Jump to content
Sign in to follow this  
Guest tomus

FUN1

Recommended Posts

Guest

Příští týden bude zahájeno oficiální vysílání nové interaktivní televizní stanice Fun1. Televize se bude orientovat na zábavu a svým programem chce oslovit divály ve věku 12 až 35 let. Dostupná bude zpočátku v nabídce sítě Karneval a na internetu, následovat by měly sítě některých dalších kabelových operátorů a od ledna by její program měl šířít také satelit Astra.

 

http://www.radiotv.cz/text/text.phtml/3 ... isti-tyden

 

vite o tom nekdo neco? stranky http://www.fun1.cz vypadaji dost priserne

Share this post


Link to post
Share on other sites

V Praze a okolí běží zkušební vysílání tohoto kanálu už od začátku prázdnin. Těžko říct, jak to bude vypadat, z té smyčky, která tam po celé ty měsíce běhala stále dokola se dá těžko udělat nějaký úsudek. Hlavní důraz zřejmě bude upřen na SMS, kdy bude možno hlasovat v různých soutěžích, hitparádách, volit následující program (videoklipy) nebo chatovat. Pak taky asi bude přinášet nějaké informace z klubů, diskoték atd. Pro mě osobně to asi moc zajímavé nebude. Řekl bych, že než 15-35 let bude spíše cílovou skupinou mládež od 12 do 17 let. tak to na mě aspoň působí z té smyčky, ale třeba se to se zahájením řádného vysílání změní.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • HD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)
 • Kralupy nad Vltavou

Share this post


Link to post
Share on other sites

V kabelové síti UPC v Praze začala vysílat nová televizní stanice FUN1 pro mladé. Na svém vlastním kanálu vysílá také v kabelových sítích společnosti Karneval Media. Na co všechno se mohou diváci při jejím sledování těšit, kdy začne vysílat i v jiných městech a další otázky by měly zodpovědět následující řádky.

 

FUN1 hraje jen nejnovější, nejlepší a kvalitní taneční hudbu. Tak se alespoň tato televize sama charakterizuje. Narozdíl od ostatních programů se liší v tom, že ji ovládají sami diváci prostřednictvím sms. V současné době mohou případní zájemci sledovat zkušební vysílání rozhlasové FUN 1, které je na obrazovce doplněno chatem. Stanice zatím vyplňuje prostor mezi jednotlivými pořady TV programu UPC Express, ale to by se mělo brzy změnit.

 

Do budoucna se počítá s nepřetržitým proudem taneční hudby, doprovázeným SMS chatem prostřednictvím televizní obrazovky, seznamkou v přímém přenosu, DJ sety a hosty.

 

Projekt FUN1 začal dostávat konkrétní podobu před dvěma lety v pražské společnosti SAT Plus s.r.o., která je v současnosti, kromě této televize také vlastníkem licence kanálu UPC EXPRESS a broadcasterem parlamentní televize 24cz. V příštích dnech bude možno naladit FUN1 kromě Prahy i v dalších lokalitách UPC ČR, a.s. Na počátek příštího roku je avizováno také satelitní vysílání, pravděpodobně na některé družici Astra.

 

Rádio FUN ONE STATION, které FUN CHAT doprovází, bude již brzy moderované a jeho posluchači zároveň s moderátory mohou očekávat spoustu tanečních novinek. Nemáte-li kabelovou televizi, již dnes je možné na stránkách společnosti ABRadio nebo na samotné FUN 1 posoudit kvalitu či nekvalitu danného programu. Jako jedna z mála stanic vysílá také s bitovým tokem 192 kbps.

 

Zdroj: http://www.radiotv.cz/text/text.phtml/3 ... sila-v-upc

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interaktivní televize Fun 1: nová konkurence Óčka? :lol:

 

Před měsícem zahájila ostré vysílání nová interaktivní hudební televize Fun 1, kabelový a satelitní kanál zaměřený především na mladé diváky a pravidelné návštěvníky hudebních klubů. Jde o druhou čistě hudební televizi v češtině. Dá se ale Fun 1 porovnávat s hudebním kanálem Óčko? Nejde spíš o televizní juke box, podobný slovenské televizi Music Box? A do jaké míry se dá u Fun 1 mluvit o opravdové interaktivitě?

 

Bavte se a hlavně posílejte esemesky

Fun 1 se od počátku charakterizovala jako televize, která hraje jen nejnovější taneční hudbu a jejíž program ovládají výlučně diváci. Ti si mohou prostřednictvím esemesek volit klipy a diskutovat s dalšími diváky. "Jde o televizi, která neotravuje zbytečnými pořady, jaké jsou na ostatních televizích. Je pro ty, co se chtějí prostě jen bavit, vydechnout po náročném dni nebo si najít nové přátele," vysvětlují provozovatelé Fun 1 na svých webových stránkách. Nutno dodat, že každá zábava něco stojí. V případě Fun 1 tvoří hlavní příjmy peníze z krátkých textových zpráv - tedy čím víc diváci píší, tím víc Fun 1 vydělává.

 

 

Esemeskování se neomezuje pouze na hlasování v hitparádách, výběr skladeb v nekonečném proudu hudby nebo vzkazy na dolní liště obrazovky, důvěrně známé z konkurenční televize Óčko, ale diváci si mohou spolu prostřednictvím obrazovky dokonce dopisovat a seznamovat se. Není třeba zdůrazňovat, že takový způsob komunikace vyjde účastníky TV chatu pěkně draho. Pro zpracování sms hlasování a textových vzkazů Fun 1 najala osvědčenou firmu Erika ze skupiny televize Nova (zpracovávala například hlasování v soutěžích Česko hledá SuperStar, Český slavík, ale také v pořadech televize Prima, apod.).

 

Cílová skupina: mladí, co chtějí utrácet

 

Celý projekt stojí na mladých "odvázaných" divácích z velkých měst, kteří neřeší, kolik utratí za kredit ze svého mobilního telefonu. Proto je také cílová skupina Fun 1 oproti jiným televizím věkově podstatně mladší a aktivnější (a hlavně bohatší): má jít o mladé lidi od 12 do 35 let. Program Fun 1 tvoří kromě klipů a TV chatů také pořady vlastní výroby: talk show, lifestyle, reportáže z hudebních klubů, koncertů a hudebních festivalů, parties. Ještě před zahájením řádného vysílání se Fun 1 stala mediálním partnerem několika zajímavých akcí, např. HipHop Kempu, Sun Of Ostrava, Mácháč 2005 nebo Dance Marathon 2005.

 

Fun 1 také hodně sází na přímou spolupráci s hudebními kluby. Oficiální start oslavovala v pražském Duplexu na Václavském náměstí, při spuštění vysílání na svém webu zveřejnila seznam klubů, s kterými udržuje nadstandardní vztahy (např. Mecca, Roxy, Duplex, aj.). V některých už Fun 1 natáčela nebo dokonce přinášela živé vstupy. V mediálním partnerství se televize neomezuje striktně na hudební oblast. Fun 1 byla například hlavním mediálním partnerem letošního Mistrovství České republiky Agressive In-Line v Pardubicích. Ostatně, spojení moderní taneční hudby a extrémních sportů není u televizních stanic tohoto typu nic neobvyklého.

 

Nova hledá SuperStar, Fun 1 zase DanceStar

Po vzoru úspěšného televizního pořadu Česko hledá SuperStar vypsala Fun 1 krátce po zahájení vysílání vlastní soutěž s prvky reality show: Funny Dance Collection. Diváci prostřednictvím esemesek vybírají nejlepšího tanečníka, který se zároveň stane novým moderátorem Fun 1. Výběr bude probíhat celý rok a vítěze televize vybere na výroční party v listopadu 2006. Kromě toho se Fun 1 výrazně angažuje také v oblasti módy. Společně s webem www.partypics.cz uspořádala v pražském klubu Stonx akci Fashion Night by Partypics No.: 1, která se dočkala v krátké době dalšího pokračování.

 

Óčko nevnímá Fun 1 jako konkurenci

Přestože Fun 1 využívá podobných obchodních modelů jako hudební televize Óčko, tedy zpoplatněné vzkazy a seznamku přes sms, hlasování v hitparádách a stahování hudby pro mobilní telefony, představitelé Óčka se podle svých slov nové interaktivní hudební televize neobávají. V rozhovoru pro DigiZone.cz to říká Stanislav Holec, šéf multimediální divize koncernu Mafra, většinového vlastníka Óčka. Výhodou pro Óčko může být fakt, že se Fun 1 nechystá vstoupit do pozemního digitálního vysílání.

Jak Fun 1 vnímá konkurence, konkrétně hudební televize Óčko z mediálního koncernu Mafra? "Zaregistroval jsem, že existuje, ale moc toho o ní nevím. Četl jsem tiskovou zprávu, ale neviděl jsem její vysílání," říká šéf multimediální divize Mafry Stanislav Holec. "Myslím, že znám lidi, kteří za ní stojí. Zatím k tomu nemám co říct. Myslím si, že to bude jenom placená kabelovka." Podobně vnímá Fun 1 také generální ředitel Óčka Jiří Balvín: "Myslím si, že to nebude naše konkurence. Přece jenom jsme na trhu tři roky, jsme jasně vyprofilováni a diváci jsou na nás zvyklí. A i když oslovujeme mladé diváky, i ti jsou svým způsobem konzervativní a jdou po tom, co znají."

 

Zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/nova-konk ... evize-fun1

 • Internet 150
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Chvilku jsem se na to dival, a myslim ze nemaji uplne blbej model. Balbin je panak ktery jen rika co se od nej ceka, ale myslim ze ve skutecnosti ma Ocko docela nahnano, a FUN1 jim cast divaku (z tech kteri neutekli pred 2 lety, kdy je koupila Mafra) vezme.

 

 

 

Frikulini jsou z takovejch blbosti jako SMSka v televizi hotovi, a na rozdil od Ocka, kde bezi furt nejaka poblbla znelka nebo reklama, FUN1 opravdu "jede", ty lidi co posilaji SMSky a DJ se evidentne znaji, pro furu magoru to muze pusobit dojmem "domaciho prostredi"..

 

 

 

Proste fajn napad, Ocko jede (zaslouzene) dlouhodobe do pekla, zachranuje ho jen lepsi dostupnost (DVBT).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...