Přejít na obsah
zobin

alternativni voip v modemu + heslo do modemu?

Recommended Posts

Ahoj, kdyz uz modem ma ty 2 telefonni porty a umi fungovat jako voip prevodnik, nedal by se pouzit jako voip prevodnik na jineho operatora (v mem pridade odorik)? Asi ne, ze. Prijde mi to skoda, nemusel bych zivit dalsi krabicku (pap2t). Koukal jsem, ze bez zapojeneho kabelu ma modem (cisco 3208) ip 192.168.100.1, na webu neco je, ale je tam uzivatel+heslo, ktere neznam.

Da se modem pres to admin rozhrani zrestartovat i kdyz je uz pripojeny? Pokud tedy k nemu existuje nejake zname heslo a nekdo by byl tak laskav a rekl mi ho :scratch: Zmenit mac skriptem neni v openwrt problem, ale jak donutit ten modem, aby se zrestartovat jinak nez spinackama neumim. Chtel bych resit skriptem zmenu ip adresy. Nebo ma modem po pripojeni web rozhrani zamcene uplne? Zkousel jsem si i staticky nastavit ip z rozsahu 192.168.100.x, ale po pripojeni uz modem na 192.168.100.1 neposloucha.

Nejspis se to tu resilo 100x, ale hledani mi nic nenajde a google to tady taky zrovna asi moc neprochazi.

Sdílet toto téma

Jmeno a heslo nech budto prazdne, nebo admin.

Pokud jsou nedostupne nektere zalozky zkus toto:

Jdi na tuto stránku: http://192.168.100.1/_aslvl.asp

Uživatelské jméno: admin

Heslo: W2402

Poté vybrat Acces Level 2 a znovu zadat přihlašovací údaje výše. Poté už by to mělo jít.

A co se tyka toho VoIP, tak to sisi odpovedel sam, nelze.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

CISCO > WLAN ASUS > PC

mna zaujima ako spravit, resp zohnat script ktory spustim cez prikazovy riadok na PC, aby mi zmenil mac adresu na routri a zaroven zrestartoval modem, az vtedy realne zmeni modem IP adresu. da sa to spravit nejako automaticky dvoma klikmi?

• lokalitaKosice
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníziadne

Sdílet toto téma

Jaky mas typ modemu? U toho s wifi to problem nebude, u bridge modelu jako cisco epc3208 to problem je, protoze po pripojeni modem uz neposloucha a nelze tudiz zrestartovat, resp. zatim se mi do nej nepovedlo pres web gui dostat jinak nez s odpojenym koaxem.

edit: u modelu s wifi bude zas problem zmeny mac a kdyz mas za tim router, zrejme mas taky bridge model... Resim to zrovna taky, na routeru mam openwrt, kde zmenit mac adresu neni problem a modem restartuju spinackama :lol: (aspon zatim)

Pokud nekdo na neco prijde, rad se priucim, poku na neco prijdu ja, podelim se ;)

Sdílet toto téma

Do web administrace modemu Cisco epc3208 se da dostat i kdyz je prihlaseny, ale nikde jsem tam nevidel resetovaci tlacitko, jako to ma treba stara Motorolo, takze tady nezbyva nez ho odpojit na chvily od napajeni, tak castu tu IP snad nebudes menit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Nevim, co vsechno jde v modemu nastavit, ponevadz v offline jsem ho zkoumal jen chvilku, ale obvykle kdyz router nema apply&restart nebo tak neco, da se treba vyuzit nejaka oklika, ktera nicemu neublizi, jako treba zmena masky a po te se zarizeni obvykle zrestartuje. Vyuzival jsem toho treba u bezdratoveho voip telefonu simens A150, ktery restart taky nema, ale po zmene masky se zrestartuje. Kram jeden se cas od casu hryze, ale kdyz se z cronu na routeru vynuti curlem kazde rano zmena masky, tak funguje pomerne spolehlive.

Spinacky mi resi zmeny ip adres, ale resi mi to ze mam kazdy den jinou, kdybych to chtel vynutit, musim rucne vytahnout a to je reseni jak za krale klacka. Dalsi reseni je treba toto: http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 40779.html ale to je dostdrahe, krom toho dalsi zrout elektriky...

