Přejít na obsah
Dz

Konec obyčejných (bridge) modemů

Recommended Posts

Podle nového ceníku s platností od 31.12.2013 se už neprodávají ani nepronajímají obyčejné (bridge) modemy. Jenom wifi verze. I pro UPC fiber business.

By mě zajímalo, který manager - debil to vymyslel.

Sdílet toto téma

Pěkné, jestli nám budou chtít vnutit Technicolor tak rovnou dáme asi výpověď. Měli jsme jej dva dny a bylo to neskutečné peklo. Půkla věcí, které jsme potřebovali tam nefungovala a bylo nutné jej každou chvíli restartovat :(

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

Akorát v případě pronájmu vytáhnou z lidí o dvacku měsíčně víc a v případě odkupu o sedum stovek i když uživatel o wifi v modemu nestojí protože má vlastní lepší.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Opravdu to umí bridge :D Momentálně tak jedu:

"Modem Technicolor TC7200 v bridge módu -> do WAN portu TP-Link TL-WDR3600 -> tři ethernety do třech pokojů a jeden ethernet do TP-Link TL-SG1005D -> další tři ethernety do zbývajících pokojů. To vše ve sníženém stropě u hlavní připojky. Protože tam jsou ještě 4 koaxy na TV do jednotlivých pokojů, je tam ještě zesilovač "Domovní zesilovač MSB-10/65". V jednom z pokojů je ještě píchnutej ASUS RT-N15U v AP módu pro zajištění bezdrátové konektivity a zapojení síťové tiskárny."

Ze začátku to nějak zlobilo, přepnul jsem na bridge mód, modem se restartoval, ale byl zase zpátky v router módu. Tak jsem to nechal nějaké dva týdny být, protože tam ještě trvale nebydlím a pak jsem to zkusil znova šlo to napoprvé a od té doby to jede.

Sdílet toto téma

Umí brigde, zkoušel jsem ho a jede.

Dragokazov 1)Jinak ohledně toho sekání - mám ho 2 měsíce a ani jednou se neseknul, můj starší modem, co jsem měl pronajat (ed2 s tel.) se sekal klidně 2x denně.

2)jaké věci jste potřebovali, co tam nejedou? Popiš, zajímalo by mě to.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízenítechnicolor, hd mediabox

Sdílet toto téma

Já neříkal, že se sekal, ale že jej bylo nutné často restartovat :) .

Mno teď k těm problémům, budu je psát tak jak mě napadnou, takže pořadí neurčuje závažnost, písu stav k době cca dva měsíce zpět, aktuální FW neznám.

1) Není možné změnit rozsah lokálních ip adres, i přes tuto možnost v nastavení nefungovala.

2) Při odpojeni z administrace bez odhlášení (stačila delší neaktivita) již nebylo možno žádným způsobem se znovu přihlásit (vyžadovalo restart zařízení).

3) Měli jsme značné problémy s přesměrováním portů, docházelo k zahazování velkého množství packetů bez zjevné příčiny. Ani UPC si s tímto nevědělo rady.

4) Připojení do podnikové VPN bylo nestabilní

5) tímto si nejsem už jist, ale mám dojem, že tam byly i nějaké problémy se SSH přístupem, timeout přímo v modemu, nebo netuším už co..

Vzhledem k tomu, že máme Business tarif a používáme připojení k práci, tak to bylo až moc problémů najednou, takže si UPC modem odvezlo a vrátilo nám klasický Cisco modem a zbytek sítě máme vlastní, převážně také na Ciscu. Od té doby zase naprosto bez problémů.

P.S. máme FB 250+, 120 zde mám nastaveno proto, že admin do dnešního dne tuto volbu nepřidal.

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

1)jojo, toto je pravda,

2)taky pravda, naštěstí do administrace ani nepřistupuju :D

3)nevím, kdybys mi napsal jak, rád bych to u sebe doma protestoval, ideálně win

4)taktéž nepotvrdím, já když jsem se připojil do vpn, tak mi to jelo (ale je pravda, že moc dlouhou dobu jsem to nepoužil)

5)to možná bude souviset i s tím vpn, ty timeouty....

jak se tak dívám, tak na tom modemu maj ještě co dodělávat, uvidíme, jestli to opraví....

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

No doufejme ze duvod proc se uplne prestaly nebizet obycejne modemy je pouze v jejich aktualnim nedostatku na skladu UPC.

Pokud by to mel byt jiz trvaly stav, tak to urcite pro klienty nebude prijemna zprava,

prece ne kazdy potrebuje router od UPC, kdyz chce mit vlastni treba i mnohem lepsi a pritom neplatit zbytecne mesicni poplatky navic za funkce wifi modemu ktere pak nevyuzije, nebo dokonce kupovat wifi modem o 700 Kc draz, nez staval obycejny modem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník
No doufejme ze duvod proc se uplne prestaly nebizet obycejne modemy je pouze v jejich aktualnim nedostatku na skladu UPC.

....

nebo dokonce kupovat wifi modem o 700 Kc draz, nez staval obycejny modem.

Bojim se ze to neni docasne. Uz nejakou dobu se nedaly obycejne modemy koupit, jenom pronajmout. Mam UPC internet cca tri mesice a kdyz jsem si ho zrizoval uz to bylo tak ze obycejny modem nesel koupit, jenom pronajmout. Tak ho mam bohuzel pronajmuty i kdyz bych ho radeji koupil. Tak ted uz teda nejdou ani pronajmout, jeste ze ho uz mam :-)

Sdílet toto téma

Jo je to tak, obycejny modem Ubee 3236 sel koupit jen zari a rijen 2013 (predtim se prodavali Cisca 3208), od listopadu uz sel jen pronajmout a od ledna 2014 uz ani to.

Uvidime jak to bude dal, se me moc nezda ze by se UPC podarilo tak levne nakoupit wifi modemy Technicolor 7200 aby nabizeli jen ty.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Treba jde opravdu jen o to vytahnout z lidi zas o dvacku navic. I kdyby modem stal 3000, tak to zakaznik prece zaplati, kdyz jinej mit nemuze. Odhaduju, ze ted se budou jeta cisca 3208 prodavat za dvojnasobnou cenu, nez stala nova od UPC, protoze pokud chce clovek intenet na neco vic nez aby se prihlasl k mejlu a stah si neco z uloz to, tak ten technicolor je celkem na nic. Nedovedu si predstavit, jak bych s nim delal vpn, kamery a dalsi veci, co mam na pripojce. Ono ani to cisco neni zrovna 100% spolehlive a to co ctu tady na foru o technicoloru mi uplne staci.

Sdílet toto téma

zobin: ale ale ale,t y se nejak vyznas :) asi nevis, ze technicolor muzes prepnout do bridge ;) krom toho, ja se s vpn s problemem neesetkal, takze nevim nevim :)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Bridge už nejsou ani v ceníku, od 1.3.2014 jsou k dispozici pouze ty s wifi za 70Kč/měsíc nebo koupit za 2016Kč.

Že jde Technicolor přepnout do bridge je sice hezké, ale proč musím platit víc i za část hw kterou nechci využívat?

Sdílet toto téma

Je to jednoduché, mnohem víc lidí chtělo wifi modem než ten základní. A co je výhodnější, dělat nové fw pro 2 modemy nebo jen pro jeden? :)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Návštěvník

Nejvyhodnejsi je vykaslat se na vkladani kurvitek do originalnich firmware a distribuovat nezkripleny, plne funkcni hardware, IMHO...

Sdílet toto téma

zobin: ale ale ale,t y se nejak vyznas :) asi nevis, ze technicolor muzes prepnout do bridge ;) krom toho, ja se s vpn s problemem neesetkal, takze nevim nevim :)

No pokud si vpn nekam jen vytacis, tak s tim problem nemas ani pres 4 naty, ale pokud mas vpn server, tak bych te chtel videt ;) Samozrejme, ze to lze udelat i bez verejne ip, ale kdyz mam verejnou ip rovnou na stroji, co ji dela, tak je to vsecko mnohem snazsi. Pokud ten bridge na technicoloru skutecne funguje, tak pak to je jen o dvacku trazsi a 10 wattu zravejsi reseni :roll: Nevim jak ty, ale ja bych si radsi koupil cisco z druhy ruky, nez ten technicolor, kdybych nemel to stesti a cisco mi nahodou nepronajali. Mozna, ze ten technicolor v bridge funguje spolehlive, ale cetl jsem, co o nem pise dragokazov a ten blbosti nemele.

A nejsem moc mimo ani s tou cenou, jete cisco epc3208 se ted pred par dny prodalo skoro za 1900. Proc pak asi? :scratch: (http://aukro.cz/upc-modem-cisco-epc3208 ... 93924.html)

Sdílet toto téma

Technicolor jsem nemeril, protoze ho nemam, ale napr. rozdil mezi cisco epc3208 a epc3925 je prave tech 10W - podle data sheetu vyrobce. Technicolor spotrebu nikde neuvadi. Pokud si ho skutecne meril a ma pod 10w, tak jsem mile prekvapen.

Uff, tak to je hodne premrstena cena, jak kdyz chtel loni na podzim Cisco 3208 koupit, tak ho prodavajici nabizeli za cenu 500-900 Kc.

To je pravda, ja bych ho koupil i za 1000, ale za to ho zrejme nesezenu. UPC mi ho neodproda, tak musim doufat, ze se neporoucha, nebo mi ho UPC nebude chtit sebrat :)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku