Jump to content
Sign in to follow this  
Bravia

Připojení UPC

Recommended Posts

Dobrý den,

rád bych zdejší zkušené uživatele požádal o pár rad ohledně zřízení připojení k UPC. Předesílám že v téhle oblasti jsem absolutně neznalý, takže možná moje dotazy budou někomu připadat triviální, ale se nedá nic :-)

cca za měsíc bych se měl stěhovat do jiného bytu, kde bych chtěl využít služeb UPC

podle ověření dostupnosti je v domě UPC přítomno, jeden z nájemníků mi to také potvrdil - potud bez problému :-)

1.) v obývacím pokoji je klasická STA zásuvka s dvěma "výstupy" (pravděpodobně TV a radio). Jinou "zásuvku" jsem nikde neobjevil. Jak je řešeno připojení služeb UPC, je k tomu využita tato zásuvka, nebo je odněkud /neumím si představit odkud/ zavedena jiná?

2.) Když budu chtít jen internet, přijdu o tuto TV zásuvku? = musel bych si pořídit i TV od UPC?

3.) při využití TV od UPC, (pořád předpokládám že k tomu bude využita stávající STA zásuvka), je nějaká možnost, mít na 1 televizi kabelovku od UPC a na druhou nechat jen stávající STA? tuším že to nepůjde, ale rád bych v tom měl jasno, a na stnku UPC mi pořád dokola jen opakovali ať si zaplatím technika kterej mi to řekne a navrhne řešení.. na rovinu říkám, že za pouhý návrh se mi platit nechce, za případnou instalaci už zaplatit problém nemám :-)

ad 1)

- v domě je funkční stávající rozvod STA (upravený pro DVB), nebo

- stávající rozvod STA převzalo UPS a šíří v něm své signály (poud jsou kabelové rozvody novější a vyhovují pro celé frekvenční pásmo), v konkrétním bytě nabídku UPC nevyužívali, viz stará zásuvka, nebo

- starý rozvod STA, již se nepoužívá, UPC přivede do bytu nový kabel, včetně nové účastnické zásuvky TV+Radio+Internet

ad 2) závisí od stavu rozvodů STA, ad 1

ad 3) prostuduj nabídky různých produktůUPC, opět závisí na stavu, ad 1

exKarneval

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

velmi pravdepodobne pokud predchozi najemnik UPC nemel, ti technik zbuduje novou zasuvku s tim ze ti stavajici STA zustane

koukni se nekam ke vchodu mohla by tam byt vybudovana zakladni krabicka k UPC, pokud ne bude se vrtat...bud z chodby nebo naopak zvenka

objednavej urcite pres internet a vyuzij nejakych akcnich nabidek bud stabilniinternet.cz nebo tvzabava.cz

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 3x CA modul