Sdílet toto téma

Tak jsem zjistil, ze se modem nemusi vubec restartovat. Proste zmenim v roueru mac, shodim interface ifdownem, zas nahodim ifupem a mam jinou ip. Mozna by se ani nemusel interface shazovat, treba by stacilo jen vynutit dnsmasqem nove vyzadani ip. Cool :thumleft:

Sdílet toto téma

To mi teda řekněte, k čemu to je, takhle automatizovaně měnit IP adresy, já měl za to, že je spíš lepší mít furt stejnou, vždyť si za to UPC účtuje dvě stovky měsíčně.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

To by me take zajimalo, ja mam skoro 2 roky stale stejnou IP adresu a jsem za to jen rad.

Samozrejme najde se vyjimka, kdy je nekdy potreba ji na chvyli zmenit, ale menit ji neustale ma smysl snad jen pro nejakeho hackera.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

No mit ip prirazenou ke svymu uctu a na vsech serverech, ktery navstivite, se s ni "podepisovat", nevidim zrovna jako velkou vyhodu. Vyhledavace si pak krasne vedou databazi o Vasem pohybu po netu, zajmech, nemocech, uchylkach a ani k tomu nepotrebujou cookies. Pomoci vyledavace lze vycist, kdo jste presne zac a jak premyslite. Doporucuju si o tom neco precist, zacal bych treba nudnym ctenim na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/AOL_search_data_leak Ale zabavnejsi to zacne byt teprv az kdyz se clovek o tom trochu rozecte :)

Ono fejsbukvicim a pipalum, ktery o sobe rozhlasujou do sveta i jak casto si honej, kde sem jim udelal pupinek a co kde chytli od ciganky na diskotece a jsou permanentne prihlaseni, tohle clovek nevysletli ;) Jenom se pak divi, ze jsou vykradeny jen odjedou na dovolenou, ze jim ukradnou pred nosem zrovna tu fungl novou krosku, vyhodi je z prace, nebo je naopak nikam nevezmou... Ono zneuzitelnost fixni ip je obrovska a ma k tomu pristup spousta lidi, vcetne grazlu. Ja mam proste lepsi pocit kazdy den zacinat na netu novy zivot ;) Obejiti limitu na stahovacich serverech jen dalsi vyhoda zmeny IP. Ja ve fixni IP vidim same nevyhody. Hazker se schova prvne za vpn a pak za zombie nebo proxy, ale fixni IP urcite nema a stejne hakuje pres wifi z druhy strany sidliste :mrgreen:

Zeptam se obracene. Proc bych mel platit za fixni ip, kdyz muzu mit vsechny svoje zarizeni doma dosazitelny pres libovolny dyndns ucet a uplne zadarmo?

Sdílet toto téma

A DynDNS je co? Tam mají o tobě naprosto přesný údaje taky :D S pevnou IP v pohodě (on tam moc velkej rozdíl oproti dynamický, která se roky nemění, taky není), jedině když někde dostaneš banána, tak se to pak blbě řeší. A spousta firem a institucí má taky pevnou IP a za ní jsou schovaný desítky až tisíce klientů, takže obavy o nějaký vykradení bytu nebo vyhazovat z práce apod. bych neměl.

Sdílet toto téma

Ja taky nerikam, ze to delam proto, abych zakryl neco nekalyho, to by bylo hodne naivni. Jen se nemusim predstavovat celym titulem, kdyz zrovna navstivim nejakou stranku :) Takze dokud se neprihlasim, nevi napriklad ani moderator tohohle fora, kdo zrovna prisel, zatimco s fixni staci, aby ses jen jednou prihlasil (prozradil nekde osobni udaj) a pak se te podle toho vzdycky najdou.

Seznam tech dynamickych ip ma jen dyndns, upc (a policajti), ale kdyz mas fixni ip, da se obvykle dohledat obycejnym vyhledavacem, komu ta ip patri, staci si jen trochu pocist, nekde jsou IP uplne viditelny, nekde schovany jen stylem, nekde zahashovany, ale to je taky na nic (viz ten aol skandal) atd... Vubec to neni tak snadne, jak pises, trolla s dynamickou ip zablokovat a zjisit beznymi prostredky nejde, muzes zablokovat leda celeho ISP, coz v pripade napr. tohohle fora by bylo uplne ztratilo smysl :)

Sdílet toto téma

Ona ta fixní IP ale taky není navěky, dá se změnit. A naopak někdy se dynamická IP mění špatně, třeba u providerů, který ti dotáhnou do bytu UTP a nemáš to ani měnit kde. A pak samozřejmě jak jsem psal, za jednou pevnou IP se můžou skrývat klidně až stovky lidí někde ve fabrice, takže stejně nikdo nenajde nic jinýho, než název tý firmy.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku