Přejít na obsah
Joel

Nový Wifi modem.

Recommended Posts

to znamená, že ti to může jet dost pomalu a že se můžeš připojovat a odpojovat bez vlastního přičinění a proti vlastní vůli :lol:

vedle sebe můžou fungovat klidně i čtyři sítě se silnym signálem, pokud jich je víc a lezou si do zelí, nastává problém...

btw jak už sem psal v nějakym tématu vedle, snad ještě tenhle měsíc budu prodávat svůj router, kterej všechny podmínky splňuje...

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

4 sítě? To je dost málo.

Tedy většina lidi někde ve městech se neustále ruší a jsou naprosto v prdeli.

To je dost zoufalý :(

No uvidím s tím levnějším, jestli to bude padat apod. Tak to vrátím.

Případně by to chtělo nějaká co má dobrou anténu abych vyrušil ostatní :)

Sdílet toto téma

5 GHz je méně zaplněné a zarušené, takže velmi pravděpodobně bude fungovat s méně problémy. Dost zařízení ale stále 5 GHz neumí, proto je dobře mít zároveň i 2,4 GHz. Není to ani týden co se to tu řešilo viewtopic.php?f=1&t=5007. TP-Link WDR3600 je zařízení, které to zvládá za rozumnou cenu.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Ja bych si urcite priplatil za ten wr3600, wr1042nd ma myslim ralink chipset, ten bych nebral. Navic do wr3600 lze nahrat alternativni firmware, takze muzes treba stahovat torrenty bez zapnuteho pc nebo z toho udelat ftp server. Je lepsi mit 2 krabicky a kupodivu i spotreba bude asi mensi - wr3600 ma spotrebu 4-5W, kdyz jsem to pred ctvrt rokem resil, nekde jsem cetl, ze kabelovej modem upc s wifi (ted nevim kterej to byl model) mel udane 15W nebo dokonce 18W :shock: Zatimco cisco 3208 jen na kabel ma myslim 8W+par wattu tp link. Ja mam za petistovku wr841 (ale ten na 120mbit nestaci, ma jen 100mbit switch) a s pujcenym merakem jsem u nej nameril pod 2W.

Sdílet toto téma

Jestli mas aktualne hluboko do kapsy tak si vem od UPC ten Technicolor, ikdyz z dlouhodobeho hlediska se to nevyplati,

jinak kup ten wr3600, je sice drahej, ale vyplati se to minimalne do budoucna, samozrejme za predpokladu, ze tvuj tablet umi pasmo 5 GHz.

Na sidlistich je to se zaplnenim pasma 2,4 GHz opravdu problem, je tezke najit tam nejaky volny kanal a kdyz pojedes na kanalu ktery uz je obsazen, tak internet pojede mnohem pomaleji, nebo bude mit vypadky a kratky dosah signalu.

U kamarada sme to zkousely, na zarusenem kanale 2 metry od routeru nameril 20 Mbit i kdyz si plati 60 Mbit.

Kdybys mel internet o rychlosti 40 Mbit, tak je to jedno, ale u 120 Mbit, ti to pak pojede treba jen i 10 Mbit a bytecne tak ochuzujes o rychlost.

Obsazenost wifi kanalů jak uz jsem rekl zjistis vpohode pomoci Wifi analyzeru, ktery na tabletu stahnes na Google play.

4 site jsou jeste vpohode, ale klidne jich tam muzes mit i 10 a to uz bude problem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

1042 neni orezana verze 1043, podobne se jen jmenuji, 1042 je uplne jine zarizeni s uplne jinym vnitrkem. Nova 1043nd v2 ma dokonce o hodne vykonnejsi procesor nez 3600 nebo 4300, ale i 1043 v2 ma jen 2.4GHz a 64MB. S wr841n vidim kolem sebe asi 20 siti, ale 40 megabitu mi jede po celem byte, nezalezi na poctu siti, ale jaky ma kdo kolem sebe stahovace a ja mam asi zrovna kliku na sousedy :)

Sdílet toto téma

Ano, ta zelenobila (v1) mrcha je stejne (ne)vykonna jako wr741n, nicmene pokud od nej clovek nechce nic jineho, nez co umi oficialni firmware, tak to staci. 1043 je jeden z nejpopularnejsich routeru (aspon na openwrt), proto k tomu staremu udelali cernou v2, ktera je v soucasnosti tp link s nejvykonejsim cpu. Zajimalo by me, jak si vede s openvpn. Wr841n, kterej je na tom za 500kc dost slusne, upocita pres openvpn jen cca 10mbit/s.

Sdílet toto téma

Úplně nejvýkonnější CPU má první verze TP-Link 4900, je to ten 3 anténovej (verze 2 má antén 6). Bohužel tento WiFi router má ale antény pro 2,4GHz schovaný uvnitř a pokrytí není moc dobrý.

Sdílet toto téma

Velky vykon oceni zejmena majitele velke zahrady kolem panelaku :D Tp link wr841n, coz je uplne obycejny router, chytam na notebooku pouzitelne jeste u sousedu o dve patra niz a to jeste pres chodbu. U routeru upc je problem asi v tech integrovanch antenach. Comtrend vr 3026e v1 s integrovanou antenou, co prodavalo o2, mel taky signal uplne na pytel, nova v2 s externima antenama je na tom mnohem lip.

Sdílet toto téma

Tady byl výkonem spíš míněn výkon integrovaného CPU, který má dopad na to, jakou rychlost a kolik spojení je router schopen uNAtovat či jinak uroutovat. Ale jinak souhlas, integrované anténo jsou jen zdrojem problémů.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

UPC má 95% zákazníků v panelách a cihlách, takže pokrytí +- dostatečné. Navíc je pro ně větší dosah nežádoucí - přece nechce, aby wifinu chytali i sousedi okolo :))

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

UPC má 95% zákazníků v panelách a cihlách, takže pokrytí +- dostatečné. Navíc je pro ně větší dosah nežádoucí - přece nechce, aby wifinu chytali i sousedi okolo :))

Nebo aby si klienti nestěžovali na rušení, když je těch WiFin napráskaných všude okolo jak hub po dešti. Jinak dobrý řešení je přechod na 5GHz. Už jsem se k tomu dokopal a kromě takřka čistýho pásma je dobrá i rychlost - na tarifu 250/25 to frčí kolem 93/23. Oproti zhruba poloviční rychlosti ve 2,4GHz teda zjevnej pokrok.

Kazdej nebydli v panelaku, silnejsi cihlove zdi maji vetsi utlum, takze ja mam doma v okrajovych castech domu problem.

Nějaký APčko by to mohlo spravit, ne?

Sdílet toto téma

5 GHz je fajn, mě to celkem běžně jede 150 Mbit, občat vytáhnu i 200, je tam daleko víc místa a stále je to dražší, takže to lidi tolik nepoužívají, já doma zachytím 15 APček na 2,4 GHz, na 5 GHz sem sám. Bohužel ale zase 5 GHz není samozřejmost a levnější nová zařízení to ne vždy podporují, takže 2,4 GHz se nelze vyhnout. Navíc 5 GHz se hůře šíří, takže zejména menší zařízení jako mobily to hůře chytají.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Úplně nejvýkonnější CPU má první verze TP-Link 4900, je to ten 3 anténovej (verze 2 má antén 6). Bohužel tento WiFi router má ale antény pro 2,4GHz schovaný uvnitř a pokrytí není moc dobrý.

Mas pravdu, ten jsem nezaregistroval, Wr1043nd v2 ma jen 720MHz a jinej cpu. WDR4900 ma v openssl benchmarku o tretinu vic, ale taky stoji jednou tolik :)

S 5GHz to mate bezva panove :) Z osobni zkusenosti musim rict, ze pasmo 5GHz mam bohuzel vic zarusene jak starou 2.4, protoze je to tady zabity antekarema, kteri maji vysilac snad na kazdym panelaku a ja bydlim v poslednim patre. Zatimco na 2.4GHz chytnu cca 20 siti, ale nemam problem kopirovat filmy mezi zarizanima @10 MB/s, tak na 5GHz vidim siti mozna 50 a jede mi to mnohem hur. Nezkousel jsem kombinaci 2.4+5GHz, protoze jsem mel router s 5GHz jen na chvili pujcenej.

Jinak si net UPC posilam pres wifi spoj jeste na chalupu (nanobrdge ptp proti sobe) a jsem rad, kdyz mi to na chalupe realne jede 30mbitu, protoze ruseni na 5GHz venku je fakt otresny :?

Sdílet toto téma

V 5 GHz pásmu jsou kanály 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64 povoleny pouze pro použití uvnitř budov a je omezen max výkon na 200 mW, na 52, 56, 60, 64 by navíc měla být aktivní automatická volba kmitočtu a automatická regulace výkonu. Viz

http://www.marigold.cz/wifi/doku.php/frekvence_5ghz

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_W ... 29.5B16.5D

Pokud na těchto kmitočtech provozuje kdokoliv venkovní přístupové body nebo spoje, neváhal bych podat stížnost na ČTÚ.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku