Jump to content
Sign in to follow this  
KUFI

Vysoky ping v pravidelnych intervalech

Recommended Posts

Od doby co jsem presel na 240Mb mam problem s pingem, kterej zhruba kazdych 20 sekund vyskoci na 1000-2000ms. Pri brouzdani se to samozrejme projevuje spatnym nacitanim stranek, kdy po kliknuti na odkaz i nekolik sekund cekam nez zareaguje a ve hrach zase brutalnima lagama. Zkusil jsem jinou sitovku, odinstalovat antivir, vypnul firefall a nic. Pomuze az restart modemu, nebo prehozeni kabelu do druhy sitovky, ale vydrzi to maximalne den. Druhej den je to opet rozkolisany. A uz me nebavi neustale chodit a dokola restartovat modem, nebo si hrat s kabelem. Pro lepsi pochopeni prikladam obrazky s pingem na seznam:

ping23xd9w.jpg

a po restartu modemu:

ping1mwd9m.jpg

Dekuju za odpoved.

Takto vypada ping na seznam:

pinglzs36.jpg

A takto na vychozi branu:

ping0qtsyo.jpg

Problem je, ze se neda pripojit notebook a zjistit tak, jestli neni chyba v mem PC. Nebot pri vytazeni kabelu ze sitovky a znovupripojeni se ping opet "zklidni". Vyskakovat vysoko zacne vzdy az po nejake dobe.

to vypada takto, ale nevim co s tim, jestli je chyba u me, nebo v modemu

snap1ztftz.jpg

zajimavy je, ze kdyz vytahnu kabel ze sitovky a zastrcim zpet, tak se net na jeden den vzpamatuje a ping se vrati do normalu. Druhej den uz to ale zase skace az ke 2000ms a je nutny ho opet vytahnout.

ta tlusta cervena cara je vytazeni kabelu ze sitovky na asi 3 vteriny a dal uz to jede zase normalne

snap18bcy0.jpg

nezda se mi, ze by to byl problem v HW. Sitovku jsem zkousel jinou a je to stejny. Spis bych to videl na nejakej program, kterej si v pravidelnych intervalech neco "overuje". Coz znamena reinstal systemu, ale to je silena lapalie. A zajimavy je, ze mi to dela presne ode dne co mi zrychlily net na 240/20..

Není problém si stáhnout nějaký program na monitorování síťového provozu. Třeba nějaký Firewall, kde se dají i jednotlivé programy nebo služby blokovat a vzít to vylučovací metodou.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

tak me dva dni temer nesel internet, sem tam se na chvilku vzpamatoval, jinak to bylo samej ztracenej paket a rychlost tak 0,001Mb, takze jsem ty dva dni stravil na mobilnim pripojeni. Po telefonatu na tech.podporu mi bylo sdeleno, ze u me skutecne vydi velkou ztratovost paketu a ze je zavada na jejich strane a ze to je v celym baraku. Dneska mi prisla SMS, ze je to opraveny a svete div se - ty vykyvy odezvy jsou pryc. Seznam stabilne 8-12ms. Nechci jasat predcasne, ale zatim to vypada dobre.

UPDATE: tak moje radost byla bohuzel predcasna. Vse opet pri starym :cry: