Jump to content
Sign in to follow this  
1grdecoca

Pomaly internet (120/12, Technicolor, Ostrava)

Recommended Posts

Zdravim!

Predem zduraznuji, ze jsem docela technicka lama :)

Mam nove 120/12 od UPC, modem Technicolor a rychlost pres wi-fi:

3152333514.png

Cim by to mohlo byt? Adapter na notasu je Intel PRO/Wireless 3945ABG. Bohuzel aktualne nemam moznost vyzkouset na jinem PC.

Predem diky.

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor, CA modul

Diky moc, poradne jsem ani nevedel, ve ktere kategorii hledat :)

Abych zbytecne nezakladal nove vlakno, plesknu tady jeste jeden dotaz (mely byt dva, ale mezitim jsem ten druhy samozrejme zapomnel...): jak se dostanu do nastaveni toho routeru potazmo site? Rad bych si zmenil alespon heslo, pokud to jde. Nebo proste kuknout, co tam vsechno je.

EDIT: Uz jsem si vzpomnel na ten druhy! Vlastne souvisi s tim prvnim, to jest adapterem. Jsem schopny rozjet ten 5GHz? Je to k necemu? Jaky je ten rozdil krome rychlosti? Jsou s tim kompatibilni i jina zarizeni (mobily, smart tv,..)?

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Radsi si trochu priplat a kup dulani WIFi adapter, ktery umi i 5 GHz pasmo, jinak se dost mozna o moc vic nez nad tech 20 Mb ani tak nedostanes.

http://sitove-karty.heureka.cz/tp-link-tl-wdn3200/

Eventulne si nainstaluj program Inssider a zkontrluj kolik okolnich wifin u tebe je a jestli jsou tam nejake volne kanaly.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

první přihlášení je bez jména i hesla, pokud se něco nezměnilo :lol:

Nejde kurna :(

Ok, koupim ten dual. Primo ten uvadeny TP Link, staci? Nebo se vyplati priplatit za xyz?

Jinak jsem teda rozjel ten Inssider, ale prd z toho vyctu :) Krome toho, ze vidim kolem jeste freezone net a dalsi 2 - 3(4) wifiny, z toho jedna na taky na channel 1, u ktereho je on-channel max signal -45+-. Link score moji wifiny 100.

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-

Nkový zařízení využívají převážně 2,4 GHz, 5 GHz má horší prostupnost skrz zdi, v rychlostech žádný rozdíly nejsou, jenom 5GHz pásmo je míň zarušený...

do nastavení wifi modemu se leze přes adresu http://192.168.0.1 nebo 1.1, něco z toho :cool:

Já, když jsem hrál na noťasu FPS hru typu CS 1.6 a měl jsem WiFi na 5 GHz, tak mi to vůbec v podstatě nelagovalo, dá se říct, bylo to stabilní. Narozdíl od 2.4 GHz, možná můj pocit jenom. Vzdušnou čarou od modemu jsem byl tak cca 6m určitě (šlo to přes dvě zdi). Jen škoda, že prostě Technicolor neumí dualband a to mě stál dva tisíce, protože naše mobily, co máme doma neumí 5 GHz, tak abych to nepřepínal, tak jedu na 2.4 GHz, ale kabel je kabel :)

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor