Jump to content
Retiree

UPC od února 2014 skoncuje s dlouhodobými slevami

Recommended Posts

Zajímavý, mně nedávno volali, že mi jako významnému zákazníku (těch přídavných jmen tam bylo víc, prostě kecy) nabízí balíček HBO na nekonečně dlouhou dobu se slevou s tím, že zdůrazňovali, že se nejedná jen o jednoroční slevu.

Internet 200+ s Horizon Komfort+

• lokalitaKolín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox, Bezdrátový modem CBN CH7465

mi je to jedno do jaké sekce to patří, ale před dvěma měsíci jsem se dohodl na nabídce SUPREME s 35% slevou a na 3 STB. Cena pěkná. Nabídka má trvat 1 rok. Zajímalo by mne, jak nyní bude UPC postupovat, protože pokud poruší podmínky na kterých jsme se dohodli, tak porušuje zákon. Cenu bych měl mít do listopadu 2014, kdy se UPC k této ceně zavázala. Může operovat jen se zákonnými změnami.

Pokud chce tímto způsobem postupovat, tak přijde o zákazníky tzn. sleva mínus počet zákazníků se slevou, kteří odejdou, znamená výsledek ještě větší ztráta pro UPC.

A ještě bych chtěl vznést dotaz ohledně ceny za nabízené služby. Proč stejná nabídka vychází levněji na Slovensku, Maďarsku, Polsku, Německu, Rakousku, atd.?

Maďarsko, Rakousko má obdobný počet obyvatel tzn. potenciálních zákazníků. Slovácí o polovinu méně a i přesto v přepočtu na Kč jsou o dost levnější. Kde je tedy chyba?

• lokalitaFrýdek
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, nepřehledný HD box

No a jak to bude, když se každoročně dohodnu na slevě. Nyní jsem se dohodl asi počtvrté či páté už ani nevím. Od té doby co je digitál a zrušili analogovou nabídku Klasik a to chci říct, že u nás ve Frýdku to bylo pěkně brzo. Praha přišla až několik let po nás. Budu také platit plnou cenu?

• lokalitaFrýdek
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, nepřehledný HD box

Doufám, že to vykompenzují rozšířením programové nabídky. Nejen o to, co se letos ještě objevit mělo a neobjevilo, ale i něco dalšího navíc. Resp. takhle - je asi jasné, že se nové programy objeví, ale chtěl bych od nich ujištění už dnes.

Zlatej Kabel Plus...

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Měl jsem uzavřenou smlouvu starter + sport za 150kč napořád. Teď mi to chtějí zvednout na 200kč, prý mi skončila akční nabídka. Ale jak mohla skončit, když byla napořád?? Vysvětlí mi to někdo? A je to vůbec možné?

• lokalitaOlomouc
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Mě končí smlouva na combi klasik+ už tento měsíc. Taky jsem na to zvědavý, ale asi se to nedovím. Chodí mi e-mail výpisy ze sipa někoho z druhého konce republiky. Už jsem to oznamoval, ale UPC je to jedno.

e-mail:

Vážený kliente,

abyste měl přehled, které služby u nás využíváte, zasíláme Vám informativně toto vyúčtování. I nadále Vám budeme předepisovat naše služby do SIPO, které prosím uhraďte vždy do konce měsíce, ve kterém je uvedena splatnost.

Kromě toho, že máte každý měsíc detailní přehled o účtovaných službách, naplňujeme tak i naši zákonnou povinnost. Tento e-mail neobsahuje obchodní sdělení, nemůžeme Vám tedy nabídnout možnost odhlášení jeho zasílání.

Pokud budete mít k vyúčtování dotazy, jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 241 005 100.

Příjemnou zábavu s našimi službami přeje

Vaše UPC.

Tento mail je generován automatizovaným systémem. Pokud na něj chcete reagovat, nepoužívejte tlačítka Odpovědět, ale využijte prosím opět standardní kontaktní formulář, který naleznete zde

Pro bližší informace k vyúčtování klikněte zde zde.

Pokud máte potíže se zobrazením PDF souboru, nainstalujte prosím poslední verzi prohlížeče Adobe Acrobat Reader

http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

Pro ověření platnosti elektronického podpisu je třeba nainstalovat si kořenový certifikát I.CA pro komerční certifikáty.

• lokalitaJindřichův Hradec
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor

Měl jsem uzavřenou smlouvu starter + sport za 150kč napořád. Teď mi to chtějí zvednout na 200kč, prý mi skončila akční nabídka. Ale jak mohla skončit, když byla napořád?? Vysvětlí mi to někdo? A je to vůbec možné?

Není to jen problém UPC, ale tak jako tak by si měly firmy rozmyslet své sliby s "cenami napořád".

http://www.digizone.cz/clanky/upc-dosta ... e-naporad/

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Tomu,kdo nechce platit více se dá jen doporučit,aby při vyjednávání s UPC pohrozil že podá stížnost na ČTU a připadně jí i podat.Osobně si ale myslím že UPC vám ustoupí.

• lokalitaDubí
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem,telefon,ca moful 2x

Mám to samý, klidně bych platil o 50 víc, ale ten balíček co přidávají se mně vůbec nelíbí

Guest

Vážení zákazníci,

Od 1. února 2014 Vám dvojnásobně navyšujeme rychlost Vašeho stávajícího internetového připojení.

Nově bude Vaše rychlost stahování dat až 10 Mb/s a odesílání dat až 1 Mb/s.

Věříme, že rychlejší internet Vám zpříjemní využívání internetového obsahu, ať již se jedná o stále oblíbenější internetové video, sdílení fotografií s přáteli a rodinou nebo rychlejší přístup k vaší e-mailové schránce a jejímu obsahu.

Zároveň s touto změnou dojde k navýšení ceny Vámi užívaného internetového připojení o 25 Kč měsíčně (cena včetně DPH).

Ostatní ceny, jako jsou např. pronájmy zařízení nebo servisní poplatky zůstávají bez změny

Milionová pokuta UPC za klamavou obchodní praktiku

Český telekomunikační úřad uložil společnosti UPC Česká republika, s.r.o., pokutu ve výši 1 000 000 Kč za užití klamavé obchodní praktiky. Sankcionovaný subjekt od září 2011 do září 2012 nabízel balíčky svých produktů s uvedením slibu „jedinečná cena, která platí napořád“, přičemž od 1. ledna 2013 je přestal účtovat v původních garantovaných cenách.

Jde o jednu z nejvyšších pokut uloženou ČTÚ podnikateli v elektronických komunikacích za správní delikt na úseku ochrany spotřebitele (porušení zákazu nekalých obchodních praktik). Jednání společnosti UPC Česká republika, s.r.o., úřad vyhodnotil jako zvlášť závažné vzhledem k tomu, že uvedla v omyl spotřebitele, který je ve vztahu tou slabší stranou a nemá prostředky ani možnosti, jak se tomuto klamavému jednání aktivně bránit. Jedinou možností spotřebitele při nedodržení ujednaných podmínek smlouvy je odstoupení od této smlouvy, což je pro spotřebitele tou nejméně vhodnou s ohledem na nutnost zřizování nové služby, možné finanční zatížení např. při vracení zapůjčeného modemu a na časovou náročnost při změně smluvních vztahů u nového poskytovatele.

Společnost se ve správním řízení hájila tvrzením, že svému závazku nemohla dostát vzhledem ke stoupajícím nákladům - nárůstu plateb za energie a poklesu ekonomické výkonnosti. Přestože by ani tyto okolnosti nemohly být důvodem k tomu, aby užitou klamavou obchodní praktiku ospravedlnily, ČTÚ v rámci šetření ze statistických dat zjistil, že ceny elektrické energie v roce 2012 naopak klesaly a ekonomické výsledky operátora byly v roce 2012 o 130 milionů korun lepší než v roce předchozím.

Rozhodnutí o pokutě zatím není pravomocné.

Zdroj: ČTÚ

Guest

Obdržel jsem elektronický dopis od UPC, kde mě informují, že navyšují internet 5Mb na 10 Mb + navýšení ceny o 25,-Kč. Dále jsem měl před 2 roky sjednanou nabídku Starter + Relax napořád za 150,-Kč, pak to bylo navýšeno díky pronájmu STB na 191,50. V dopise píší, že po roční akci (přičemž těžko roční, když byla napořád - viz jak písší uživatelé nahoře - když jsem se ptal na ZL, ať mi vysvětlí pojem NAPOŘÁD a roční akce, tak mi OP sdělil, že v té době nevěděli, jak se bude vyvíjet trh - kecy). S radostí mi oznamují, že mi dají cenu stále výhodnou 200,-Kč + STB 50,-Kč a 11 kanálu navíc, přičemž kanály typu AXN White, History Channel, atd. použití pro mě 0.

Takže pro mě impuls k jednání, abych smlouvu, kterou mám na dobu neurčitou zrušil. Aktuálně si zjišťuji nabídky internetu od konkurence a max.se u UPC nechá PL, jelikož okolí mají UPC. A TV a net udělám jinde. Klient jsem přes 15 let.

Chtěl jsem se nad to povznést, dlouho se mi to dařilo, .......... ale to prostě nejde :)

že v té době nevěděli, jak se bude vyvíjet trh - kecy).

Tys věděl a víš, jak se bude vyvíjet trh ? Proč nejsi ministrem financí a guvernérem banky současně?

History Channel, atd. použití pro mě 0

To je moc velká škoda. Např. tenhle (a další) kanál je vynikající ke vzdělání (tomu všeobecnému), vědomostí i o naší historii a tak všeobecně vůbec. Budeš hodně věcí znát a pak třeba nenapíšeš tu kravinu před tím.

Apropó: Proč není máslo za 10.- Kč napořád, sakra ?! a Sparty za 8.- Kč, a houska za 0,30.- Kč a mlíko za 2,10.-Kč. Nepodáme stížnost na OSN ? :D

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Guest

Vážený pane Mašku, divil by jste se, ale tuto dobu pamatuji. Než vypustíte svoje moudra, tak zvažte svoje vyjadřování k lidem, které neznáte. Několik let jsem v důchodě a samozřejmě si hlídám ceny a vím, co mohu využít v praxi a co ne. Mám jiné oblíbené kanály a nepotřebuji vysedávat u počítače či televize od rána do večera. Pracoval jsem přes 40 let, kolik toho máte Vy za sebou, že jste tak moudrý?

Hodně toho mám za sebou. Kdyby se chodilo do důchodu, jako za vás, tak už stříhám metr (a to, že jste pracoval - no každý někde pracujeme, pokud se neflákáme za daně pracujících).

Soudím vás podle toho, že jste skočil na lep, nepřemýšlel jste a nepřemýšlíte ani teď, když vyžadujete něco, co není možné. Ceny se pohybují a jsou již jinde, než byly za vašeho (mého) mládí. Jestli tohle nechápete, tak pak je to fakt těžký. Buďte rád, že jste měl nějaký čas tu výhodu té deklarované ceny napořád. Ale pokud by vám to (s odpuštěním) myslelo, tak byste musel počítat s tím, že to jednou skončí. Tak, jako skončilo máslo za 10.-Kčs, tak jako skončilo mlíko za 2,10.- nebo 3.10.-Kčs a tvrdé Sparta za 8.- Kč

• lokalitaJirkov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox

Hlavně abys nějakou alternativu měl. Protože ono zas tolik firem není. Nějací patláci s WiFi, kteří to beztak překupujou od UPC nebo jinde, příp. O2 s těma mizernejma drátama, to si spíš pohoršíš.

Minimalne ten internet 10 Mb i za tu novou cenu je porad velmi dobry a pokud nemas v baraku nejakou optiku ci neco podobneho, tak sotva neco lespiho sezenes.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox