Jump to content

Zapojeni TV cez koaxialny kabel

Recommended Posts

Hlavní nabídka rádií je v DVB-C .Téměř 100 stanic v nejvyšší kvalitě podle distribuce vysilatele😉Přes digitální výstup z přijímače  (boxu)není co řešit 👍

• 150 Mb/s
  • 4 GB
  • Klasik
  • HD Mediabox
  • Brno
před 9 hodinami, Technikus napsal:

Si hraješ se slovíčky. Nešumí ani jedno, FM to je.

Ne, to jenom tys nepochopil spravne, co Adolf napsal 😉

Hint: Kdyz se o necem rekne "hnus fialovej", tak se tim taky nemysli doslova, ze to ma fialovou barvu 😉

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Alespoň jsem díky tomuto tématu UPC zásuvku trošku očistil, odpojil ten nadbytečný kabel a pořídil ten zakončovací odpor s F konektorem.

Ověřili jsme, že v UPC-R je možné připojit rádio, jen je potřeba brát v úvahu to, že je "omezen" na rádia bez vlivu na lokalitu, kde je UPC poskytováno. V Praze v mé lokalitě však musím konstatovat, že vzduchem chytnu na anténu hifi věže mnohem více rádií, než přes UPC-R konektor. Nemyslím tím o 2 rádia, ale přes UPC-R třeba 20 rádií a vzduchem cca 40. Nepočítal jsem to přesně, ale rozdíl není malý. 

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Compal, HD Mediabox 900
  • Praha

Ano, to odpovídá tomu článku. Jak cca počet stanic (skutečně jsem je nepočítal přesně), tak i ty názvy stanic.

Dokonce sedí i to, že Evropa 2 je na UPC-R 105,6 FM, přitom takovou frekvenci dle webu nikde nemá (nejblíž je 105,5 FM). Vzduchem v Praze 88,20 FM.

Dle článku z dubna 2020 to někdo testoval na stejné lokalitě kde jsem já - Stodůlky. 

Edited by Technikus
  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Compal, HD Mediabox 900
  • Praha

UPC na to má vlastní modulatory a ty rádiové stanice posílá do sítě na frekvenci které jim zrovna vyhovují, takže proto řada rádiových stanic v síti UPC hraje na jiných frekvencích než na kterých jsou vysílány ve vzduchu.

• Agree 2
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno