Jump to content

Jak přepnout síťovou kartu na PC do 1Gb/s


Recommended Posts

Dobrý den,

mám modem Cisco EPC3208 a při spojení s počítačem mi bliká dioda "LINK" oranžově, pokud modem připojím na jiný počítač, tak bliká zeleně.

Na fóru jsem zjistil, že pokud bliká oranžově, tak je spojení 100Mb/s, a pokud bliká zeleně tak je spojení 1Gb/s.To tedy znamená, že síťová karta

v mém počítači je nastavena na 100Mb/s.Poraďte mi tedy prosím jak aktivovat na mém počítači síťovou kartu na 1Gb/s.

Děkuji

Link to post
Share on other sites

Najprv musíš zistiť či tvoja karta podporuje 1Gb, na desktopoch to väčšinou je ale na niektorých ntb som sa stretol že nepodporuje, ak to karta podporuje tak choď do správca zariadení a tam si v sieťových adaptéroch nájdi svoju kartu, klikni na ňu a choď do spresnenie a tam máš možnosti automaticky zablokovať gigabit maj deaktivovaný potom rýchlosť a duplexný režim nastav na 1gb plne duplexný a zelený ethernet tak isto deaktivovaný.

 

  • Internet 500
  • -
  • TV Komfort
  • Compal, CA modul
  • Trnava
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobrý den mám tuto zakladní desku se sítovou kartou ktera podporuje 1gb http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=4050#sp

mám internet od UPC 240mb ale internet mi běží jen do 100mb volal jsem na podporu a tam mi bylo řečeno že je to moji sitovou kartou tak jsem podle pár for zjistil že se to musi nastavit na 1gb tu možnost jsem v nastavení našel avšak kdykoliv tuto možnost nastavím a dam ok tak se mi pc odpojí od sítě a napíše mi že sítový kabel nybl připojen a chová se jako by nebyl připojený sítťový kabel i když stále je .Dodávám že mám pc napojeny přímo z modemu a pc jsem restartoval i modem jsem resetoval a stále nic.Jedine co mám špatně tak je že mam cabel cat5 tak se chci zeptat jestli je to jen tím že nemam cabel cat 6 abych ho nekupoval zbytečně.

Link to post
Share on other sites

Super už to frčí ale na nějakejch 180mb dal jsem tam cat5e a ovladače jsem taky stahl a nainstaloval myslite že když koupim cat6 že se to eště zlepší ? nebo mam zavolat na podporu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...