Jump to content

Vodafone spustil 1 Gb/s internet

Recommended Posts

Jakou vazbu ma DHCP na fyzicke shazovani interfacu?

spis to vypada na spatny hardware nebo nekompatibilitu mezi Routerboardem (ktery je to model? Muzu zkusit, jestli to bude delat i s 951G-2HnD) a Arrisem.

• Internet 500
  • -
  • TV Komfort
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha

Tak mi včera konečně volali a říkal mi že ten giga to umí i přes wifi a jestli mám zájem tak mi za chvilku znovu zavolá a domluvíme výměnu, chtěl vědět jestli si ho zvládnu sám vyměnit což není problém.  Už jsem se začal těšit a když mi volal znovu tak mi řekl že u mě ještě není k dispozici 😪...

Před týdnem když jsem jim psal tak jsem si dostupnost kontroloval a u mě to hlásilo že je a teď jsem se díval znovu a už není 😭😭.

Ale přišel mi mail že příští týden budou v mé lokalitě něco dělat na síti a tak nebude net několik hodin dostupný. Doufám, že to souvisí a zprovozní ho u i v mé lokalitě ale tak jednoduché to asi nebude že...

• 500 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal
  • Praha

Pres wi-fi jsem nameril ~600 Mbps (5 GHz, 80 MHz kanal, iPhone 7 s MIMO 2x2). Arris umi az MIMO 4x4 (4 spatial streams), takze gigabit by to mohlo dat, pokud mate klientske zarizeni s podporou MIMO 4x4.

• Internet 500
  • -
  • TV Komfort
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
před 4 hodinami, quadra2030 napsal:

Pripadne vyskusat vlozit gigabit switch medzi Vodafone Station a Mikrotik..

S tím switchem to vyzkouším, to je dobrej nápad, každopadně tenhle nový modemo router ( Vodafone Station 3.1 - TG3442DE )

nemá v nastavení DHCP nic s časy, jestli to je lízačka ip tak ji nemám jak ovlivnit. Teď jsem vypnul wifi, mám vlastní AP body

po baráku a ejhle, při ukládání změny se hned objevilo ether1 link down. Ten modem odpojí porty při KAŽDÉ změně nastavení. PECKA 😂

Router mám: MIKROTIK RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN+

Předem díky za jakýkoliv nápady.

Ještě mě napadlo, dát mu tovární reset ale trochu se bojím aby pak vůbec naběhnul 🤔

• 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Start
  • Vodafone Station 3 .1
  • Háj u Duchcova

Drvivá väčšina notebookov má 2x2 ac, zopár 3x3 ac (napr. niektoré MacBook Pro) a žiaden 4x4.. a čo som skúšal, na MacBook Pro s 3x3 ac je síce link speed 1300 Mbit, ale reálna rýchlosť okolo 700-750 Mbit, takže gigabit wifi je tak na papieri.. 

WiFi AX s podporou 160 MHz je schopné preniesť gigabit aj na 2x2 adaptéri..

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Chudáci, co dostanou VF Station na místo, kde mají zaheslovanou wifi např. pro zákazníky. Ta věc si vynucuje heslo aspoň 8 znaků, jedno velké, jedno malé a číslo. 🤦‍♂️

• 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 8

Zdravim dnes dopo prisel typek s novym modemem rikam super no po hodine co odesel mi prestal jet internet chvili sem cekal a nic dal sem restart pak to naskocilo po cca pul hodine to same a pak to zas neslo po treti uz sem jim volal a zadnou chybu u me nezjistili.. zitra tam budu volat zas nebo nejake reseni? Driv sem mel 500Mb a vse ok

• 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Vodafone Station 3 .1
  • Zlin