! :D

Edited by Guest

Moje přístroje od UPC:

HD DVR Mediabox

CA - Modul

Za 500 kaček si může pořídit to povolení leda v momentě, kdy k tomu sežene souhlas všech dalších subjektů, jenž mají v daný lokalitě něco svýho, tj. správa komunikací (silnic), vodaři, plynaři, elektrikáři, telekomunikační firmy a další. A správně se tomu říká stavební povolení a řízení o umístění stavby. A to je věru hodně trnitá cesta zrovna v tomto případě. Navíc v případě zamítnutí ze strany některýho ze subjektů je to hodně špatný, protože fyzická osoba nemá žádný zákonný privilegia. Něco jinýho je, když si o totéž požádá třeba UPC, pak zamítavý stanovisko ještě může stavební úřad nebo dokonce ČTÚ zvrátit. U fyzický osoby je utrum a kabel se nikam nedá.