Jump to content

Vodafone spustil 1 Gb/s internet

Recommended Posts

@petrkuznik jak jsi přecházel ze sedmiček na desítky? Čemu říkáš čistá instalace? Neuděl jsi třeba čistou instalaci sedmiček a přeplácl to desítkama? V tom případě by se vyplatilo teď to vzít znovu, zrušit všechny oddíly na disku a nechat vše převálcovat čistýma desítkama, nainstalovat originál drivery pokud jsou k dispozici a podívat se na aktualizaci BIOSU.  

• Like it 1
  • Jiná služba
  • -
  • -
  • Bridge
  • Brno

Noťas určitě SSD (poslední měsíc jsem měnil 3x a majitelé nechápali tu změnu) a pak pokud tam máš Win10 tak stáhneš instalačku ZDE  (stáhnout nástroj) hodíš na flešku a dáš opravdu čistou instalaci, nejlépe na to nové SSD (u staršího noťasu by tam ještě mohl být lehký přístup, návod na výměnu najdeš na youtube) a starý disk použiješ jako externí HDD přes 2,5" USB3.1 Box.

A aby si tu všichni jen nestěžovali, i když na to tyhle fóra jsou, tak dneska mám konečně Gigabit.

Hardware Type & Version - 8

Firmware version - AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10

Reálně stahování tak 750 MB/s. Naštěstí nejslabší Rx. Power je -2.8/57.2 zbytek 0.6/60.6 až 2/62.

Tenhle modem aspoň umí přesměrování portů a víc asi nepotřebuji takže Bridge nakonec nebude až tak potřeba a VPN si jen přesměruji, ta plečka předtím neuměla ani to.

• 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • VF Station
  • Opava

Zdravím všechny, už je to nějakou dobu od mého posledního příspěvku zde, ale dnes jsem konečně úspěšně podstoupil kompletní výměnu koaxiálního kabelu z rozvodné skříně exUPC až do bytu a také výměnu účastnické zásuvky. Akce trvala něco přes 3 hodiny. A musím říct, že problém je vyřešen. Hodnoty signálu nyní dostačující (teda podle mě - viz příloha) a rychlost stabilní bez kolísání cca. 940 Mb/s. Zajmavé je, že původní koax nebyl nikde viditelně poškozen ani zlomen. Za mě tedy pod dnešku spokojenost 🙂

VDF_OFDM_3.jpg

• Like it 3
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany

Aktuální info:

Dneska jsem volal na podporu a bridge mode u Vodafon station 3.1 by měl být aktivovaný v červencovém updatu 2021. 
Zároveň se hodí vědět, že nemůžete používat pevnou linku, protože to taky bude až v pozdějším updatu.

Na stránkách jsem žádné oficiální info nenašel a při objednávce mi taky nikdo nic neřekl. Když jsem to doma nainstaloval, tak najednou koukám, že se modem permanentně restartujte a je to právě kvůli aktivní pevné lince. 

Jsou to poměrně zásadní věci, který se hodí vědět, tak snad to někomu pomůže. 

• 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Internet
  • Praha
V 18. 4. 2021 v 4:25, petrkuznik napsal:

Tak trochu jsem myslel, že se tomu vyhnu.. Čistou instalaci jsem dělal někdy minulý rok po výměně harddisku. On byl docela oříšek sehnat u HP iso Windows 7 a pak přejít na win10, je to notebook z korporátu, navíc kupovaný z druhé ruky. 

Pokud jste už na notebooku jednou zprovoznil a aktivoval Windows 10, tak při další (re)instalaci můžete rovnou začít s instalací W10.
Po instalaci ovladačů a připojení se k Internetu se samy zaktivují.

MS si sbírá informace o HW a licenci a ty si ukládá u sebe, takže další reinstalace W10 už jsou bez problémů s registrací - jen si nesmíte příliš vyměnit HW.

Tady je nástroj od MS pro vytvoření instalačního flashdisku: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

• 500 Mb/s
  • -
  • Start
  • modem, CA modul
  • Brno

poslední dobou  nějaký problém asi na síti .Už to není co to bývalo ,za ty peníze .Platit plnou cenu a rychlost ,už týden menší.

Snímek obrazovky 2021-04-30 131425.png

• 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • HD Mediabox ,CA modul ,Vodafone Station:
  • -