Jump to content

staré LG TV - diakritika v EPG přes DVB-C


Recommended Posts

Zdravím všechny,

právě se mi skoro omylem povedlo rozchodit EPG s českou diakritikou na mé LG 32LD350, tak se chci hned za čerstva podělit o to, jak se to (asi) povedlo. Předem a důrazně upozorňuji, že to nikomu dalšímu nemusí fungovat, že tento postup nebo jeho variace mohou nenávratně poškodit televizi, že vám to může způsobit nervový kolaps - a že za NIC, k čemu použití níže popsaného postupu může vést, nenesu žádnou odpovědnost: vše děláte na své vlastní riziko.

 

Tak, a teď co jsem udělal:

1. s nastaveným Finskem jsem si našel všechny programy (s těžko čitelným EPG).

2. vešel jsem do servisního menu (tohle je asi ta nejvíc nebezpečná část, kde se toho dá nejvíc podělat, tak se tam příliš nezdržujte). Postup je zde:

http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Access_hidden_service_menus_/_modes

Já k tomu použil PSP s homebrew Universal Remote (ale musel jsem se kvůli tomu vrátit na fw 5.00 M33 a dát tam 1.50 kernel addon), protože mám PSP doma. Zda a jak fungují jiné postupy netuším.

3. v servisním menu jsem vešel do položky "Country group", kde jsem jenom prolistoval možnosti, vrátil se na skupinu EU, a tu tlačítkem OK potvrdil a uložil.

4. televizní program mi normálně běžel na pozadí, ale současně na mně vyskočila ta iniciační nabídka volby jazyka a pak země. Dal jsem Češtinu a Česko, ale jelikož mi to pořád nenabízelo kabel (jenom anténu), tlačítkem Back jsem z toho vyskákal ven.

5. světe div se, EPG je s českou diakritikou, i po vypnutí a zapnutí televize :D

 

K tomu je asi ještě nutno dodat, že jsem si předtím aktualizoval firmware televize na ten nejnovější oficiální (03.03.42) - komu by to nechtělo jít a dávalo to hlášku "File corrupted. Cannot start software update.", ať zkusí vložit USB s updatem do VYPNUTÉ televize a zapne ji až pak - u mně to zabralo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Takže nastavit nějaké to Finsko? Na webu LG je fw (03.03.42 z roku 13), ale podle servisu LG prý jen opravuje chyby. Hot-line LG neví vůbec nic. Já jsem TV (pomocí DO z Lidla) upravil pro přehrávání z USB, ale bojím se, aby nový fw tu možnost "neopravil".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...