Přejít na obsah
milan.karvina

Menší rychlost, než mám mít

Recommended Posts

Od UPC jsem měl internet 60/6. Přešel jsem však na vyšší tarif, a to 120/12. Chtěl bych se zeptat, jak je možné, že mi měřič nenaměří více než 80/12? Upload naměří vždy správně, ale download ještě nikdy nepokořil ani 90. Když jsem měl ten nižší tarif, tak bez problému správně naměřeno.

Sdílet toto téma

Tak tam mi to ukázalo ještě méně. Nějakých 60 a upload 7. Co se týče FTP, tak jsem zkušebně stáhnul soubor fiber120_60s a stahovalo se to někdy 9 a max 10,4. To je v pořádku? Viz příloha. Co se týče modemu, tak ten mám CISCO EPC3212 a router TP-LINK TL-WR743ND (spojeno přes LAN) do PC.

Sdílet toto téma

a takhle funguje vice nez 70 % uzivatelu internetu UPC a pak se divi jaktoze ta voda tece tou malou dirkou tak pomalu kdyz tam maji tak vysoky tlak

a tezko vysvetlitelne ze musi mit router s gigabitovymi porty i gigabit sitovku a stale se divi jaktoze u stovkoveho routeru nejde vic kdyz to sectes tak

80+12 by stovce odpovidalo +- vic u obycejneho stovkoveho routeru nedostanes

kup jsi lepsi router s gigabit porty a potom se nam pochlup

treba http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-t ... 93856.html

nebo http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-t ... 46737.html

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Nech si vymenit tvuj stavajici modem CISCO EPC3212 za wifi modem Technicolor a mas po problemu

akorat budes platit o 20 kč měsicne vyzsi poplatek za jeho pronajem.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Ještě by bylo fajn také ověřit jaká je síťová karta v pc, za předpokladu, že máš jen 100 Mbps síťovku by bylo potřeba koupit také novou kartu. Je to otázka cca 150 Kč

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

Návštěvník

tak já mám stejný problém.. router mám Technicolor ale stahuju max těch 7 - 8 mb/s.. což mi neskutečně vadí.. na podpoře UPC mi řekli že je to 100mb síťovkou v ntb... a tady potřebuju poradit protože co se týká sítí tak jsem fakt amatér.. u síťovky mám hodnoty 10/100/1000 (Ethernet LAN 10/100/1000 (RJ-45)).. mám za to že u rok starého ntb musí být gigovka.. ale nevím jestli co se internetu týka je to druhé nebo třetí číslo.. prosím nenadávat.. nevyznám se..

Sdílet toto téma

ty ty ty :!:

10/100/1000 sou různý režimy provozu, takže to gigová síťovka je, občas se ale stane, že se zařízení mezi sebou dohodnou špatně a nefrčí to ve správnym režimu, takže restartovat technicolor a když to nezabere, manuálně nastavit ve správci zařízení režim 1 Gb/s 8)

btw v režimu 100 Mb/s by ta rychlost stahování měla bejt necelejch 12 MB/s...

lan.png

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Když sem měl 100 Mbit síťovky v PC routeru, tak sem taky víc než 90 Mbit z toho nevytlačil. Kvůli 120 Mbit je ale otázka, jestli má cenu to řešit, to není zas až takový rozdíl. Nicméně ten USB adaptér, pokud je kvalitní, tak by měl pomoci, pokud máš USB 2, tak tipuju, že to dá tak 250 Mbit, pokud USB 3, tak by ses mohl přiblížit tomu gigabitu. Pokud máš na USB i další zařízení přenášející hodně dat jako třeba disk, tak to může mít negativní dopad na rychlost.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Návštěvník

budu mít usb 3 a jiné externí zařízení nepoužívám :) takže by to mohlo klapnout :) jinak neřešil bych to kdybych stahoval aspoň těch 12 MB.. ale průměrná rychlost je 7mb/s.. špičkově to lítá tak na 9mbs ale to jen chvíli a pak zase tak 6-7 mb/s.. takže jdu do obchodu a dám echo jestli to pomohlo :)

Sdílet toto téma

Návštěvník

tak mám story z dnešního nákupu externí síťové karty.. Buď je idiot prodavač v Alfacompu nebo já.. nedokázal pochopit proč potřebuju gigovou síťovku.. že když mám 120mb internet a stahuju jen 8mb/s že není chyba v síťové kartě že ta v klidu utáhne ještě dalších 92mb.. snažil jsem se mu vysvětlit, že 120mbit/S je v reálu 15mb/s já stahuju pouze 7mb/s.. no prostě chyba je někde jinde.. že síťovka je v pořádku a dostačující že utáhne klidně dallších 90mb/s že 100mb síťovka bojatě stačí...... prostě idiot.. normálně mi to neprodal.. dnes to objednám z Alzy.. případně ješte položím otázku hodnoty 10/100/1000 u síťové karty jsou v Megabitech nebo megabajtech?? protože doteď jsem počítal že v megabajtech tudíž 12,5mb (100:8) je to správně?

Sdílet toto téma

Neviděl jsem prodavače, kterej by něco chápal :D a tady je navíc divný, že to vůbec zkoumal. Měl sáhnout do regálu a prodat. Hodnoty jsou samozřejmě v b neboli bitech za sekundu. Ovšem 100 Mbps síťovka se musí té rychlosti 100 blížit nadoraz, tj. klidně 95 Mbps z toho musí jít vyrazit. A to už rozdíl oproti papírový hodnotě 120 Mbps není tak velký.

Sdílet toto téma

Rychlosti síťovek (a přenosových rychlostí obecně) se obvykle uvádějí v Megabitech, značí se Mb (velké M malé b), při stahování prohlížeče ale častěji ukazují v MegaBytech, značí se MB (velké M velké B), dneska to bohužel lidi mají dost často problém rozlišit, takže já když někde píšu, tak to vždy vypisuju slovem (Mbit/MByte). Malé m značí mili (tisícina). Každopádně prodavač je trouba a ty málo asertivní, že sis neprosadil svou a odešel s nepořízenou. :-)

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

tak mám story z dnešního nákupu externí síťové karty.. Buď je idiot prodavač v Alfacompu nebo já.. nedokázal pochopit proč potřebuju gigovou síťovku.. že když mám 120mb internet a stahuju jen 8mb/s že není chyba v síťové kartě že ta v klidu utáhne ještě dalších 92mb.. snažil jsem se mu vysvětlit, že 120mbit/S je v reálu 15mb/s já stahuju pouze 7mb/s.. no prostě chyba je někde jinde.. že síťovka je v pořádku a dostačující že utáhne klidně dallších 90mb/s že 100mb síťovka bojatě stačí...... prostě idiot.. normálně mi to neprodal.. dnes to objednám z Alzy.. případně ješte položím otázku hodnoty 10/100/1000 u síťové karty jsou v Megabitech nebo megabajtech?? protože doteď jsem počítal že v megabajtech tudíž 12,5mb (100:8) je to správně?

Možná by nebylo od věci používat velká a malá písmenka :) např. "120 Mb/s (megabitů) je v reálu 15 MB/s (megabajtů)" apod.

do velkého "M" je vejde 8 malých "m", ale do malého "m" se velké "M" nevejde ani jedno.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

YABAKA, jak sem psal, já měl jako router a fileserver PC s 2 x 100 Mbit síťovkou a ani speedtestem ani taháním přímo z toho PC sem se prostě přes 90 Mbit nedostal, měřeno pochopitelné na aplikační úrovni jak ukazuje Total Commander nebo browser, ty protokoly pod tím prostě mají nějakou režii. Ale byly to obyčejné SiS/Realtek, enterprise Intel karty by možná jely líp.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

do velkého "M" je vejde 8 malých "m", ale do malého "m" se velké "M" nevejde ani jedno.

Nechtěls napsat B? Do velkého M se totiž těch malých m vejde miliarda.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Nechtěls napsat B? Do velkého M se totiž těch malých m vejde miliarda.

A nojo, to jsem se hezky upsal :D Jasně že řeč byla o b/B :D Asi jsem se nechal unést komentem o mili/Mega :)

Jinak to byla spíš pomůcka podle které jsem si přestal plést bite a Byte, každopádně koukám že to funguje i u m/M, protože miliarda malých "m" se vejde do "M", ale velké "M" se nevejde do malého "m" ;)

Sdílet toto téma

sotva to dosahuje občas na 80.. ale opravdu jen občas.. je to normální že u 100mb karty je tohle vrchol???

Na 100 milibitovou kartu je to výkon naprosto neuvěřitelný... :cheers:

Pánové, vaše osvěta zjevně nepadá na úrodnou půdu.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku