Jump to content
Sign in to follow this  
ivobariak

Packet loss kazdu minutu

Recommended Posts

Ako jeden z mnohych hravam hru World Of Tanks. V poslednom case (cca 2 tyzdne) riesim problem s lagmi, ktore sa objavuju celkom pravidelne 45s-1min. Troska som hladal, ci za stav nemozu servre hry a dostal som sa k zaujimavej utilite PingPlotter. Tak som si nechal vytracovat europsky server. To, na co som dosiel mi prislo celkom zaujimave a to sice ze jeden z UPC hopov v rakusku ma proste problem. Na nom sa proste stracaju pakety.

cRWrnFU.jpg

original tu: http://i.imgur.com/cRWrnFU.jpg

ide o: de-fra01a-ri2-xe-4-1-1.aorta.net hop.

Ma niekto podobne zistenia ?

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCA, HANDAN STB, KCF STB, Compal

pisal som im na podporu, ale predpokladam, ze to zostane bez odozvy ako vzdy... ked som na toto poukazal na FB, moj prispevok vymazali...

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón 120

odpoved z UPC:

V prvom rade - pingplotter funguje na zaklade traceroute (windows trace – icmp), to znamena, ze posle icmp na kazdy jeden hop. ICMP je specificky protokol, ktory je vzdy posledny v queue – to znamena, ze ak nejaky hop neodpoveda, neznamena to, ze je tam problem. Pingplotter je fajn tool na bezne pozretie sa, kadial a ako nejaky traffic ide, ale nic ine. Nie je to smerodajne, pretoze zariadenie ktore neposiela dalej ttl Vam vyhviezdickuje a neukaze vobec – a to neznamena, ze to nefunguje.

K tym Vasim obrazkom - znamena to ze Vam nic nefunguje pretoze kablovy router odpoveda na gw a na wan neodpoveda vobec?

Konkretne s Teliou mame private peering. Dalsia vec je, ze traffic bol preroutovany cez iny peering router - rozdiel medzi forum obrazkom a tym co ste poslali.

V neposlednom rade – dane hry bezia na udp a nie tcp ani icmp.

Prvy obrazok dokonca ukazuje dlhu odozvu icmp v sieti telia, druhy uz ani nefunguje – kedze v sieti telia odpovie router – ttl expired in transit.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón 120