Jump to content

Vodafone spustil 1 Gb/s internet

Recommended Posts

Mě také od pátku běží 1Gb a já jsem spokojen ryhlost neklesá pod 950Mb/s, oproti 150/10 velké zplepšení. První puštění Vodafone station trvalo cca 30min, než vše začlo běžet.

Ještě k těm co jim kolísá rychlost a mají výpadky, když jsem ještě měl 150/10 cca rok zpět, jsem měl také problémy s kolísaním rychlosti a neustálé výpadky, začlo to zničeho nic a technik zjistil že v rozvodne skříni jsem měl povolen F konektor, jen lehce povolen, po dotažení vše ok.

• 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Klasik
  • CA modul
  • Praha

@Marek-26 Dneska se mi ozvali z UPC, údajně je přípojka v pořádku, ale technik měl něco zkontrolovat v rozvodné skříni (což neudělal, dal mi modem mezi dveřma, podepsal jsem papíry a "pápá"), údajně vzhledem k tomu, že modem využívá víc downstreamů než ten předchozí, musí se tam něco přepnout. Dneska to zatím občasně padá, co jsem koukal na Vypadky24, tak během včerejška a dneska dopoledne měli nárůst výpadku. Ještě jsem koupil novej koaxiál, který ještě dneska natáhnu a uvidím, každopádně v úterý má dorazit technik, tak dám pak vědět.

EDIT: rychlost právě teď ve 12:13

Snímek obrazovky 2021-04-11 v 12.11.40.png

Edited by chlupacz
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station
  • Praha

@chlupacz V rozvodné skříni se nic nepřepíná. Rozvodná skříň je něco jako zásuvka, prostě buď je kabel zapojen a jde do něj signál nebo nikoliv.

Dříve se v rozvodné skříni dávali filtry dle nabídky televize, ale od té doby, co je v analogu jen jedna nabídka a máme digitální televizi tak se nefiltruje. Filtr se dává maximálně, když někdo ruší do sítě.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

Mám stejný problém. V pátek nový modem. Rychlost kolísá mezi 75 až 150 Mbits. Lokalita Brno. Podle informací je na modemu temporary bootfile takže tam není správný konfigurační balíček na 1000/50. Jediná možnost je podle technika objednat tzv. servis po migraci. 

Edited by garzon
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Start
  • Vodafone station
  • Brno

To je úroveň přijímaného signálu v dBmV/dBuV,

0 dBmV odpovídá hodnotě 60 dBuV.

• Like it 1
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

Tak jsem opět volal na operátora. Ukázalo se, že právě OFDM kanál je v mém případě zarušený tak, že cituji "tohle jsem ještě neviděl" 😕 Zajímavé je, že v pátek mi na lince tvrdili, že signál vypadá v pořádku. Už mám objednaného technika na pondělí, to jsem zvědavý, co s tím udělá, jestli je ten signál tak špatný, což když na to koukám v porovnání s ostatními kanály, asi je 🙁

659461F6-0537-41D9-8D97-800785C3F427.png

• 500 Mb/s
  • -
  • Start
  • CH7465VF
  • Praha 4

Jak je možné že tam máš nějaký rušení, ale z toho screenshotu je opravdu vidět že ten kanál je v podstatě mrtvý.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno